Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Policja przeszukała mieszkanie Jasona Chena z Gizmodo (sprawa iPhone 4G)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#51 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:05

Idąc waszym tropem rozumowania, przedstawiciele władz cytowani przez San Jose Business Journal to zakamuflowani dziennikarze gizmodo ;)

A przedstawiciel EFF to z kolei sam Jason Chen z doklejoną brodą i sztucznym nosem...

#52 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:13

czacha, ty naprawdę wierzysz, że to jest wielka manipulacja gizmodo, na którą dały się nabrać serwisy IT z całego świata?

Tak, serwisy mogły to zrobić. Czy nabrać jest odpowiednim słowem śmiem wątpić. Dzisiejsze pseudo dziennikarstwo polega na kopiowaniu wszystkie co przyniesie zainteresowanie niezależnie jak nieprawdopodobna historia jest.

jeszcze dorzucę link do opisu sprawy w j.polskim: Dochodzenie policji w sprawie Gizmodo [update] | Makowe ABC


Źródło: Gizmodo

biskup: czy to są wyścigi ile portali przekopiuje to samo? Może to być wszędzie napisane. Dla mnie istotne jest jednak źródło wszelkich pseudo dziennikarzyn, a jest ono jak do tej pory u wszystkich takie same.

#53 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 12:31

krakers, przeczytaj artykuł w San Jose Business Journal edit: ja sobie powoli odpuszczam wykłócanie się o autentyczność tej historii, bo to chyba strata czasu. Natomiast jeśli pojawią się jakieś nowe fakty w samej sprawie to wrzucę linka.

#54 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 15:03

Wbijcie sobie do tych konspiracyjnych głów jedną podstawową zasadę. Korporacje myślą portfelem - dla niekumatych: kasa, kasiora, mamona itd. Nikt tam nie ma żadnych pryncypiów. Liczy się finansowy bilans. Fakt: zdjęcia "nowego iphona" nadal są dostępne w sieci, w szczególności na łamach "źródła" czyli gizmodo. Fakt: jak Durczok miał stół upi***lony to tvn "sprzątało" internet godzinę po emisji. Fakt: apple znane już jest z blokad informacyjnych. Potrafią doprowadzić do usunięcia publikacji zdjęcia przejściówki do ipoda. Działają szybko. Bardzo szybko. Zatem apple bardziej się opłaca "nie działać" w celu minimalizacji "strat" niż działać. Dlaczego, to osobny i ciekawszy temat. Skąd w tych Waszych gimnazjalnych umysłach rodzą się pomysły, że sposób działania w takich wypadkach może polegać na robieniu jakiejś prywatnej osobie policyjnego nalotu? Kłócicie się o pieczątki, a nie widzicie, że macie stół upie***lony.

#55 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2010 - 10:01

AppleInsider | Gizmodo may attempt to sue police over iPhone prototype raid

oraz bardziej na luzie: Jon Stewart rails on Apple for going after Gizmodo | 9 to 5 Mac ;)

---------- Wpis dodano o 11:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:27 ----------

Prawna analiza aspektów sprawy: Don't prosecute Gizmodo for the lost 4G iPhone. - By Tim Wu - Slate Magazine

#56 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 kwietnia 2010 - 08:41

Kolejne informacje w sprawie: Finder of Lost Next-Generation iPhone Identified [Updated] - Mac Rumors

#57 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 kwietnia 2010 - 21:58

Ciekawa analiza sytuacji na stronie New York Timesa:
iPhonegate: Q.&A. With Mark D. Rasch, Computer Security Expert - Bits Blog - NYTimes.com

#58 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maja 2010 - 09:17

kolejna ciekawostka związana ze sprawą: under the wire - How Wired.com Tracked the iPhone Finder

#59 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maja 2010 - 15:32

I jeszcze artykuł z dzisiejszego NY Timesa: The Media Equation - A Lost iPhone Reveals Apple

#60 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 03 maja 2010 - 15:39

biskup, jesteś widać bardziej w to zaangażowany niż cała ekipa gizmodo i apple razem wzięci :D Szkoda tylko że to jest polskie forum, a nie angielskie, także se możesz te linki wiesz co.

#61 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2010 - 20:10

No, powiedz co? Ciekawy jestem, bo osobiście chętnie przeczytałem podlinkowane artykuły.

#62 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maja 2010 - 20:19

biskup, jesteś widać bardziej w to zaangażowany niż cała ekipa gizmodo i apple razem wzięci :D

Szkoda tylko że to jest polskie forum, a nie angielskie, także se możesz te linki wiesz co.




Ja nie jestem jakoś specjalnie zaangażowany.
Sprawa jest dla mnie ciekawa bardziej w kontekście prawnym (czy blogerzy mogą korzystać z praw przysługujących dziennikarzom).

Co do samej sprawy, to lubię gizmodo choć uważam zakup prototypu za nieetyczny.

Wrzucam linki bo założyłem ten temat i zakładam, że może kogoś interesować.
Jeśli temat nie interesuje Ciebie, to proponuję Ci po prostu go nie odwiedzać.

#63 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 03 maja 2010 - 21:12

Dobra, przesadziłem troszkę z tymi linkami. Przepraszam za to.

#64 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2010 - 13:17

Dobra, przesadziłem troszkę z tymi linkami. Przepraszam za to.


nie ma sprawy, każdemu się zdarza kiepski dzień ;)

a tymczasem link z dalszym rozwojem sprawy: AppleInsider | Media ask court to unseal affidavit used in iPhone prototype raid

#65 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 maja 2010 - 09:23

Video: Appholes | The Daily Show's Best Apple Moments | The Daily Show | Comedy Central

#66 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2010 - 09:39

;)

AppleInsider | Media request to unseal docs in Gizmodo iPhone case rejected

#67 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 13 maja 2010 - 01:03

Widać, że poza smakoszami piwa Apple ma chyba wśród pracowników amatorów tropikalnej seksturystyki, albowiem kolejny "prototyp" znalazł się w Tajwanie.
Apple Lost Another 4th Generation iPhone? New Photos of Prototype iPhone Including Teardown - Mac Rumors

#68 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 maja 2010 - 12:42

Sprawa jest dla mnie ciekawa bardziej w kontekście prawnym (czy blogerzy mogą korzystać z praw przysługujących dziennikarzom).

Najwyraźniej nie skoro przeszukali mu dom i zabrali rzeczy, podczas gdy w stanie California jest coś takiego jak shield-laws co chroni dziennikarzy przed takim działaniem.

#69 stelurka

stelurka
  • 142 postów

Napisano 13 maja 2010 - 12:57

jak sie4 cos znajdzie i nie oddaje to jest to jak kradziez, dlatego facet powinien jeszcze 100 batow na dupe dostac.

#70 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maja 2010 - 23:18

Details of Lost Next-Generation iPhone Saga Revealed in Search Warrant Affidavit - Mac Rumors

#71 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 05 czerwca 2010 - 07:07

Jednym z zaproszonych gości, który uświetnił trwająca obecnie technologiczną konferencje D8 był Steve Jobs. Udzielił on wywiadu, w którym przyznał, że znaleziony w barze prototyp iPhone’a jest istotnie najnowszym produktem Apple, mówił też o konsekwencjach jakie spotkają osobę, która go zgubiła

Więcej na: Steve Jobs

Czyli jednak iphone 4g będzie wyglądał jak na wcześniej nadesłanych zdjęciach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych