Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Google BUZZ - nareszcie rewolucja!


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#51 vendisse

vendisse
  • 1190 posts

Posted 17 February 2010 - 19:34

Fakt ze wpierdzielanie sie w skrzynke jest kiepskim pomyslem, ja to sobie wywalilam juz wiec nie przyszkadza. Co do "privacy" to juz sie wypowiadalam. Niektorym i tona privacy settings nie pomoze jesli maja dusze eksibicjonisty. Fakt ze poprawili to w ciagu kilku godzin tez o czyms swiadczy.

#52 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 18 February 2010 - 09:50

Argumenty typu " to to samo co facebook" i "facebook jest teraz w modzie wiec jest lepszy" sa za przeproszeniem z dupy wziete:)


Z calym szacunkiem ale sama bierzesz z dupy wielkosc buzza. Nawet jesli przyjme, ze jest czyms zupelnie innym, nawet jesli przyjme, ze nie jest konkurencja do FB to nadal sama idea opiera sie na ludziach.
Co za tym idzie, do momentu kiedy WIEKSZOSC moich znajomych nie bedzie na buzz'ie nie widze sensu w przesiadaniu sie tam. Wyobraz sobie, ze jdnak konta na gmailu nie ma kazdy i niektorzy nawet jeszcze nie slyszeli o czyms takim jak buzz... Jak dla mnie w takim wypadku jest to tak jak nie ktore gry mmo w ktore gra garstka osob. Nawet najlepsza gra tego typu bez duzej ilosci graczy nie ma sensu.


I znow przypominam Ci. To, ze polacy dopiero teraz odkryli fb to nie znaczy, ze jest on kopia nk. Ba, nawet sluzy w pewien sposob do czego innego. Ja na fb siedze bodajze od '06 i jes to spowodowane wlasnie znajomymi z poza granic tego kraju. Jak za rok, dwa buzz bedzie mial ludzi na ktorych mi zalezy, wtedy tez przesiade sie na niego.
Bo mnie zalezy na ludziach, nie na znaczku firmy... Ale moze ja jakis glupi jestem.

#53 vendisse

vendisse
  • 1190 posts

Posted 19 February 2010 - 12:54

Ale zaden serwis nie ma 100% spoleczenstwa. Na tym polega ich kulawosc. Za GG tez stoi najdebiniejszy argument wszechczasow -ze wszyscy to maja. I co z tego? Ja z GG korzystam tylko dlategoze na laptopie adium mi jeszcze na to pozwala ale szczerze mowiac, tepoty jaka tam siedzi nie trawie, w ogole w zasadzie nie gadam z tymi ludzmi. Sensowni znajomi,czyli ci najblizsi maja czy to jabber czy to gmaila czy innego MSNa, wiec z nimi mam kontakt zawsze, wystarczy wlaczyc przegladarke i gmail. Na kazdym kompie. Dla mnie serwisy typu FB, nk czy inne sluza tylko i wylacznie do tego, aby w razie czego znalezc do kogos email/numer i kontaktowac sie normalnie. Nie za posrednictwem jakis WALLow. Zreszta email i telefon i tak jest do dzisiaj niepobity, a w swiecie internetu Email to nadal swietosc. Pomimo jego istotnych wad jest to podstawowa i najlepsza komunikacja. Wlasnie dlatego ze jest nieograniczony jakimis debilnymi serwisami, nie musze sie nigdzie logowac zeby cos wyslac (no oprocz jednej rejestracji w wybranym serwerze). Taka filozofie przyjmuje Google i wg mnie jest ona najbardziej racjonalna. Sukces GMAILa mowi sam za siebie. Dlaczego wiec nie potraktowac kontaktow podobnie, kalendarza, etc. Na iPhone mam synchro wszystkiego i jest to niezwykle wygodne, nie wyobrazam sobie zebym musiala na kazdym kompie instalowac jakies adressbooki itp. I BUZZ sie pieknie w to wpisuje, wiec mysle ze tez moze sie okazac produktem z ktorego tylko ludzie ogarnieci beda korzystac, i pieknie by bylo!:)

#54 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 19 February 2010 - 14:23

I BUZZ sie pieknie w to wpisuje, wiec mysle ze tez moze sie okazac produktem z ktorego tylko ludzie ogarnieci beda korzystac, i pieknie by bylo!:)


Jaki cudny podzial.. na nieogarnietych i ogarnietych.. na uzytkownikow FB i Buzza.. na uzytkownikow GG i Buzza... na uzytkownikow portali spolecznosciowych i Buzza.. ONI i MY sie zaczyna robic.. oj Vendisee ;)

#55 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 19 February 2010 - 14:37

Vendisee i jej świat po prostu ;) Takie krótkie podsumowanie ;)

#56 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 19 February 2010 - 14:39

Ciekawa dyskusja nt. Buzza na gazecie:
Internet i technologie - opinie - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

I ciekawa analiza Buzza:
Od nabuzzowania do zbluzzowania | Spider's Web

Polecam lekturę ;)

#57 vendisse

vendisse
  • 1190 posts

Posted 19 February 2010 - 18:58

juz bylo:) I tak, uwazam ze trzeba byc malo ogarnietym zeby swoimi danymi rzucac po serwisach i wypisywac jakies rzeczy publicznie, ktore sa ewidentnie skierowane do jednej/kilku osob. Tylko dlatego ze jakis serwis jest "na topie". Nie zrozum mnie zle, nie mowie ze z FB korzystaja tylko dzieci, ale to co swego czasu sie dzialo lub dalej dzieje na NK - nie wiem bo nie mam konta juz, przechodzilo ludzkie pojecie.

#58 uaru

uaru
  • 256 posts
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Posted 19 February 2010 - 19:59

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytając ten wątek.;-) Myślę, że wszystkie przykłady zastosowań, które vendisse podała, można zrealizować za pomocą innych narzędzi, niekoniecznie buzza. Każdy więc sobie wybierze takie, jakie będą dla niego wygodne z jakichś powodów. Tak jak w portalach foto - jedni wolą flickr, inni picasę, a niektórzy przesiadają się na expono albo smugmug... różnice są minimalne. Jak ktoś chce, może mieć konta wszędzie;-) Poza tym, ostatnio wszystkie prawie serwisy są ze sobą zlinkowane. Wpisy z Youtube można wysyłać na facebooka i twittera (na buzza pewnie też), z twittera i facebooka na buzza... etc. A facebook? Mnie na początku urzekła prostota interfejsu. Jak zobaczyłem, jak wyświetla się NK, a wcześniej myspace, to od razu wiedziałem, że konta tam nie założę nigdy.

#59 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 19 February 2010 - 20:09

Dawno się tak nie ubawiłem jak czytając ten wątek.;-)


To nie wszytko, Vendisse założyła nowy wątek o Buzzie ;)
http://www.myapple.p...bije-blogi.html
Polecam lekturę :D

#60 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 20 February 2010 - 08:36

Jaki cudny podzial.. na nieogarnietych i ogarnietych.. na uzytkownikow FB i Buzza.. na uzytkownikow GG i Buzza... na uzytkownikow portali spolecznosciowych i Buzza.. ONI i MY sie zaczyna robic.. oj Vendisee ;)


nieogarnieci.pl vs myzawszewiemylepiej.pl ciekawe która strona wygra:rolleyes:
Czekaj czekaj, czy to przypadkiem nie to samo? Wpisuję i taka sama treść strony! Ciekawe dlaczego? Hmmmm....

#61 Fiod

Fiod
  • 290 posts

Posted 21 February 2010 - 23:12

Czy probowaliscie juz buzzowac?
Po szybkim wzniesieniu sie na wyzyny popularnosci i jeszcze szybszym upadku pierdol typu ...facebooki (jeszcze dycha) Zapraszam do dyskusji, co o tym sadzicie?

Jak ty piszesz że facebook ledwo dycha to znaczy że:
masz siano w głowie, lub:
dostałaś chajc za promocję buzz

Tak czy siak dyskusja z tobą sensu nie ma, bo kłamiesz słowem pisanym.

#62 Monny

Monny
  • 30 posts
  • SkądKraków, PL

Posted 21 February 2010 - 23:23

Dokładnie, Facebook ma sie naprawde dobrze. Twitter tez nigdy sie nie mial lepiej (btw B.Gates zalozyl sobie ostatnio prywatne konto i sporo tam pisze). Buzz to zadna rewolucja tylko dowod na to, ze Google nie usiedzi poki nie wetknie palca w kazda mozliwą internetową dziedzine.

#63 TigerStyle

TigerStyle
  • 1385 posts
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Posted 22 February 2010 - 08:07

Mysle, ze nie ma sensu juz dystkutowac w tym tematcie. vendisse zalozy kolejny, z drobnie rozniacym sie tematem pozornie, a potem dalej juz bedzie prowadzic krucjate pro Buzz i anty kazdy inny, kto sie z nia nie zgadza. Ja tutaj temat osobiscie koncze, i pewnie za kilka dni sie wypisze. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy potrafia dyskutowac.

#64 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 22 February 2010 - 12:22

A propos "upadku" Facebooka:
Newsy, Aktualności — Wydarzenia, Statystyka: Facebook zdominował Internet — CHIP

#65 vendisse

vendisse
  • 1190 posts

Posted 22 February 2010 - 14:40

Sorry, ale chyba nie umiecie czytac - napisalam ze tego typu serwisy maja swoje wielkie 5minut, po czym gasna, przykladem najlepszym jets nasza klasa, a o Facebook dodalam ze "jeszcze dycha". Gdzie wy tu widzicie jakies klamstwa? Doszukujecie sie teorii spiskowych? Jeszcze dycha znaczy w moim odczuciu ze jeszcze sie trzyma ale wg mnie podzieli los innych. A Buzz'a 90% komentujacych nie raczyla nawet na oczy zobaczyc, dlatego mamy taka "dyskusje" a nie inna. To ze komus wytykam jego bledy (bo pisanie ze cos jest czyms czym nie jest jest ewidentnym bledem) nie znaczy ze narzucam komus Google serwis. Wrecz przeciwnie - mialam nadzieje ze odezwa sie osoby ktore korzystaly, niestety stalo sie inaczej.

#66 dundrub

dundrub
  • 842 posts
  • Skąddolny slask

Posted 22 February 2010 - 15:34

1. Facebook istnieje od 2004 roku i rozwija sie coraz prezniej jak widac po podanym przeze mnie wyzej artykule. Po czym wnosisz, ze "jeszcze dycha" czy "jeszcze sie trzyma"? Wedle danych to on nie tyle dycha czy trzyma sie ale dopiero zyskuje popularnosc.. Jesli przekladasz to co dzieje sie z NK na Facebooka.. wybacz.. nie mamy o czym rozmawiac. 2. Jest juz mnostwo na temat wlasnych doswiadczen z buzzem w drugim watku, ktory zalozylas. Zdajesz sie nie zauwazac krytycznych uwag napisanych po osobistym uzyciu i w kolko piszesz o 90% "niewdziecznych", ktorzy "nie widzieli i nie uwierzyli". Wyluzuj troszke Vendisee.. bronisz tego Buzza z sila godna lepszej sprawy.. Dziwisz sie, ze postrzegana jestes jako ktos, kto narzuca "jedynie sluszne rozwiazanie"?

#67 Fiod

Fiod
  • 290 posts

Posted 23 February 2010 - 00:22

Sorry, ale chyba nie umiecie czytac - napisalam ze tego typu serwisy maja swoje wielkie 5minut, po czym gasna, przykladem najlepszym jets nasza klasa, a o Facebook dodalam ze "jeszcze dycha". Gdzie wy tu widzicie jakies klamstwa? Doszukujecie sie teorii spiskowych? Jeszcze dycha znaczy w moim odczuciu ze jeszcze sie trzyma ale wg mnie podzieli los innych.


Powinnaś się douczyć jak używać słowa pisanego, jeśli ty zaczynasz "dysputę" od podania kłamliwych teorii "Po szybkim wzniesieniu sie na wyzyny popularnosci i jeszcze szybszym upadku pierdol typu nasze klasy, facebooki (jeszcze dycha) i twittery"
To zdanie stwierdza że serwisy które podałaś padają i mają się źle, tymczasem jest odwrotnie, w 2009 roku np. facebook wg. raportów pnie się do góry. W skrócie: łgarz z ciebie 100%. Możesz teraz wyjeżdżać z teoriami spiskowymi i niezrozumieniem słów, taką widać obronę ala ziobro przyjęłaś, ja mam to w dupie, wiem jedno, taka z ciebie wiarygodna kobita jak ze mnie miłośnik gumofilców dla kobiet*


* - gumofilc dla kobiet - "nowa moda" bucior popularnie zwany gumofilcem, używany przez robotników do prac w błocie i deszczu, obecnie młode kobieciny noszą takie gumiaki bo myślą że to kul

#68 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 23 February 2010 - 08:21

A Buzz'a 90% komentujacych nie raczyla nawet na oczy zobaczyc, dlatego mamy taka "dyskusje" a nie inna.


Dyskusję mamy taką bo te 90% widziało Buzza. Przyjmij to do wiadomości, że buzz sruz, a nie rewolucja. Pozdro przy okazji dla wszystkich najaranych nastolatek, nie obraź się vendisse, ale na taką wyglądasz teraz.

#69 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 23 February 2010 - 10:12

(nie z tego watku ale...)

Ja pier..le, czy wy wszyscy jestescie ulomni?



jako jej fan apeluj dajcie biednej vendisse spokoj, jeszcze sie obrazi i zniknie, a wraz z nia twarz prawdziwego bezrefleksyjnego fanatyka. przeciez wiadomo ze gdzie wplacze sie w jakis spoleczny tematycznie dyskurs robi sie zabawnie

#70 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 23 February 2010 - 10:35

(nie z tego watku ale...)



jako jej fan apeluj dajcie biednej vendisse spokoj, jeszcze sie obrazi i zniknie, a wraz z nia twarz prawdziwego bezrefleksyjnego fanatyka. przeciez wiadomo ze gdzie wplacze sie w jakis spoleczny tematycznie dyskurs robi sie zabawnie


Spławik też pokazuje co ma pokazać, alegorycznie ujmując, warto wiedzieć co w trawie piszczy. ;)

#71 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 23 February 2010 - 10:59

no ale wiesz, nie zawsze wiadomo czy to co jest po drugiej stronie splawika to swieza ryba ;)

#72 thozo

thozo
  • 1956 posts

Posted 23 February 2010 - 11:04

Co prawda to prawda. Jak pyka to znaczy, że żywa, świeża ale nie znaczy to, że prawdziwa może nurek, albo co? Nie sądzę, aż takiej paranoi chyba nie mam. Szczera rybka i tyle. Chu nąłs BTW ;-)

#73 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 23 February 2010 - 11:18

gash... Dalej dyskusja sie widze toczy... Moze my naprawde tego nie rozumiemy i fb pada? Moze to masoneria oszukuje nas w statystykach! Tak naprawde to nk bylo pierwsze przed fb (znow masoneria jakos to wszystko spreparowala) i napewno zmniejeszenie zainteresowania nk przelozy sie na upadek fb. A za buzz'em stoja zydzi. Przeciez oni chca kontrolowac caly swiat!

#74 biskup

biskup
  • 2479 posts
  • SkądKraków

Posted 23 February 2010 - 12:28

A za buzz'em stoja zydzi. Przeciez oni chca kontrolowac caly swiat!


:lol:

...chociaż w sumie, Sergey Brin jest rosyjskim Żydem ;)

#75 vendisse

vendisse
  • 1190 posts

Posted 23 February 2010 - 12:52

Dyskusję mamy taką bo te 90% widziało Buzza. Przyjmij to do wiadomości, że buzz sruz, a nie rewolucja.


Tak, to ja narzucam swoje zdanie:D

Jestescie zalosni.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users