Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aktualizacja silnika MyApple.pl (2010)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
260 odpowiedzi w tym temacie

#26 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 26 kwietnia 2010 - 14:42

U mnie nie działa strona główna (to znaczy aby na nią wejść muszę wejść na forum a potem nacisnąć na logo MA) http://www.youtube.com/watch?v=edUQyKNDHv4


bar-trek to dlatego, że nie wyczyściłeś ciasteczek. Wyczyść cache i daj znać jak poszło

#27 tores.

tores.
  • 1 149 postów
  • SkądMontrouge

Napisano 26 kwietnia 2010 - 19:15

No i niby coś poprawione ale dalej nie mam moich postów tylko kolegi :D
to sa moje

http://myapple.pl/se...searchid=139334

a to kolegi

http://myapple.pl/se...searchid=139225

Poprawicie ?

#28 TiCus

TiCus
  • 143 postów
  • SkądUK

Napisano 27 kwietnia 2010 - 00:01

Zrobione, dodaliśmy iPhone i iPod po wybraniu opcji Nowe Posty.

Nad resztą zmian pracujemy...


Jezeli moge doradzic, to proponowal bym jeszcze zrobienie rozwijanego menu jak to jest zrobione dla "spolecznosc", "zaawansowane szukanie" oraz "operacje". Wtedy po najechaniu na "nowe posty" byl by wybor iphone, ipod, ipad i co tam jeszcze dusza zapragnie. Uwazam, ze bylo by to sporym udogodnieniem, ale to tylko moja probpozycja i nie wszyscy musza sie z tym zgodzic. Mile by jednak bylo wprowadzenie takiego rozwijanego menu o ile nie stanowi to jakiegos wiekszego problemu.

Pozdraiam

#29 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 00:27

Jezeli moge doradzic, to proponowal bym jeszcze zrobienie rozwijanego menu jak to jest zrobione dla "spolecznosc", "zaawansowane szukanie" oraz "operacje". Wtedy po najechaniu na "nowe posty" byl by wybor iphone, ipod, ipad i co tam jeszcze dusza zapragnie. Uwazam, ze bylo by to sporym udogodnieniem, ale to tylko moja probpozycja i nie wszyscy musza sie z tym zgodzic. Mile by jednak bylo wprowadzenie takiego rozwijanego menu o ile nie stanowi to jakiegos wiekszego problemu.

Dodaliśmy takie menu rozwijane... sami oceńcie czy takie rozwiązanie jest OK.

#30 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 27 kwietnia 2010 - 03:09

Jest o.k. Dzięki

#31 TiCus

TiCus
  • 143 postów
  • SkądUK

Napisano 27 kwietnia 2010 - 13:56

Dodaliśmy takie menu rozwijane... sami oceńcie czy takie rozwiązanie jest OK.


Super. Dobre udogodnienie :) Widze, ze administracja sie nie obija i stara sie ulepszac "dla nas" co tylko sie da. Jeszcze raz dzieki :)

#32 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 27 kwietnia 2010 - 14:10

Panowie forum będzie cały czas poprawiane, także trochę cierpliwości bo jak widać v4 jest bardziej rozwinięta niż poprzednia i trzeba ją lekko okroić.

#33 devlin108

devlin108
  • 280 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2010 - 14:20

A mi się podoba, bo w końcu mogę wysyłać posty z pracy ;) Wcześniej po napisaniu posta i naciśnięciu "wyślij" nic się nie działo a ja potem już zapominałem co komu chciałem odpisać ;) Co do wyglądu, to odstępy między jednym postem a drugim są trochę za duże. Poza tym OK. Potrzebowałem chwilę, żeby się ogarnąć i jeszcze mi się zdarza na "autopilocie" pojechać myszką w miejsce, gdzie wcześniej był jakiś przycisk/link, ale przyzwyczajam się :) Dobra robota :)

#34 thook

thook
  • 1 postów

Napisano 27 kwietnia 2010 - 14:38

Dlaczego nie mogę sobie odfiltrować artykułów dotyczących tylko telefonu, a zmuszony jestem czytać wszystko? Jakoś nie interesują mnie inne produkty. Do tej pory był link zatytuowany iPhone i tam miałem wszystko co chciałem. Modyfikację odbieram jako zmuszanie mnie do zapoznania się z innymi produktami apple, a na to nie mam ochoty i jedynym efektem będzie to, że myapple przestanie być dla mnie źródłem informacji.

#35 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 14:55

Dlaczego nie mogę sobie odfiltrować artykułów dotyczących tylko telefonu, a zmuszony jestem czytać wszystko? Jakoś nie interesują mnie inne produkty. Do tej pory był link zatytuowany iPhone i tam miałem wszystko co chciałem. Modyfikację odbieram jako zmuszanie mnie do zapoznania się z innymi produktami apple, a na to nie mam ochoty i jedynym efektem będzie to, że myapple przestanie być dla mnie źródłem informacji.

Oczywiście, że możesz.
I nikt nikogo do niczego nie zmusza... po prostu troszkę inny układ ma menu główne (takie samo w całym serwisie a nie tak jak poprzednio inne na stronie głównej i inne na forum)
Dołączona grafika

#36 Fiod

Fiod
  • 290 postów

Napisano 27 kwietnia 2010 - 19:57

NIeczytlene to nowe jest, wszystko się zlewa, mówie o forum ale i tak autorzy mają to w dupie, więc out.

#37 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 kwietnia 2010 - 20:19

Wieksza czcionka spoko, ale mniejsza w polu wpisywania tekstu mi sie juz nie podoba - powinna byc tska sama imo.

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2010 - 21:50

Panowie , zróbcie coś, żeby można było wyłączyć te opcje koleżeńsko/społecznościowe, bo straszny chaos jest. :(

#39 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 21:59

Panowie , zróbcie coś, żeby można było wyłączyć te opcje koleżeńsko/społecznościowe, bo straszny chaos jest. :(

W jakim sensie chaos?
"Społeczność" to jedno podmenu tylko (chyba, że masz na myśli coś innego?)

#40 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2010 - 22:02

Chodzi chyba o te grupy, albumy, kontakty i znajomych.

#41 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 22:11

Chodzi chyba o te grupy, albumy, kontakty i znajomych.

OK ale w którym miejscu wprowadzają chaos?
Generalnie to są opcje do których trzeba specjalnie "wejść" i nie są one jakoś mocno eksponowane na forum.
Chyba, że coś przeoczyłem...

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2010 - 22:22

W jakim sensie chaos?
"Społeczność" to jedno podmenu tylko (chyba, że masz na myśli coś innego?)


Tych "tylko jednych" podmenu jest całkiem sporo, a to nie wpływa dobrze na odbiór treści. Społeczność i pod każdym postem, nawet najkrótszym, rządek przerażaczy - ikon różnych serwisów. A przecież wystarczy wszędzie podać link do pojedynczego wpisu i jest to samo. Chyba, że napotykasz na FB, blipie i innych twitterach tak mnóstwo podlinkowanych postów z myapple, że istnienie tego podmenu ma sens. Moim zdaniem, nie ma, tylko przeszkadza.

Następna sprawa: komu potrzebne jest to menu znajomi w profilu? Lans na dzielni, kogo to zna? ;) Tylko maile ćwierkają co chwilę, że ktoś mnie dodał. A jaki sens tego, że dodał? Pewnie teraz będą ćwierkać maile, że ten, kto dodał, napisał coś na forum. I zalew spamu mamy. A jeśli nawet nie, to kolejna bezsensowna pozycja w menu. Popierniczone są kolory, wielkości czcionek, panuje bałagan. Nigdy Myapple wzorem czytelności nie było, ale przynajmniej było funkcjonalne. Teraz się robi kobyła trochę, tyle, że w stylu sprzed kilku ładnych lat, kiedy fascynacja stałymi łączami powodowała przerost formy nad treścią.

---------- Wpis dodano o 23:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:17 ----------

O, szczególnie w takich tematach opcja społeczność ma wiele sensu :D

http://myapple.pl/of...ka-powyzej.html

MyApple lansuje repostowanie bełkotu? Litości.

---------- Wpis dodano o 23:22 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:20 ----------

OK ale w którym miejscu wprowadzają chaos?
.


W oczach.

#43 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 22:36

Aaa o Twittera i spółkę chodzi :) No tak, ograniczymy to do niektórych działów.

#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2010 - 22:51

Jaka jest szansa na angielski interfejs? Btw. prześliście przy okazji na UTF-8?

#45 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 kwietnia 2010 - 23:03

Jaka jest szansa na angielski interfejs?

W dalszej perspektywie tak.

Btw. prześliście przy okazji na UTF-8?

Tak

#46 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 kwietnia 2010 - 23:15

To super, bo poprzednia wersja przy ustawieniu angielskiego interfejsu ustawiała ISO-8859-1 i się robiła sieczka. Pisałem Ci kiedyś PM-a z prośbą o poprawienie tego z ręki, przy UTF-8 nie będzie problemów.

No to razem z tym to już dwie rzeczy, których nie mogę się doczekać ;-)

Dzięki za odpowiedź.

#47 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 06:26

Aaa o Twittera i spółkę chodzi :)
No tak, ograniczymy to do niektórych działów.


Których? Wolę wiedzieć, gdzie nie wchodzić.

Zadałem pytanie o pozycję "znajomi" w profilu. Zakładam, że przeoczyłeś, zadaję więc to pytanie jeszcze raz - czemu ma to służyć?

#48 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 09:44

No dokładnie, po co ci znajomi....

#49 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 kwietnia 2010 - 09:53

Których? Wolę wiedzieć, gdzie nie wchodzić.

Wyjdzie w praniu. W tej chwili nad takimi drobnostkami się nie zastanawialiśmy.

Zadałem pytanie o pozycję "znajomi" w profilu. Zakładam, że przeoczyłeś, zadaję więc to pytanie jeszcze raz - czemu ma to służyć?

Zakładka "Znajomi" w profilu (jeśli ich nie ma) nie zajmuje zbyt wiele miejsca - nie powinna nikomu przeszkadzać.
Jeśli natomiast masz dodanych znajomych lub kontakty to możesz łatwo sprawdzić, kto z Twoich znajomych aktualnie znajduje się na portalu.
Czemu ma to służyć? Lepszej komunikacji pomiędzy znajomymi w obrębie portalu MyApple :)

#50 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 10:09

No dokładnie, po co ci znajomi....


Nie odwracaj kota ogonem.

---------- Wpis dodano o 11:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:05 ----------

Wyjdzie w praniu. W tej chwili nad takimi drobnostkami się nie zastanawialiśmy.


To nie są drobnostki tylko user experience.


Zakładka "Znajomi" w profilu (jeśli ich nie ma) nie zajmuje zbyt wiele miejsca - nie powinna nikomu przeszkadzać.


Jeśli natomiast masz dodanych znajomych lub kontakty to możesz łatwo sprawdzić, kto z Twoich znajomych aktualnie znajduje się na portalu.
Czemu ma to służyć? Lepszej komunikacji pomiędzy znajomymi w obrębie portalu MyApple :)


Acha. Czyli już nie forum o Apple tylko MyAppleFacebook. Czyli wrócę do wcześniejszego problemu. Jak wyłączyć tę opcję?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych