Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#76 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2010 - 14:09

Tak jak pisze dusker, potencjał jest minimalny a piractwo olbrzymie (wystarczy poczytać co pisze kakaki, twórca Scheduler Poland).
Ja, i paru innych deweloperów, doszliśmy do wniosku, że nie opłaca się tworzyć wersji polskich naszych aplikacji.

#77 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 kwietnia 2010 - 14:18

Tak jak pisze dusker, potencjał jest minimalny a piractwo olbrzymie (wystarczy poczytać co pisze kakaki, twórca Scheduler Poland).
Ja, i paru innych deweloperów, doszliśmy do wniosku, że nie opłaca się tworzyć wersji polskich naszych aplikacji.


Uuuu, aż tak źle? W takim razie moja pierwsza gra dla iPhone/iPod/iPad będzie ostatnią, która będzie wyposażona w polskie teksty.

Gdzie znajdę wypowiedź kakaki którą masz na myśli? Jesteś w stanie mnie na nią naprowadzić? Są tam jakieś konkrety (liczby)?

#78 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2010 - 14:30

Poszukaj na forum, nie przytoczę Ci dokładnie, ale pisał, że gdy porównał w pewnym momencie ilość sprzedanych aplikacji z ilością urządzeń które pobrały bazę danych z jego serwerów to różnica wyszła mu na poziomie 700 sztuk. Dodam że Project Planner będący od dobrych dwóch miesięcy w Top 100 w kategorii Productivity w Polsce, a przez jakiś czas nawet na 1 miejscu w tej kategorii i w Top 20 w Overall, sprzedał się do tej pory w Polsce w kosmicznej liczbie 83 sztuk - czyli tyle co w Japonii w jeden (naprawdę dobry :)) dzień.

#79 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwietnia 2010 - 15:21

konkrety:
Ilość zarejestrowanych kont 4990 a sprzedanych sztuk programu 3740
wniosek:
około 1250 piratów co daje 25%.

I jeszcze narzekają Ci w komentarzach że aktualizacje baz są robione prawie codziennie ;)

A najnowsza wersja wydana na początku kwietnia po tygodniu została spiracona :(

---- Dodano 19-04-2010 o godzinie 14:27 ----

Poszukaj na forum, nie przytoczę Ci dokładnie, ale pisał, że gdy porównał w pewnym momencie ilość sprzedanych aplikacji z ilością urządzeń które pobrały bazę danych z jego serwerów to różnica wyszła mu na poziomie 700 sztuk.
Dodam że Project Planner będący od dobrych dwóch miesięcy w Top 100 w kategorii Productivity w Polsce, a przez jakiś czas nawet na 1 miejscu w tej kategorii i w Top 20 w Overall, sprzedał się do tej pory w Polsce w kosmicznej liczbie 83 sztuk - czyli tyle co w Japonii w jeden (naprawdę dobry :)) dzień.


Aż mnie kusi olać Schedulera i napisać coś na zagraniczny rynek ;)
Skoro Japonia tak fajnie kupuję aplikację.
Mój najlepszy wynik to 78 szt na początku programu (teraz jest coraz słabiej).
Bije go jedynie Zip Codes w ilości 339 sztuk w momencie kiedy stał się na weekend darmowy :)

#80 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2010 - 15:34

Dodam, że taka liczba w Japonii nie daje miejsca w pierwszej dziesiątce w mojej kategorii Productivity, a tylko 13-te. Miejsce w trzeciej dziesiątce gdzie zazwyczaj się plasuję to ok 40 sztuk dziennie. Takie wyniki są możliwe tylko po przetłumaczeniu aplikacji, przed przetłumaczeniem moja aplikacja plasowała się w okolica 150 miejsca ze sprzedażą paru sztuk dziennie, a obecnie sprzedaję więcej w Japonii niż w USA.

#81 yohny

yohny
  • 28 postów

Napisano 19 kwietnia 2010 - 15:45

Nic dodatkowego, wszystko co trzeba uzupełnić jest w tax info itd.
Jasne że sam rozliczasz.:)


Witam, czy możesz coś więcej powiedzieć o samym rozliczaniu się?

Pieniądze przyszły, pora będzie niedługo je zaksięgować i teraz jak? Czy do tej kwoty muszę sobie naliczyć VAT 22% w ramach faktury wewnętrznej i odprowadzić do urzędu?

Czy wystawia się Apple jakąś fakturę czy może to idzie jako sprzedaż nieudokumentowana?

Z góry dziękuję za wszelkie info na ten temat bo nie wiem jak ugryźć problem...

#82 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 kwietnia 2010 - 15:49

Masz to wszystko opisane w wątku http://www.myapple.p...w-appstore.html

#83 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 19 kwietnia 2010 - 16:27

Dodam, że taka liczba w Japonii nie daje miejsca w pierwszej dziesiątce w mojej kategorii Productivity, a tylko 13-te. Miejsce w trzeciej dziesiątce gdzie zazwyczaj się plasuję to ok 40 sztuk dziennie.
Takie wyniki są możliwe tylko po przetłumaczeniu aplikacji, przed przetłumaczeniem moja aplikacja plasowała się w okolica 150 miejsca ze sprzedażą paru sztuk dziennie, a obecnie sprzedaję więcej w Japonii niż w USA.


Masz na myśli przetłumaczenie aplikacji na język japoński? Kto by pomyślał, że Japonia ma takie problemy z językiem angielskim. Uczą się w 10 szkołach jednocześnie po 70 godzin na dobę, pracują 15 dni w tygodniu, a taka mizeria jeżeli chodzi o znajomość podstawowego języka świata. :)

#84 falkon

falkon
  • 52 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 kwietnia 2010 - 10:49

czy istnieje możliwość zmiany konta "osoba prywatna" na "firmowe?. Jestem na kroku wysłania faxu do Apple, nie mogę już się cofnąć aby zmienić typ konta.

#85 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 01 maja 2010 - 13:04

Witam. Mam problem z uzupełnieniem formularzy. Pierwszy formularz "Contact info". Posiadam takie pole jak "Company Contact", a moje konto jest indywidualne. Co mam wpisać w poszczególne formularze kontaktowe?

Dołączona grafika

Drugi formularz z którym mam problem to "Tax info". Co mam wpisać w pole "Title"
Dołączona grafika

#86 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 02 maja 2010 - 14:23

Proszę pomóżcie ...

#87 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2010 - 13:26

Co do pierwszego formularza to niestety nie wiem - mam konto firmowe (na swoją firmę) i wpisałem tam siebie. Co do drugiego to jest zwykły tytuł, Mr. Mrs., CEO itp (z tego co pamiętam)

#88 coldzik

coldzik
  • 28 postów

Napisano 04 maja 2010 - 13:51

Hmm mam pytanko w danych o banku podalem numer rachunku zwykly, bez IBAN i teraz tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilem Mam takie dane Bank Country : Poland Numer Rozliczeniowy Oddzialu-banku (NROB) : 11402004 Bank Name : BRE BANK SA Bank Account Number : ****5727 Account Holder Name : XXXXX XXXXXX Bank Account Currency : PLN - Polish Zloty

#89 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 maja 2010 - 14:01

tzn jak bez IBAN? 26 cyfrowy numer poprzedzony dwu literowym kodem kraju to jest IBAN :). Jeżeli podałeś tylko osiem ostatnich cyfr (jeżeli dobrze odczytuje to co wygwiazdkowałeś) to faktycznie podałeś zły numer konta.

#90 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 maja 2010 - 14:42

Bank Name : BRE BANK SA
Bank Account Number : ****5727


Wydaje mi się że te gwiazdki nie zakrywają tylko 4 cyfr, ja mam tak samo wyświetlone w iTunes Connect, cztery gwiazdki i cztery ostatnie cyfry, a nie wydaje mi się żebym wpisał tylko 8 cyfry :wink:

#91 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 04 maja 2010 - 15:57

Witam. Mam problem z uzupełnieniem formularzy. Pierwszy formularz "Contact info". Posiadam takie pole jak "Company Contact", a moje konto jest indywidualne. Co mam wpisać w poszczególne formularze kontaktowe?


Ja w tej sytuacji wpisałem wszędzie samego siebie, bo zajmuję się tymi sprawami sam :)
Też mam konto individual.

#92 coldzik

coldzik
  • 28 postów

Napisano 04 maja 2010 - 16:24

tzn jak bez IBAN? 26 cyfrowy numer poprzedzony dwu literowym kodem kraju to jest IBAN :).
Jeżeli podałeś tylko osiem ostatnich cyfr (jeżeli dobrze odczytuje to co wygwiazdkowałeś) to faktycznie podałeś zły numer konta.


Wpisalem 26 cyfrowy numer bez PL czyli bez IBAN...

Nie wiem czy mialem wpisac numer rachunku IBAN czy zwykly, dlategoz tez wpisalem zwykly... a te 4 wygwiazdkowane pola to oczywiscie nie jest wszystko co wpisalem w numerze rachunku... Te gwiazdki juz same sie zrobily ;)

#93 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 04 maja 2010 - 20:56

Hmmm jak mam wszędzie już ptaszki to mogę im wysyłać aplikację??

#94 shponter

shponter
  • 7 postów

Napisano 13 maja 2010 - 14:47

Problemy z rejestracją do IDP

Hej.

Mam następujący problem z rejestracją do programu deweloperskiego.
Wypełniłem formularze. Przefaksowałem zaświadczenie o wpisie do ewidencji DG do Apple.
Po kilku dniach ciszy napisałem maila na devenroll@apple.com czy dostali te dokumenty i znowu cisza od kilku dni...
W Waszym przypadku też to tyle trwało? Dzwonił ktoś z Was może na te numery supportowe?

Pozdrawiam

#95 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2010 - 15:05

Ja pisałem do nich, żeby przyspieszyć całą procedurę, odpowiadali (z uwagi na różnicę czasu) po paru godzinach, ale cały proces zajął mi cztery dni.

#96 shponter

shponter
  • 7 postów

Napisano 13 maja 2010 - 15:17

Przefaksowałem dokumenty tydzień temu i od tego czasu cisza... Nie wiem o co chodzi.

#97 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2010 - 18:14

Na pewno nie dostałeś maila? Może jakiś cudowny spamblocker Ci go wyciął? Bo na maile oni na ogół szybko odpowiadają.

#98 shponter

shponter
  • 7 postów

Napisano 13 maja 2010 - 20:26

No niestety. Wysłałem dwa maile po przefaksowaniu dokumentów i nie odpowiedzieli na nie...

#99 shponter

shponter
  • 7 postów

Napisano 14 maja 2010 - 11:00

Zadzwoniłem do supportu i sprawa się wyjaśniła. Szkoda tylko, że nie napisali nic wcześniej.

#100 chesterman

chesterman
  • 7 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 12:35

Rejestracja na iPhone developer program.

Witam wszystkich.
Moje pytania dotyczą rejestracji do programu współpracy z Apple.
Mianowicie stoję teraz przed problemem wyboru banku dla wpłat z ewentualnych zysków z AppStore.
Jaki bank polecacie? Dowiedziałem się, że potrzebna mi będzie karta Visa lub MasterCard. Jakie Konto / karta kredytowa czy debetowe?
Jestem studentem więc wymagane minimalne dochody miesięczne odpadają.
Co do płatności to tyle.
Teraz sprawa opodatkowania.
Nie posiadam firmy. W jakimś artykule wyczytałem, że potrzebny mi będzie nr podatnika w USA. Czy to prawda?
Reasumując, będąc studentem, nie posiadając dochodów własnych, co mi będzie potrzebne do rozpoczęcia współpracy z Apple pod kątem tworzenia aplikacji na iPhone i ich sprzedaży na AppStore?
Proszę o porady, ponieważ jestem bardzo zielony w tym temacie procesu rejestracji.
Dzięki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych