Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CS5 Photoshop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76 phiz

phiz
  • 68 postów
  • SkądGubin

Napisano 06 maja 2010 - 11:58

no właśnie przyjechał do mnie kurier prosto z niemiec z WEB PREMIUM CS5. właśnie instaluję. zaraz zobaczymy czy kiszka czy okej. później napiszę.

#77 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 06 maja 2010 - 12:47

a moze ktos pracuje na PC z CS5 i zobaczy jak taka operacja dziala pod Win7 64 bardzo jestem ciekaw czy to sa tylko BUGi ktore zostana wkrotce naprawione, czy faktycznie lipa z nim heh u mnie na MBP jest to samo tylko 2x wolniej niz u Ciebie na filmie , a cpu na wykresie jest na maxa ;(

#78 phiz

phiz
  • 68 postów
  • SkądGubin

Napisano 06 maja 2010 - 19:13

po kilku godzinnym pracowaniu głównie przy photoshop'ie oraz dreamweaverze cs5 co do szybkości nie odczuwam żadnej różnicy. no pozytywnie jestem zaskoczony narzędziem quick selection tool. bardzo szybko i dobrze trafia. zaznacza tam gdzie chcę. na razie zadowolony.

#79 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 06 maja 2010 - 20:26

Illustrator przy szybkim przemieszczaniu ''lapka'' skacze znacznie bardziej niz CS4. Poki co zero plusow... Jest tutaj kto siedzi mocniej w illustratorze i moze napisac pare slow o wszystkich roznicach miedzy cs4 a cs5? i w photoshopie?

#80 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 07 maja 2010 - 10:44

nowy moduł camera raw 6 w ps cs5 jest zajebisty - znaczna poprawa w stosunku do cs4 i cs3, którego mam. w lr2.7 jest ten sam moduł co w cs4 i już czekam na upgrade lr do wersji 3.

#81 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 07 maja 2010 - 13:09

Witam Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest Lights Effects w CS5?

#82 krzysman

krzysman
  • 113 postów
  • SkądPrzeźmierowo

Napisano 07 maja 2010 - 13:47

ale wogole, co to ma byc ta ikonka pedzla w gornym lewym narozniku. Wyglada jak by ktos ja na ostatnio chwile do testow zapodał. Coraz to wieksza olewke na konsumenta zauwazam u Adobe. Oj, skonczy sie to jak za czasow monopolu Quarka, kilka lat temu przed wyjsciem inDesigna. Niech ktos tylko da jakąś konkretną alternatywe.

#83 Fiod

Fiod
  • 290 postów

Napisano 07 maja 2010 - 14:08

po kilku godzinnym pracowaniu głównie przy photoshop'ie oraz dreamweaverze cs5 co do szybkości nie odczuwam żadnej różnicy. no pozytywnie jestem zaskoczony narzędziem quick selection tool. bardzo szybko i dobrze trafia. zaznacza tam gdzie chcę. na razie zadowolony.

Jak ci się podoba praca w dream cs5 bez głównej belki narzędziowej?

#84 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2010 - 15:18

Niech ktos tylko da jakąś konkretną alternatywe.

Niech tylko się pojawi zaraz Adobe ją kupi ;)

#85 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 07 maja 2010 - 16:57

No chyba, że Apple do Aperture warstwy doda. Wtedy Adobe nie kupi. :P

#86 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 08 maja 2010 - 18:07

?

I co mnie najbardziej zdenerwowało?!

Jako fotograf często używałem opcji Light Effect.

A co widzę w CS5?

ote: The Lighting Effects filter works only on RGB images and is unavailable in 64-bit versions of Mac OS."

---------- Wpis dodano o 19:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:58 ----------

Okej... problem rozwiązałem :)
Trzeba uruchomić szopa w wersji 32bitowej i opcja się pojawia.

Nie rozumiem tej polityki.

#87 jjelement

jjelement
  • 48 postów
  • SkądKRK

Napisano 09 maja 2010 - 00:20

Mnie niestety ps cs5 troche zawodzi nie to zly ze wolny ale trial na macbook 2.4 nie jest jaki porazajaco szybki a optymalizacji oczekuje sie od kolejnej wersji jest fajnie ale bez szalu kilka funkcji bardziej dla "plepsu" content aware puppet Itd to nie jest to na co czlowiek czeka sam stampel mogli opracowac lepiej bo jak przychodzi co do czego to nie da sie i tak tego content awaare uzyc taki bajer mam ps cs1 na moim imacu g3 500mhz i chodzi tylko troszke gorzej niz na dwu rdzeniowym 2,4 intelu a funkcje kurcze jakos nie boli ze nie ma bajerow.

#88 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 09 maja 2010 - 04:07

Mnie niestety ps cs5 troche zawodzi nie to zly ze wolny ale trial na macbook 2.4 nie jest jaki porazajaco szybki a optymalizacji oczekuje sie od kolejnej wersji jest fajnie ale bez szalu kilka funkcji bardziej dla "plepsu" content aware puppet Itd to nie jest to na co czlowiek czeka sam stampel mogli opracowac lepiej bo jak przychodzi co do czego to nie da sie i tak tego content awaare uzyc taki bajer mam ps cs1 na moim imacu g3 500mhz i chodzi tylko troszke gorzej niz na dwu rdzeniowym 2,4 intelu a funkcje kurcze jakos nie boli ze nie ma bajerow.


Czy mógłbyś uzupełnić swą wypowiedź o przecinki i kropki? Kompletnie nie czaję o co ci chodziło. Tak napisany post jest bezużyteczny. Przypominam, że na forum wypowiadamy się dla innych, a nie dla siebie.

#89 marcinko

marcinko
  • 111 postów

Napisano 09 maja 2010 - 08:38

a ja mam inne pytanko..... czy wersje trial ze strony adobe różnią się czymś od "wersii normalnych" czy np. CS5 master collection w wersii trial to to samo jak bym go kupił za ~2000$ tylko zóżni się tym ze to wersja czasowa..??

#90 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 09 maja 2010 - 10:07

Wersja trial jest identyczna co pudelkowa.

#91 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 11 maja 2010 - 14:41

Polecam ten aktykuł.

#92 Przemysław Niemczuk

Przemysław Niemczuk
  • 222 postów
  • SkądStrzegom, Poland

Napisano 16 maja 2010 - 21:18

Wersja trial jest identyczna co pudelkowa.


Wersja trial nie jest identyczna co pudełkowa. Przykładowo nie można z pemiere skorzystać z dynamic link i eksportować filmu do encore. Takich braków jest znacznie więcej.

Polecam ten link: http://blog.eduweb.pl/adobe-cs5/

#93 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2010 - 18:16

A czy wie ktos czy jest jakas roznica w wydajnosci PS CS5 na Leopardzie a Snow leopardzie? bo jestem przed zakupem cs5 i nie wiem czy wziac snow do tego czy nie ma sensu?

#94 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 21 maja 2010 - 20:03

Jeśli masz ten komputer co w opisie, to nie pójdzie ci ani jedno ani drugie.

#95 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2010 - 20:14

komputer to MacPro 2x4 rdzeniowy 2.4GHz i 8GB ramu

#96 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 21 maja 2010 - 20:48

Zmiana zasadnicza :-) Moim danie warto kupić Snow Leoparda.

#97 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maja 2010 - 07:09

a czyms to mozesz podeprzec? chodzi o codzienna prace w firmie na tym komputerze z pakietem adobe design standart, quarkiem i freehandem. no i o ile szybciej bedzie dzialal adobe cs5?

#98 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maja 2010 - 13:24

Oferta edukacyjna jest super :). Za 910zł ma się legalnego PS'a w wersji edukacyjnej, której można używać komercyjnie :D. Trzeba być tylko studentem/nauczycielem :).

#99 arsen

arsen
  • 798 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 22 maja 2010 - 16:39

Oferta edukacyjna jest super :). Za 910zł ma się legalnego PS'a w wersji edukacyjnej, której można używać komercyjnie :D. Trzeba być tylko studentem/nauczycielem :).


Można używać komercyjnie ale pod warunkiem że nie prowadzisz firmy. Jeśli prowadzisz firmę to musisz kupić pełnoprawną wersję. Wykorzystanie komercyjne wersji edukacyjnych dobre dla ludzi którzy od czasu do czasu zarobią np. na podstawie umowy o dzieło.

#100 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 22 maja 2010 - 22:20

a czyms to mozesz podeprzec? chodzi o codzienna prace w firmie na tym komputerze z pakietem adobe design standart, quarkiem i freehandem. no i o ile szybciej bedzie dzialal adobe cs5?


Podeprzeć mogę testem. Photoshop szybciej chodzi pod 10.6. Różnica jest zauważalna. Test robiłem na CS4, ale wydaje mi się, że na CS5 różnica może być bardziej zauważalna. Nie wiem na przykład czy system 10.5 jest w stanie dać Photoshopowi CS5 więcej ramu niż 3 GB. Tu się musi wypowoedzieć ktoś, kto próbował. Poza tym 10.6 jest dopracowany i moim zdaniem zawsze warto zrobić update systemu.
Dodatkowo, jeśli używasz Time Machine, na pewno docenisz prędkość z jaką Snow Leopard robi backup. Nie chodzi tu oczywiście o szybkość kopiowania, tylko o czynności "okołopłodzące". W Leopardzie, "finishing backup" potrafił się robić nawet 7 godzin. Działo się tak przy dużej ilości zmian i gdy musiały być skasowane stare backupy. Na tym samym dysku i tym samym komputerze, lecz z systemem 10.6 takie zjawisko nie występuje. Backup robi się szybko i sprawnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych