Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Samochód na prawo jazdy B1? Przeróbka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#51 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 17:18

Nie dostaniesz przeglądu czyli po prostu twój samochód nie jest uprawniony do jazdy po prostu i nie wiem czy oni ci zabierają dowód czy po prostu ci tylko mówią że nie uprawniony czy to gdzieś zgłaszają-tego niewiem trzeba by było się dowiedzieć co w takiej sytuacji Co do kategori B to masz ZAJEB*** szczęście,w "normalnych"(czyt,dużych) miastach nie ma czegoś takiego jak trasa wyznaczona,w szczecinie czyli tu gdzie sam zdawałem są jedynie "ulubione" miejsca egzaminatorów,ale to nic nie daje-musisz po prostu umieć dobrze jeździć,zresztą szczecin podobno jest jednym z trudniejszych miast do zdania ,ja zdałem za 2 razem więc w sumie dobrze :) Powiem ci też tak,prawko zrobiłem dokładnie 1 marca 2009r,od tamtego czasu jeździłem autem ojca,znajomych od czasu do czasu,teraz w lutym 2010 kupiłem sobie pierwsze własne auto ,i sam się łapie że po ponad roku od zdobycia prawka mam już głupie nawyki,ile razy jadąc z kolegą/ami śmiejemy się że coś zrobiłem źle i już bym oblał egzamin :) Niestety po jakimś czasie(na pewno po tych 2 latach) nabiera się głupich nawyków co do jazdy,jak każdy wie nawyków nie zmienisz po 5h jazd bo robisz coś już niejako automatycznie,teraz spokojnie uważam, że z 15-20h musiałbym pojeździć z instruktorem aby te nawyki niejako zatuszować, to samo mówią moi koledzy, niestety to nie jest tak jak się wydaje, że umiem jeździć to zdam prawko- tutaj są inne zasady zupełnie,Ty masz szczęście ,że będziesz zdawać w mieście Rybnik. Mieszkałbyś w Szczecinie ,posłuchał co tu mówią o WORD-zie to byś sam się śmiał z tego wymysłu B1 :) Ja za egzamin płaciłem 117zł(praktyka+ teoria)

#52 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2010 - 17:46

igiel a od kiedy na przeglądzie sprawdzają masę samochodu? Jeśli rzeczoznawca wydał opinię, że auto spełnia normy na B1, diagnosta uprawniony wykonał przegląd na podstawie opinii rzeczoznawcy oraz badania technicznego to urząd wbija w dowód nowe parametry. Później nikt już tego nie sprawdza, chyba że trafisz na bardzo upierdliwego policjanta

#53 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 18:11

owz - miło słyszeć :) Nie dlatego, że chcę jeździć jakimś lewym autem, ale czasami mam wątpliwości co do niektórych aut na allegro, ale tym będę się martwił jeżeli zdam w ogóle ;) A propo zdawania. Nie wiecie jak to jest z B1? Zdaje się pewnie na jakimś Microcarze, tak? Czy w takim wypadku jest osobny placyk dla mikro-autka (mniejsza koperta, łuk)? Bo jeżeli nie, to kolejne ułatwienie, zmieścić się takim piździkiem w kopertę normalnego auta będzie prościej :P

#54 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2010 - 18:37

Dobra widze, że tu same biadolenie. Ja robie b1 i jestem trochę w temacie, znam też sporo osób, które na tym jeżdzą. Otóż najsensowniejsze(wg.mnie) samochody na B1 to Stare Mini - te produkowane do 2000 chyba wszystkie się nadadzą. Smart - zarówno fortwo jak roadster. Są jeszcze jakieś śmieszne wynalazki ale nie polecam :-). Smarty rzeczewiście nie mają fabrycznie 550 kg (chociaż ponoć te produkowane na rynek francuski mają) ale daje je się do przeróbek i coś z tego wychodzi. Faktycznie często przekracza to te 550 ale już bez przesady ... Co do ezaminu, jest dokładnie taki sam, jak na B. Zdaję się przeważnie na smarcie, samochodem który do komisji dostarczy OSK, bo oni nie mają.

#55 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 18:41

igiel a od kiedy na przeglądzie sprawdzają masę samochodu? Jeśli rzeczoznawca wydał opinię, że auto spełnia normy na B1, diagnosta uprawniony wykonał przegląd na podstawie opinii rzeczoznawcy oraz badania technicznego to urząd wbija w dowód nowe parametry. Później nikt już tego nie sprawdza, chyba że trafisz na bardzo upierdliwego policjanta


Po 1 nie zmienia to faktu ,że jak kupisz auto które waży powiedzmy 800kg to nie będziesz mógł go zarejestrować na b1 bo w dowodzie masz taką rybrykę jak masa samochodu,i mniej istotne czy robią to na przeglądzie czy po ,czy przed... Nie zarejestrujesz tego i tyle,a nawet jak ci się uda jakimś cudem,to policja jak zatrzymuje to widzi że masz prawko na b1 a siedzisz za kierownicą Hummera no to coś jest raczej nie tak...

#56 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 maja 2010 - 19:34

Sam mogę potwierdzić, że po zdaniu prawka i dłuższej jeździe samochodem nabiera się głupich nawyków. Też się na tym łapię. I nie jest tak, że człowiek będzie cały czas jeździł przepisowo, bo do łamania tychże przepisów zmusza nas miasto i inni użytkownicy dróg. Czasem bez wymuszenia nie wyjedziesz z jakiejś uliczki przez 30 min. Co prawda, słyszałem, że za kierownicą to mam się nauczyć cierpliwości, być uprzejmym dla innych użytkowników drogi, itp, itd. Ja dziękuję za takie coś. Gdy widzę, że 4 samochody, które uprzejmie przed chwilą "wpuściłem" chamsko zajeżdżają drogę innym, to krew się we mnie gotuje. Dodam jeszcze, że zdawałem prawo jazdy w Opolu i nie ma tutaj mowy o czymś takim, jak wyznaczone trasy. Jest kilka miejsc, w których egzaminatorzy lubią ud*piać i trzeba o tym wiedzieć. Zdałem za pierwszym razem, ale głównie dzięki przychylności egzaminatorki, bo byłem pierwszy w kolejce i rano miała jeszcze dobry humor. Z innym egzaminatorem, przy zgaśnięciu mi silnika ze stresu 2 razy podczas egzaminu, na pewno bym oblał. Swoją drogą moje miasto jest uznawane za jedno z najcięższych jeżeli chodzi o zdanie egzaminu, nie ze względu na samą aglomerację, a egzaminatorów. W zdecydowanej większości to bezduszni ludzie, którzy są w stanie oblać człowieka, przez najechanie na końcówkę podwójnej ciągłej przy wykonywania manewru zawracania. Jestem pewien, że po tych dwóch latach (nie/) jeżdżenia samochodem, będzie Ci naprawdę ciężko zdać egzamin, bo albo zapomnisz wszystkiego, albo wyrobisz sobie takie nawykli, których ciężko będzie Ci się pozbyć. Dla przykładu podam, że u mojej matki w firmie jest taki gościu, który notorycznie traci prawo jazdy z powodu punktów karnych. Ostatnio przytrafiło mu się to już 3ci raz. I nie jeździ on źle, nie powoduje wypadków, to wszystko za prędkość. Jakiś tydzień temu po raz kolejny "pierwszy" raz podszedł do egzaminu - oblał go po 3 min, po wyjeździe na miasto. To nie jest takie proste jakie się wydaje.

#57 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 20:06

Ademiu - a kiedy masz egzamin? ;) Dawno zacząłeś kurs? Miałeś już jazdy? Ja dopiero jazdy w czerwcu, do końca maja teoria. Na stronie WORD Rybnik jest pokazana dokładna trasa egzaminacyjna na prawo jazdy A, A1 i B1

http://www.word.kato...=12427986194668

#58 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 20:28

no ja mam takie samo zdanie jak ptrq @wojciech23 ale to masz tylko na a,a1,b1..A macie tam jedną trasę egzaminacyjną na kategorię b ? Nie chcę nic mówić ale chyba nie,i tu się pojawia pies pogrzebany,na twoim miejscu nie przejmował bym się tak bardzo tym b1,a myślał bardziej już jak tu się przygotować potem na kategorię "b", bo tu się pojawia "lekki problem" z tej mapki wnioskuje że Rybnik nie jest szczególnie małym miastem(ale jak coś to mnie popraw)... Powiedz mi jeszcze ile trwa praktyka i teoria ? -Też po 30h tak jak na normal B czy jakoś mniej,i czy się uczysz po całym mieście czy 85% na trasie egzaminu a 15% reszta miasta ?

#59 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 20:35

@igiel - No, na B jest chyba losowa jazda, egzaminator decyduje gdzie jedziemy. No, Rybnik nie jest taki mały, chyba coś pokroju Gliwic, ale słyszałem, że ośrodek jest na strasznym zadupiu i nie jeździ się po jakiś dużych częściach tego miasta, czy po centrum. Co do Twojego pytania - tak, też po 30 h, ale nie wiem jak, ale u mnie chyba ta teoria coś mniej będzie mieć, bo do końca maja mamy skończyć a mamy chyba 2-3x tygodniowo po 2-2,5 godziny :P A nie wiecie ile się czeka mniejwięcej na egzamin po wyjeżdżeniu tych wszystkich godzin itd? :)

#60 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 21:06

Z teorią to jasne,chyba nigdzie nie robi się ,że jest bite 30h teori,ja miałem piątek,sobota,niedziela x2 po 2h+coś tam z ratownikiem :) Co do oczekiwania na egzamin to zależy od ilości chętnych,ja w Szczecinie za 1 razem czekałem 30 dni(teoria+praktyka) ,za 2 podejściem(sama praktyka) czekałem 23 dni jakoś) Powiem ci w takim razie,że jak będziesz robił na B to szykuj więcej pieniędzy niż na 5h dodatkowych jazd ;p Ale masz na to 2 lata także dasz radę :)

#61 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 16 maja 2010 - 21:15

A chętnych na B1 traktują "w kolejce" tak jak tych na B, czy jest osobna? Jeżeli osobna, to chyba czekałbym max tydzień ;) U mnie na kursie jestem jedyny na B1 w grupie (mam razem z ludźmi na B)

#62 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 16 maja 2010 - 22:10

wiesz co,podejrzewam, że tak samo,bo to jednak się umawiasz normalnie na egzamin,chyba że są specjalni egzaminatorzy w co wątpie,więc trochę raczej sobie poczekasz :) Ale no te 2 tygodnie dasz radę ;)

#63 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 16 maja 2010 - 22:19

Witam. Przyłącze się do tematu. Słyszeliście o tym, że gdy się przystępuje do pierwszego podejścia na egzamin praktyczny to jest inna kolejna, niż na egzamin praktyczny poprawkowy ? Gdzieś na forum wyczytałem. Obawiam się tego, bo ludzie podobno czekają nawet miesiąc. Prawda to ? Mi tak wypada, że jazdy kończę 11 czerwca, 15 mam 18tkę i w ten sam dzień idę się zapisać na egzamin. W razie gdybym nie zdał, nie chce czekać bardzo długo na poprawkę. Fajnie by było, mieć prawko chociaż w połowie wakacji. Pozdrawiam.

#64 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 17 maja 2010 - 06:50

Akurat raczej nie jest to za bardzo prawda,bynajmniej u mnie :) Na 1 egzamin ja i większość moich kolegów czekaliśmy ok miesiąc,potem większość i tak nie zdała więc na 2 termin też czekaliśmy około 30 dni ,szczęściarze czekali po 3 tygodne . Zależy z jakiego miasta jesteś,ale jak z jakiegoś większego to podejrzewam że 1 termin możesz mieć na samym początku lipca,masz o tyle fart że są powoli wakacje więc możesz czekać krócej bo dzieciaki się porozjeżdżają po kraju raczej ,mniej osób wtedy chce zdawać,tak mi się wydaje przynajmniej :)

#65 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2010 - 12:01

Na egzamin B1 czeka się tak jak na pozostałe bo egzaminują ci sami egzaminatorzy. W Poznaniu teraz jest to mniej więcej okres tygodnia, 10 dni ... Nie wiem jak to wygląda w innych miastach.

#66 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 17 maja 2010 - 14:45

Akurat raczej nie jest to za bardzo prawda,bynajmniej u mnie :) Na 1 egzamin ja i większość moich kolegów czekaliśmy ok miesiąc,potem większość i tak nie zdała więc na 2 termin też czekaliśmy około 30 dni ,szczęściarze czekali po 3 tygodne . Zależy z jakiego miasta jesteś,ale jak z jakiegoś większego to podejrzewam że 1 termin możesz mieć na samym początku lipca,masz o tyle fart że są powoli wakacje więc możesz czekać krócej bo dzieciaki się porozjeżdżają po kraju raczej ,mniej osób wtedy chce zdawać,tak mi się wydaje przynajmniej :)


Rozmawiałem dzisiaj z koleżanką z klasy o rok starszą.
Miała w ubiegły pon 7 podejście, które oblała ; (

Z tego co mi mówiła, w Gorzowie Wielkopolskim są tak terminy, że np nie zdam w pon, to już poprawkę mogę mieć we czwartek tego samego tygodnia.
Więc, jest to bardzo fajne. Nie będę musiał czekać, bug wie ile na egzamin.

#67 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 17 maja 2010 - 15:17

No to już niestety talent nie zdać za 7 razem :( Ale są ludzie którzy nie są stworzeni do jazdy autem ... Macie szczęście że tylko te parę dni czekacie w Szczecinie czekałem około 25-30 dni na egzamin( i większość moich znajomych to samo)

#68 blazejj

blazejj
  • 159 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 17 maja 2010 - 15:32

W Bytomiu czas oczekiwania średnio 2-2,5 miesiąca. Należy też dodać, że dopiero niedawno zmienili u siebie organizację tak, że w 1 dzień mamy 2 egzaminy. Rok temu, kiedy ja podchodziłem do egzaminu czekałem 2 miesiące na teorię, później 3 miesiące na część praktyczną. Całe szczęście, że zdałem za 1 razem... :roll: edit: mam na myśli kat. B

#69 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 17 maja 2010 - 17:52

też zależy od pory roku ;)

#70 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 17 maja 2010 - 18:16

też zależy od pory roku ;)


Jutro mam jazdę dwu godzinną to zapytam instruktora, jak to wygląda w Gorzowie w czasie lata ( po 15 czerwca ). Jak długo się czeka na egzamin.

#71 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maja 2010 - 18:38

Po 1 nie zmienia to faktu ,że jak kupisz auto które waży powiedzmy 800kg to nie będziesz mógł go zarejestrować na b1 bo w dowodzie masz taką rybrykę jak masa samochodu,i mniej istotne czy robią to na przeglądzie czy po ,czy przed... Nie zarejestrujesz tego i tyle,a nawet jak ci się uda jakimś cudem,to policja jak zatrzymuje to widzi że masz prawko na b1 a siedzisz za kierownicą Hummera no to coś jest raczej nie tak...


No bo najpierw trzeba wykonać przeróbki, potem pojechać do rzeczoznawcy, który wyda opinię o przeróbce, z tą opinią jedzie się na przegląd techniczny gdzie diagnosta wydaje odpowiednie zaświadczenie a potem do Wydziału Komunikacji, który zmienia wpis w Dowodzie Rejestracyjnym.

#72 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 17 maja 2010 - 18:46

Jutro mam jazdę dwu godzinną to zapytam instruktora, jak to wygląda w Gorzowie w czasie lata ( po 15 czerwca ). Jak długo się czeka na egzamin.


właśnie latem jest najdłużej a zimą najkrócej. Ja zdawałem z tego co pamiętam zimą i czekałem kilka dni ;)

#73 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 18 maja 2010 - 08:47

Kurczę, mam nadzieję, że nie będę tyle czekał ;) No i kolejne pytanie. Na kursie na 99% będę jeździł jakimś autkiem z automatyczną skrzynią biegów. Czy na egzaminie mogą mnie wsadzić do auta z manualną ? Z biegami sobie radzę bez problemu (jeździło się na wsi :rolleyes:) ale np. jakieś manewry typu ruszanie pod górkę, czy jakieś redukcje do 2 tam gdzie trzeba, to może być kłopot bo mnie tego nie nauczą :( Co myślicie?

#74 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 18 maja 2010 - 09:59

Na egzamin musisz sobie załatwić samochód-bynajmniej tak jest u mnie ze WORD nie ma samochodów na B1 więc na czas egzaminu pożyczasz auto z ośrodka gdzie się uczyłeś,chyba że będziesz miał kurewskiego pecha i skądś sami zgarną takie auto ,natomiast będziesz miał problem i to duży potem na kategorię B bo tam już manual i nie ma zmiłuj

#75 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 18 maja 2010 - 10:35

Dotąd jezdzilem tylko na manualu, radzilem sobie, ale wiadomo - egzamin to co innego ;) Nawet wolalbym sie uczyc na manualu, ale niestety w mojej szkole maja tylko jakies male autko z automatem na b1 :( No nic miejmy nadzieje, ze mi nie dowala ;) sorki za bledy, pisze z iPhone. Pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych