Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad - pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: iPad - pierwsze wrażenia (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (72 głosów [93.51%])

    Procent z głosów: 93.51%

  2. Nie (5 głosów [6.49%])

    Procent z głosów: 6.49%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 16 kwietnia 2010 - 21:26

no ale czym się może różnić matryca ips od matrycy ips skoro jest wykonana w tej samej technologii. Ja mam monitor dell na matrycy e-ips więc wiem jak to wygląda, jednak matryce oled wyglądają jeszcze lepiej niż jakakolwiek nawet najlepsza matryca LCD.

#52 bonanza

bonanza
  • 18 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 08:34

Techologia, technologia... Ale ważny jest także proces technologiczny (to nie to samo co technologia) oraz wykorzystane do produkcji komponenty. Dla przykładu technologia produkcji mleka chy pieczywa jest taka sama, natomiast smak i zapach się różni między producentami :) Co do przywieszania się to taka minimalna, ale tylko w jedna strone i to nie zawsze ;) Szkoda, że apple nie dorzuca do zestawu dużej szmatki do czyszczenia ekranu, bo mój ipad wyglada strasznie po tygodniu:)

#53 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 kwietnia 2010 - 16:14

Po tygodniu uzywania stwierdzam ze jestem zadowolonym uzytkownikiem IPada. Jak narazie stwierdzilem dwie wady: 1. strasznie palcuje się ekran - trzeba zainwestować w porządną ściereczkę i czekam aż będą dostępne u nas folie Brando (Protector Plus) - na iPhonie sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o ślady po palcach. 2. Połączenie Wifi potrafi się zwiesić i jedyna możliwość to wyłączenie Wifi i ponowne włączenie - taki sam objaw mam na iPhonie tylko tu jest wygodny sbsetings a na Ipadzie pozostaje wejście w settings.. Pozdrawiam

#54 suprnowa

suprnowa
  • 664 postów
  • SkądRadom/Norway

Napisano 17 kwietnia 2010 - 16:26

U mnie mam taki problem,zsynchronizowałem swojego iPada z MAC,mam juz wszystkie dane,ale przy kazdym podlaczeniu Macbook zachowuje sie jakbym pierwszy raz podpinal iPada. Co dziwne wogule nie mialem okna do rejestracji produktu.

#55 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 kwietnia 2010 - 16:27

Szkoda, że apple nie dorzuca do zestawu dużej szmatki do czyszczenia ekranu, bo mój ipad wyglada strasznie po tygodniu:)


O tak! Ja używam tej od MacBooka, sprawdza się idealnie. Chce kupić sobie jakąś inną tylko problem jest w tym, że inne są takie włochate jakby a ta od Apple gruba i bez włosów - takiej niestety znaleźć nie mogę.

1. strasznie palcuje się ekran - trzeba zainwestować w porządną ściereczkę i czekam aż będą dostępne u nas folie Brando (Protector Plus) - na iPhonie sprawdza się idealnie jeżeli chodzi o ślady po palcach.


Generalnie reaguje tak samo jak ekran 3GS... cieszmy się, że posiada powłokę przez którą łatwo to wyczyścić, inaczej można by się pochlastać przy czyszczeniu. A co do foli - dla mnie to dewastacja urządzenia. :-P

#56 suprnowa

suprnowa
  • 664 postów
  • SkądRadom/Norway

Napisano 17 kwietnia 2010 - 16:43

Mam pytanie czy istnieje na iPada jakiś edytor doc,XLS, itp?Coś jak keynote,pages,numbers?Moze coś z iPhone?

#57 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 17 kwietnia 2010 - 16:45

O tak! Ja używam tej od MacBooka, sprawdza się idealnie. Chce kupić sobie jakąś inną tylko problem jest w tym, że inne są takie włochate jakby a ta od Apple gruba i bez włosów - takiej niestety znaleźć nie mogę.


Skocz do jakiegoś optyka. W Vision Express kupiłem mikrofibrę, która jak się okazało ładnie czyści ekran monitora. Weź tylko z tych grubszych. Cienka biała szmatka dodawana u nich jako gratis do okularów jest już gorsza.

#58 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2010 - 17:38

Mam pytanie czy istnieje na iPada jakiś edytor doc,XLS, itp?Coś jak keynote,pages,numbers?Moze coś z iPhone?

Hibernowałeś czy co? Przecież już w zapowiedziach podawali, że na iPada będzie dostępny cały pakiet iWork. Jak zapowiedzieli, tak zrobili: w AppStore (na razie tylko US) masz dostępne programy Pages, Number i Keynote, każdy w cenie 9.99$

#59 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 kwietnia 2010 - 17:40

Skocz do jakiegoś optyka. W Vision Express kupiłem mikrofibrę, która jak się okazało ładnie czyści ekran monitora. Weź tylko z tych grubszych. Cienka biała szmatka dodawana u nich jako gratis do okularów jest już gorsza.

Dzięki Dzięki, sprawdzę na pewno :-)

Co do najnowszych wrażeń - strasznie długo się ładuje. Już 2h 40 i ma 60%... a większość tego czasu leży uśpiony

#60 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 kwietnia 2010 - 19:00

U mnie mam taki problem,zsynchronizowałem swojego iPada z MAC,mam juz wszystkie dane,ale przy kazdym podlaczeniu Macbook zachowuje sie jakbym pierwszy raz podpinal iPada.
Co dziwne wogule nie mialem okna do rejestracji produktu.


Ja ma dokladnie ten sam objaw. Palcowanie ekranu to tez prawda.

#61 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 17 kwietnia 2010 - 19:26

Ja ma dokladnie ten sam objaw. Palcowanie ekranu to tez prawda.


A macie najnowsze iTunes? Może to coś kaszani... nie wiem.

No i się naładował, przy minimalnym korzystaniu zajęło mu to 4h 40 minut

#62 bonanza

bonanza
  • 18 postów

Napisano 17 kwietnia 2010 - 19:41

Pod windowsem miałem stara wersję itunesa i po podpięciu ipada wyskoczyło okienko, że wymagana jest aktualizacja do najnowszej wersji. Do ekranu polecam szmatki z mikrofibry. Można kupić u optyka naprawde fajne. W Rossmannie również sa dostępne takie duże. Nie musi być gładka. Ja mam taka "włochata" i po 2 przejechaniach ekran jak nówka.

#63 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 18 kwietnia 2010 - 12:57

a jak sprawa baterii wygląda? i zadeklarowana wartość?

#64 hoo

hoo
  • 373 postów

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:02

Kilka pytań: 1.Zasilacz do ipada jest taki sam jak w przypadku iphone, jeżeli nie to czym się różni, czy mógłby ktoś podać dokładne dane tego zasilacza? 2.Czy jakość dźwięku jest lepsza niż w ipodzie touchu w połączeniu z takimi samymi dobrymi słuchawkami? I czy wbudowane głośniki mają lepszą jakość dźwięku niż w ipodzie touchu, jeśli tak to jaka jest różnica do czego można porównać? 3.Czy szkło jest identyczne jak w ipod touch/iphone, czyli szafirowe, tak samo działa dotyk czy czymś się różni? 4.Czy testował ktoś wydajność procesora Apple A4 1.0ghz i ma jakieś porównanie do np. Atoma N450 1,66ghz? 5. Dlaczego apple nie dał w standardzie szmatki do czyszczenia tak jak w przypadku iphone czy ipod touch, no i mówicie, że uprzykrzające są odciski palców na ekranie, czy to jest podobnie jak w iphone? 6. Czy wiadomo już ile będzie kosztować wersja 16gb z 3g? 7.Czy testował ktoś już iphone os4 beta na ipadzie? 8.Do jakiej matrycy monitora bądź laptopa można porównać jakość ekranu ipada? 9. Jaki zasięg ma wifi w ipadzie, w połączeniu z jakimś zwyczajnym router-modem-wifi z małą antenką?

#65 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:14

Kilka pytań:
1.Zasilacz do ipada jest taki sam jak w przypadku iphone, jeżeli nie to czym się różni, czy mógłby ktoś podać dokładne dane tego zasilacza?
2.Czy jakość dźwięku jest lepsza niż w ipodzie touchu w połączeniu z takimi samymi dobrymi słuchawkami? I czy wbudowane głośniki mają lepszą jakość dźwięku niż w ipodzie touchu, jeśli tak to jaka jest różnica do czego można porównać?
3.Czy szkło jest identyczne jak w ipod touch/iphone, czyli szafirowe, tak samo działa dotyk czy czymś się różni?
4.Czy testował ktoś wydajność procesora Apple A4 1.0ghz i ma jakieś porównanie do np. Atoma N450 1,66ghz?
5. Dlaczego apple nie dał w standardzie szmatki do czyszczenia tak jak w przypadku iphone czy ipod touch, no i mówicie, że uprzykrzające są odciski palców na ekranie, czy to jest podobnie jak w iphone?
6. Czy wiadomo już ile będzie kosztować wersja 16gb z 3g?
7.Czy testował ktoś już iphone os4 beta na ipadzie?
8.Do jakiej matrycy monitora bądź laptopa można porównać jakość ekranu ipada?
9. Jaki zasięg ma wifi w ipadzie, w połączeniu z jakimś zwyczajnym router-modem-wifi z małą antenką?

1. Nie, to specjalny zasilacz, który szybciej ładuje. To jest zasilacz 10W.
2. Głośnik jest zdecydowanie lepszy niż w iPodzie, można go śmiało porównać z głośnikiem w białych MacBookach z tą różnicą,*że w iPadzie jest mono. Jakość dźwięku na słuchawkach jest taka sama jak w iPodzie. Nie zauważyłem znaczącej różnicy.
3.iPhone czy iPod nie mają szafirowego szkła(szafirowego szkła nie można zarysować, a jak wiadomo te zastosowane w produktach apple można), nikt dokładnie nie wie z czego jest wykonana(słyszałem nawet opinie,*że to tworzywo sztuczne). Szyba jest dokładnie taka sama jak w iPhone 3GS z powłoką oleofobową.
4. Nie. Wiadomo, że iPad jest 2x szybszy niż iPhone 3GS/iPod touch 3G 32GB/64GB.
5. Z odciskami jest tak samo jak w iPhone. Można zawsze nakleić folię antiglare. Co do szmatki to w 3GS też jej nie bylo. W tej chwili Apple już nie dodaje szmatek do swoich produktów.
6. Nie. Oczywiście chodzi mi o polską cenę bo w US ceny są podane na stronie apple.
7. Nie, bo będzie dopiero na jesieni. Wydania dla developerów można się spodziewać na WWDC w czerwcu.
8. Jest to wysokiej jakości matryca IPS, ma doskonałe kolory i kąty widzenia. Czerń jest bardzo głęboka.
9. Myślę, że podobny do iPoda touch. Z tego co mi wiadomo iPad ma dwie anteny, jedną pod szybą, a drugą za jabłkiem z tyłu.

#66 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2010 - 14:19

Hoo - mam wrażenie, że potrzebujesz wskazania odpowiedniego forum, bo przynajmniej część Twoich pytań nadaje się na wróżka.pl

Ad 1. - wygląda tak samo, ale ma inną wydajność, ten ma 10W a iPhone 2.5W
Ad 2. - a jak to obiektywnie stwierdzić? wg. mnie jakość jest tak samo dobra
Ad 3. - identyczne
Ad 4. - znowu, jak to obiektywnie porównać? Nie ma testów które można uruchomić na iPadzie i Windows. Porównując mecz w 720p to na iPadzie się nie tnie, a na Atomie oglądać się go nie da - ale używałem Atoma ze zwykłą grafikę Intela
Ad 5. - wróżka.pl albo mail sjobs@apple.com
Ad 6. - Welcome to the Apple Store - Apple Store (U.S.) sam sprawdź
Ad 7. - nie ma bety 4.0 na iPada - wystarczy poczytać nasze forum, lub ogólnie sieć.
Ad 8. - to jest IPS a nie TN jak większość tanich monitorów, jakość jest mniej więcej taka jak na każdym monitorze IPS
Ad 9. - w moim przypadku taki sam jak iPhone i MBP

#67 szymonvader

szymonvader
  • 557 postów
  • SkądBędzin

Napisano 18 kwietnia 2010 - 15:57

A ta bateria?;) PS gdyby szkło było szafirowe to cena którą trzeba za ipada zapłacić była by prawdziwą okazją.

#68 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 kwietnia 2010 - 16:27

A ta bateria?;)
PS gdyby szkło było szafirowe to cena którą trzeba za ipada zapłacić była by prawdziwą okazją.


Z bateria to czas zgadza sie prawie idealnie co do teago, co podaje Apple. Jako, ze bylo to moje pierwsze ladowanie i rozladowanie to moze sie czas jeszcze troche wydluzyc. Generalnie, 10h przegladania netu i grania w godfinger pociagnie.

Nowe wrazenia -

Ad 1 - w sloncu da sie korzystac bez problemu, tylko nie moze byc skierowany prostopadle do oczu, pod sporym kaetm jest idealnie, inaczej sie odbija wszystko.
Ad 2 - iPad Case to swietna podporka, kat do polozenia na np stole jest idealny do pisania i czytania, i nie tylko na stole.
Ad 3 - iPad Case nadaje się tylko do korzystania na zewnątrz, na wyjazdach. Tyle brudu łapie po bokach, że nie wyobrażam sobie tego używać w domu i na to patrzeć spokojnie...
Ad 4 - mam wrażenie, że teraz ładuje się szybciej, za kilka ładować zmierzę mu czas i zobaczymy (jest jakiś miernik ile iPad chodzi? iPhone ma w ustawianiach, tu tego nie widzę - ap or sth)
Ad 5 - przy pisaniu brakuje mi tab często (wiem, że jest "next" button) i ogólnie mam nawyki z pisania na macu, ale to pewnie przywyknę.

Post skrobany na dzialce, w pelnym sloncu :-)

#69 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwietnia 2010 - 21:20

Co do moich opisanych w tym wątku problemów z zawieszaniem się połączenia wifi po dłuższym czasie nieużywania, to już sobie poradziłem.
Użyłem innego routera z wifi i już nie uświadczyłem zawieszania się połączenia.

Gdyby to miało komuś pomóc to w moim przypadku:
- na Draytek'u 2930n wiesza się wifi
- na Asus'ie WL-500w nie występuje ten problem

Pozdrawiam

#70 mcmax9

mcmax9
  • 92 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 20 kwietnia 2010 - 21:30

Co do moich opisanych w tym wątku problemów z zawieszaniem się połączenia wifi to już sobie poradziłem.
Użyłem innego routera z wifi i już nie uświadczyłem zawieszania się połączenia.

Gdyby to miało komuś pomóc to w moim przypadku:
- na Draytek'u 2930n wiesza się wifi
- na Asus'ie WL-500w nie występuje ten problem

Pozdrawiam


Też mam tego Asusa - żadnych problemów.

#71 czeczot

czeczot
  • 54 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 kwietnia 2010 - 21:46

Ja mam linksys i tez mi sie nigdy wi-fi nie zawiesiło

#72 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwietnia 2010 - 21:51

Ja mam linksys i tez mi sie nigdy wi-fi nie zawiesiło


No ja np po 2 godzinach nieużywania IPad'a musiałem wchodzić w ustawienia i resetowałem połączenie wifi bo wisiało. Tzn pokazywało ze połączenie jest, zasięg piękny a internet leży ;p

#73 morbal

morbal
  • 14 postów

Napisano 21 kwietnia 2010 - 09:29

iPad od 7 dni mocno testowany już w Polsce. Linksys WRT54GX i jak na razie nie odnotowałem najmniejszych problemów z WiFi. D-Link DAP-1360 także żadnych problemów. Edimax BR-6524n - o dziwo żadnych problemów ;), przy czym "Ultra Mobilny" Asus R2H już ma ich sporo. Zasięg jest identyczny jak na 3GS. Bateria 10h i 40 minut ciągłej pracy bez wyłączania ekranu. Czasami iPad leżał ale częściej coś robił i ciągle był połączony z WiFi. Konto iTunes USA działa świetnie z kartami zakupionymi na allegro, zarówno w urządzeniu jak i po synchro z iTunes Mac. Aktualnie czekam na kilka poprawek w iSSH, który jest jedynym pełnowymiarowym klientem SSH/VNC na iPada. I mogę stwierdzić, że warto było zakupić to urządzenie. Porównuję z Asus R2H, który miał być super, hiper mobilnym sprzętem a nie nadaje się do niczego oraz tabletem HP TC1100, który niestety nadaje się jedynie do rysowania ;) Dodam, że połączyłem iPada WiFi z modemem Huawei E5830. WiFi także współpracuje z nim bez problemu.

#74 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2010 - 09:50

Dodam, że z moimi dwoma Ovislinkami (WL-8000AP i Wl-5460AP) też nie mam problemów. iPad nie zrywa połączenia i pracuje stabilnie. Widzę @morbal, że jeżeli idzie o iPada to szliśmy podobną drogą - ja wcześniej miałem (ciągle mam) Samsunga Q1 Ultra, czyli konkurenta Asusa R2H w kategorii UMPC. Ale tak jak piszesz, i jak pisałem wcześniej, sprzęt ten, mimo Windowsa nie nadaje się praktycznie do niczego.

#75 morbal

morbal
  • 14 postów

Napisano 21 kwietnia 2010 - 10:49

Dokładnie. Do R2H dokupiłem jeszcze dodatkową baterię dzięki czemu urządzenie wytrzymuje "aż" 3 godziny pracy co moim zdaniem jest nie dopuszczalne w UMPC. Ma kamerę, zewnętrzną klawiaturę a nawet nagrywarkę DVD :D Ale z tego kompletnie nie da się korzystać. W przypadku iPada otrzymałem w jednej bryle, kompletne urządzenie, na prawdę Ultra Mobilne w połączeniu z Modemem Huawei E5830. Zważywszy na charakter pracy, długo oczekiwałem na tego typu urządzenie. Bynajmniej nie będzie ono używane jako ebook reader.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych