@arsaghar
Więc może masz na tyle dobrze i trafiasz na młodych, którzy potrafią coś powiedzieć w języku Shakespeare'a. Twoje szczęście.
Tak, twierdzę, że natywne spolszczenie systemu przyczyni się do wzrostu jego popularności. I nie, nie będzie to tylko 1%. Poza tym jest tego potrzeba. Widać to chociażby na forum, po ilości osób używających polonizatora. I niestety borykających się z problemami powodowanymi przez niego. Polonizator jest jaki jest, ale dobrze, że w ogóle istnieje.
Zapominasz jeszcze, że wiele osób, które mogły by/chciały by używać Maca nie zna angielskiego. Chociażby ludzie mający 40 czy 50 lat. Dajmy na to rodzice wspomnianych już młodych. Mają w domu Maca i nie mogą z niego skorzystać z powodu bariery językowej. Jaka jest Twoja rada dla Nich? Niech idą i zapiszą się na kurs języka? Czy powiesz Im, że to Ich problem, że nie uczyli się za młodu?
Akurat kiedy jest szansa na natywną obsługę języka polskiego przez OSX, to nagle okazuje się, że jest to niepotrzebne i głupie. A ciekawe co by było, jakby Apple w Leopardzie znowu pominęło nasz język? Ile by było krzyku i narzekania?
Tak, trafiam na takich młodych ludzi.
I nie dziwię się, gdyż mają po 13 godzin tygodniowo angielskiego ... w gimnazjum czy potem liceum.
Dlaczego ludzie używają polonizatora, tego nie wiem. Może przyzwyczajenia z polskiego Windowsa? Tak czy siak, jaki sens ma taki polonizator, który polonizuje system (tak naprawdę jakieś teksty, wyrazy, polecenia itd) skoro za chwilę zainstalują sobie Office, Photoshop czy co tam jeszcze w wersji ENG?
A nie powiesz, że wszystkie programy na Mac'a są po polsku.
Polonizujmy albo wszystko, albo nic!
Zgadzamy się widzę za to w innej kwesti, że obecny polonizator robi wiele problemów.
A co do ludzi starszych.
Hmmm... tak, faktycznie mają problem ... taki sam jaki mieli ich poprzednicy 10-20 lat temu, kiedy pojawiły się pierwsze komputery, systemy w języku angielskim i wszyscy sobie jakoś dali radę.
A jest wiele osób, które "dorastało informatycznie" w tych czasach i naprawdę sporą dawkę obeznania z językiem z tego wynieśli.
A co do narzekania - zaiste masz rację.
Co by nie było i tak polski naród lament ku niebiosom by uskuteczniał - ot, taka nasza rodzima przywara

Może zatem zamiast spierać się i debatować nad słusznością polonizacji systemu, warto spojrzeć na umieszczenie języka polskiego w Leopardzie z innej strony - w końcu nas dostrzeżono, "nas polaków".
Dziękuje za dyskusję i pozdrawiam!