Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk zewnętrzny firewire - jak się sprawuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#51 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lutego 2007 - 00:02

Nie ma niestety żadnego dłuższego czasu... 10 dni obowiązuje tylko dla umów zawartych na odległość. Gdy kupujesz w sklepie na miejscu to tylko dobra wola sprzedawcy może go zmusić, by przyjąć sprawny sprzęt z powrotem.

to proponuję poczytać

Jeśli oddałeś dysk do serwisu, to pewnie złożyłeś już reklamację. W takiej sytuacji pozostaje Ci czekać - jeśli zrobiłeś to na podstawie gwarancji, to termin maksymalny to chyba 28 (?) dni, jeśli niezgodność towaru z umową, to 14 dni. Chociaż ten przypadek z dyskiem ma marne szansę na wejście w niezgodność z umową (w końcu nie padł jeszcze :-) ), czyli idzie tokiem gwarancji.

#52 em_slim

em_slim
  • 182 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 lutego 2007 - 14:58

no i coz...panowie z serwisu powiedzieli ze dysk chodzil 24h i bez problemu... i ze niby nie slysza zadnego 'klik plik' regularnie co 8 sek wydrukowalem im nawet post WD z ich oficjalnego forum. aczkolwiek sporzadzilem pisemko...i bedzie korekta fakturki...10 dni obowiazuje :) wiec zwrot kasy ale jade wlasnie do nich..bo nie rozumiem jak moga nie slyszec 'tyk tyk'... a ryzykowac danych nie bede... wiec juz raczej tego dysku nie kupie :/ i tu prosba do was: jaki dysk? moze zwykly + kieszen? ( chce kupic cos okolo 160-200GB ) jesli tak to co? seagate? maxtor? bo WD mnie drugi raz zawiodlo (3 lata temu padl mi dysk - WD) objawy mialem wtedy podobne...najpierw jakies tykanie...a potem juz smierc. a moze dysk notebookowy? czy one cechuja sie jakas wieksza wytrzymaloscia? (zywotnoscia) czy tez to tylko mniejsze rozmiary i wyzsza cena ;) pozdrawiam edit: tak przegladalem...i coraz powazniej mysle nad wymiana hddka w maczku :) wsadzic mu 160GB a 80 ze srodka wlozyc w kieszen i miec taki backup najwazniejszych 80 gb na nim :)

#53 XpankX

XpankX
  • 1 postów

Napisano 25 sierpnia 2008 - 15:08

oi!
mam pare lamerskich pytan i z gory wielkie dzieki za odpowiedz:) wiem ze to forum apple ale sprobuje spytac mimo wszystko.
Rozgladam sie za przenosnym dyskiem ale do zwyklego kompa, szukam 500gb no i zdecydowanie bede potrzebowal firewire bo dysk bedzie mi sluzyl glownie do zgrywania materialu z kamery. Jak narazie moj typ to:

[url=http://www.pixmania.com/pl/pl/638805/art/western-digital/twardy-dysk-zewnetrzny-my.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui]WESTERN DIGITAL TWARDY DYSK ZEWNĘTRZNY MY BOOK II HOME EDITION 500 GB USB 2.0/FIREWIRE/ESATA foto sklep promocja wyszukiwanie wybór[/url]

Zastanawiam sie tez jak w przypadku tego dysku wyglada chlodzenie, bo znalazlem tez ciekawy przenosny ktory kupilbym odrazu gdyby tylko posiadal firewire, ale niestety.
[url=http://allegro.pl/item422441357_dysk_zewn_seagate_500_gb_gwar_5lat_fvat_poznan.html]Dysk zewn. SEAGATE 500 GB,GWAR 5lat, FVAT, Pozna� (422441357) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
5 lat gwarancji i w jego opisie podkreslaja wlasnie ze cieplo jest odprowadzane do podstawy gdzie znajduje sie radiator. A zadnej wzmianki o chlodzeniu i o radiatorach nie widzialem w przypadku dyskow WD wiec nie wiem jak tam ta sprawa wyglada.

a i ostatnie lamerskie pytanie tak dla upewnienia sie :)
czy jesli ja w kompie mam firewire 400 a dysk bedzie firewire 800 to bez problemu ten dysk podejdzie tak? tylko ze nie bedzie w pelni wykorzystywal swojej predkosci i bedzie dzialal przez pol dostosowujac predkosc do mojego firewire400?;) wiem ze niepotrzebnie mieszam ale wole miec pewną pewność;)

a moze macie jakies ciekawsze propozycje dysku: 500gb / firewire / cena kolo 3 stow
z gory wielkie dzieki za odpowiedz
pozdrawiam serdecznie z rzeszowa

oi!!!
=:)

#54 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 27 sierpnia 2008 - 12:13

Moj dysk(w podpisie) sprawuje sie swietnie...Polecam!

#55 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 sierpnia 2008 - 13:56

Sali128, właśnie się zastananwiam nad tym WESTERN DIGITAL TWARDY DYSK ZEWNĘTRZNY MY BOOK II STUDIO EDITION 500 GB USB 2.0/FIREWIRE/ESATA foto sklep promocja wyszukiwanie wybór
I chciałem się ciebie zapytać jak on działa np. po podłączeniu do Maka, potem do PCta z windowsem a potem jeszcze po podłączeniu do PCta z np. linuksem :P
Mimo wszystko to najważniejsze, żeby dobrze zgrywał się z Makiem.

#56 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 27 sierpnia 2008 - 15:58

Ja dzisiaj dostalem kurierem paczuszke z WD My Book Home 750GB i po rozpakowaniu podlaczylem go przez FW400 i sformatowalem przez Disk Utility na FAT MSDOS coby dzialal ze wszystkim i smiga. Z Maczkiem dziala super, a podlaczalem z ciekawosci do PC z Vista rowniez po FW400 i dziala super. Wg mnie jak ma dzialac tylko z maczkiem to formatowac na macowo, a jak ma dzialac multiplatformowo to na FAT. I bedzie smigalo. Aha, i co do pytan, to tak, dyski WD usypiaja razem z maczkiem przez USB i FW.

#57 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 sierpnia 2008 - 19:28

A jak windowsy trawią makowy format dysków? Bo FAT32 szczerze mówiąc jest nieco.... ograniczony jak na pewne potrzeby ;) Chociażby duże pliki.

#58 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 27 sierpnia 2008 - 20:17

O ile wiem, to trzeba poszukac softu, zeby windows zalapal macowy format. Ale jaki to nie wiem, trzeba poszukac

#59 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 28 sierpnia 2008 - 09:20

@ContactLost,nie zastanawiaj sie...Działa bardzo dobrze...nie sprawdzałem na Linuxie,ale na Windows Vista i nie napotkałem zadnych problemow.

#60 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpnia 2008 - 13:25

zeby win odczytal partycje HFS+ trzeba kupic driver od jakiejs firmy jest to w googlach i wtedy bedzie dzialac jak normalny dysk w win

#61 bobrownik

bobrownik
  • 141 postów
  • SkądNowy Dwór Maz.

Napisano 29 sierpnia 2008 - 13:42

Pogooglowalem i to chyba to:

Mediafour | MacDrive

#62 ARVE FILMS

ARVE FILMS
  • 1 postów

Napisano 04 września 2008 - 14:23

Dysk Zewnętrzny

Witam,
mam pytanie w sprawie zakupu dysku zewnętrnego.
Mam macbooka Pro 2.4 i FCS2 i zamierzam dokupic dysk na fire wire 800
Pytanie czy kupic dwa dyski w raid 0, czy jeden o tej samej pojemności.

1. Raid 0 - link do dysku:
[url=http://www.allegro.pl/item426834527_dysk_wd_my_book_1000gb_1tb_usb_fw_800_raid_wawa.html]DYSK WD MY BOOK 1000GB 1TB USB FW 800 RAID WAWA (426834527) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
2. 1 tb w całości
[url=http://www.allegro.pl/item429612628_dysk_zewnetrzny_wd_mybook_1tb_usb_fw800_esata_wawa.html]DYSK ZEWNETRZNY WD MYBOOK 1TB USB FW800 eSATA WAWA (429612628) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Z góry dziekuję za pomoc

Radek

---- Dodano 04-09-2008 o godzinie 15:25 ----
Zapomniałem, że dysk macbook pro ma pracować głównie z full HD

#63 dany

dany
  • 221 postów
  • SkądWawa

Napisano 04 września 2008 - 17:05

Podobno gniazda Fireware w Makach podja za malo pradu. Nie wiem czy to prawda ale poprzednio mialem Maxtora 1,5 TB na fw800 (padl po 6 miesiacach - dane przepadly), teraz mam Seagate Free Agent Pro po fw400 i sprawuje sie srednio. jak zaznaczylem by usypial dysk jak nie jest uzywany to zaczal dane gubic.. po odznaczeniu dziala ok ( ale nie moge zmienic ikonki katalogow na tym dysku :) ) a moze po prostu mam pecha do dyskow..ech..

#64 kakalaka

kakalaka
  • 72 postów
  • Skądwawrzyszew

Napisano 05 września 2008 - 09:43

Witam,
mam pytanie w sprawie zakupu dysku zewnętrnego.
Mam macbooka Pro 2.4 i FCS2 i zamierzam dokupic dysk na fire wire 800
Pytanie czy kupic dwa dyski w raid 0, czy jeden o tej samej pojemności.

1. Raid 0 - link do dysku:
DYSK WD MY BOOK 1000GB 1TB USB FW 800 RAID WAWA (426834527) - Aukcje internetowe Allegro
2. 1 tb w całości
DYSK ZEWNETRZNY WD MYBOOK 1TB USB FW800 eSATA WAWA (429612628) - Aukcje internetowe Allegro

Z góry dziekuję za pomoc

Radek

---- Dodano 04-09-2008 o godzinie 15:25 ----
Zapomniałem, że dysk macbook pro ma pracować głównie z full HD



Mam ten 1 od ok 2 miesiecy i nie zauwazylem zadnych problemow. Praca w FCP na materiale DVCpro HD po FW800 odbywa sie szybko i bez zadnych przyciec. Nie mialem jak sprawdzic rozwiazania bez macierzy, stad decyzja o zakupie wersji z RAID. Piszesz ze masz edytowac material Full HD, za tym okresleniem kryje sie tyle roznych formatow ze trudno cos wywnioskowac. Wedlug mnie nie dobry zakup, ale kazdy ma swoje priorytety. :)

Jedyne zastrzezenie mam do rozmiarow ;) , trudno jest go spakowac do torby z laptopem. Jezeli zalezy Ci na mobilnosci, a za Full HD kryje sie jakas konsumencka kamera 8) moze pomysl o 2 propozycji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych