Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sygnał z GPS - Brak sygnału GPS - Problem z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#76 Samek0000

Samek0000
  • 14 postów
  • SkądGorzów wielkopolski

Napisano 10 marca 2010 - 21:22

jak macie problem z gps po blacksnow trzeba walnąć fixa xD ja tak zrobiłem i śmiga aż miło ;d
tam pisze ze youtube naprawia ale GPS tez.
[url=http://www.iphoneheat.com/2009/11/push-youtube-fix-for-iphone-os-3-1-2-blacksn0w-unlock/]Push & YouTube Fix for iPhone OS 3.1.2 BlackSn0w Unlock | iPhoneHeat[/url]

#77 kolde

kolde
  • 5 postów

Napisano 13 marca 2010 - 09:29

brak sygnal GPS Iphone 3G po jailbraku,w tej chwili restored to factory settings brak sygnalu GPS we wszystkich aplikacjach z GPS, po software update do najnowszej wersji sygnal GPS pojawil sie , ale po ponownym wlaczeniu aplikacji dalej brak GPS. Dodoam ze usterka pojawila sie po zainstalowaniu kupionej wersji Nawigon, w ktorym nigdy nie bylo sygnalu GPS.Ludzie z nawigona powiedzieli ze to nie ich wina, tylko apple, i apple moze zwrocic 60 eur za program.Ok ale apple nie zwroci mi GPS w telefonie po gwarancji

#78 Samek0000

Samek0000
  • 14 postów
  • SkądGorzów wielkopolski

Napisano 13 marca 2010 - 12:49

jezu ludzie szukac nie umiecie? po blackraine trza walnac fixa przez to tez nie działa youtube nieraz tez wifi i GPS bylo juz ze 100 razy...

[url=http://www.iphoneheat.com/2009/11/push-youtube-fix-for-iphone-os-3-1-2-blacksn0w-unlock/]Push & YouTube Fix for iPhone OS 3.1.2 BlackSn0w Unlock | iPhoneHeat[/url]

#79 jgasieniec

jgasieniec
  • 141 postów

Napisano 18 marca 2010 - 14:14

Cala prawda jest taka ze w iphone nie ma zadnego GPS . Jest on tylko w specyfikacji technicznej by zwiekszyc sprzedaz ale ja przez poltora roku testowalem 4 iphony i w zadnym ten pseudo gpsnie dzialal . Ot cala filozofia .

#80 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 18 marca 2010 - 14:55

Ot trzeba korzystać z iPhone'a tak jak go do tego Apple zaprojektował. Ja mam już trzeciego iPhone'a i w każdym nawigacja działa bezproblemowo. To samo się tyczy iPhone'a mojej drugiej połówki. Jak się używa JB i innych szmelców, to trzeba się liczyć z tym, że coś nie będzie działało, a nie od razu twierdzić, że wszystkiemu winny iPhone. Ciągle jakiś problem i koniec końców zawsze okazuje się, że właściciel wadliwego modelu ma JB albo "upadł raz, czy dwa". Telefon mam wypakowany toną aplikacji i żadna nie ma problemu z połączeniem do internetu, czy ze złapaniem sygnału gps. Jedyne co trzeba zrobić to kupić telefon, założyć konto w AppStore PL, przypisać swoją kartę kredytową i kupować co się tylko spodoba. Wtedy wszystko będzie chodziło pięknie.

#81 VRill

VRill
  • 47 postów

Napisano 18 marca 2010 - 15:23

U mnie po JB przy sofcie 3.1.2 łapanie fixa to była męka pańska.Ciągłe kombinacje ,metody sztuczki itp aby tylko zdołał połączyć się z satelitą. Od kąt zainstalowałem Push Fix-a wszystko pięknie hula .Fixa łapie w parę sekund lub od razu :-D

#82 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 18 marca 2010 - 15:41

Żeby robić jakieś JB i inne pierdy to trzeba mieć coś z głową. Naprawdę. Tak ogólnie, nikomu nie ubliżając.

#83 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 18 marca 2010 - 16:57

heh niektorzy sa zmuszeni do jb :P zreszta jak sie robi z glawa to wszystko smiga... nie mowiac o mozliwosci przetestowania np. aplikacji gps za friko przed zakupem :P

#84 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 20 marca 2010 - 12:16

Ja wczoral bezproblemowo łapałem fixa w autobusie jadącym ok. 80km/h. Po zimnym restarcie zajmowało to ok. 30 sekund. W innym przypadku - kilka. Specjalnie zrobiłem testy zainspirowany bzdurami których się tutaj naczytałem. Z Car Kit'em od TT to jeszcze piękniejsza bajka.

#85 Raziell

Raziell
  • 54 postów

Napisano 22 marca 2010 - 23:21

Ludzie mylicie pojęcia. AGPS – wspomaganie Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami".. GPS - Działanie polega na pomiarze czasu dotarcia sygnału radiowego z satelitów do odbiornika. Znając prędkość fali elektromagnetycznej oraz znając dokładny czas wysłania danego sygnału można obliczyć odległość odbiornika od satelitów. Źródło – Wikipedia AGPS – Płatny koszt ustalony przez twojego operatora najlepiej wyłączyć podczas nawigowania. GPS – całkowicie darmowy IP 3G i 3GS posiadają wbudowany moduł GPS i działa znakomicie bez karty sim. Posiadam TT i Navigon telefon przywiozłem z Australii z basebandem 05.12.01 zrobiłem downgrade do 3.1.2 telefon posiada simlock-a, wiadomo jest wszystkim, z czym się to wiąże a nawigacja śmiga aż miło. Połączenie z satelitami trwa nie dłużej niż 15 sekund .

#86 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 23 marca 2010 - 00:15

Ale gubi sygnal w wiekszych miastach, po paryzu nie da sie z tym jezdzic, nadaje sie to tylko do znalezienia np. najblizszego mc donalda jak sie jest glodnym...

#87 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 23 marca 2010 - 07:22

Ale gubi sygnal w wiekszych miastach, po paryzu nie da sie z tym jezdzic, nadaje sie to tylko do znalezienia np. najblizszego mc donalda jak sie jest glodnym...


Do jeżdżenia to jest uchwyt TomTom.

#88 miha13

miha13
  • 10 postów

Napisano 23 kwietnia 2010 - 17:18

A czy szyba moze miec az takie znaczenie? Kiedy jestem na dworze, sygnal znajduje, w chwile lub dwie (normalnie), jak wsadze iphone pod szybe, zaraz wyskakuje ze sygnal za slaby... To samo w domu, otwieram okno i sygnal jest, zamykam, sygnal znika... (iphone jest w tym samym miejscu) czy apple az tak lipny modul gps zainstalowalo w swoich urzadzeniach? dla porownania, moje stare mio a701, bez problemu znajduje sygnal we wszystkich w/w miejcach...

#89 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 kwietnia 2010 - 18:29

AGPS – wspomaganie Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami"..


Nie do końca, nie wiem jak to działa w iPhone, ale w mojej Nokii N95 AGPS łączy się z serwerami Nokii, a NIE operatora. I na podstawie prawdopodobnie mojego adresu IP ustala mniej więcej moje położenie geograficzne i dla tego położenia przesyła położenie satelitów na niebie, przez co szybciej łapie FIX-a bo wie gdzie dokładnie szukać tych satelitów. Ot cała tajemnica magicznego AGPS. Jest to normalny moduł GPS wspomagany tylko tą informacją.

Dodam jeszcze że wyciągając kartę SIM, cały ten AGPS tez działa jeśli jestem w zasięgu jakiejś sieci WiFi, wystarczy tylko zeby mógł się połączyć z serwerem i pobrać dane. TAKŻE NIE MA TO NIC ABSOLUTNIE WSPÓLNEGO Z OPERATOREM.

#90 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 kwietnia 2010 - 09:43

A czy szyba moze miec az takie znaczenie? Kiedy jestem na dworze, sygnal znajduje, w chwile lub dwie (normalnie), jak wsadze iphone pod szybe, zaraz wyskakuje ze sygnal za slaby... To samo w domu, otwieram okno i sygnal jest, zamykam, sygnal znika... (iphone jest w tym samym miejscu) czy apple az tak lipny modul gps zainstalowalo w swoich urzadzeniach?

dla porownania, moje stare mio a701, bez problemu znajduje sygnal we wszystkich w/w miejcach...



Twoje stare mio jest dedykowane do GPS a w iPhone to tylko jedna z funkcji - warto sobie zdac z tego sprawe.
Podobnie jest z WiFi, iPhone nie zlapie Ci hotspota tam gdzie na przyklad laptop laczy sie bez problemu.

W iPhonie nie ma po prostu miejsca do umieszczenia dedykowanych anten do tych uslug co wiecej w wypadku GPSa - nie wszystkie zasoby iPhona sa skupione na tej funkcji. Wlasnie dlatego dodaje sie w telefonach funkcje Assisted - standardowa nawigacja wszystkie zasoby ma ustawione na przeliczanie pozycji na podstawie danych z satelitow i do tego ma troche tej anteny poupychanej w odbiorniku - do tego optymalnie by zwiekszyc czulosc. Telefony ratuja sie tym ze dzieki assisted - ograniczone zasoby telefonu starczaja by sie odnalezc.
Bywa i tak, ze AGPS poradzi sobie lepiej niz GPS w miejscach gdzie jest ograniczona liczba satelitow "widocznych".
No i AGPS oczywiscie korzysta z danych sieci telefonicznej. Bo kazdy BTS, do ktorego telefon sie loguje wysyla telefonowi informacje o swojej lokalizacji.

#91 meeron

meeron
  • 504 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 20:06

po odpaleniu navigona samo cie poprosi o wlaczenie opcji lokalizacja, przy odłaczonym internecie w domu prawdopodobnie nie złapiesz fixa

#92 s87

s87
  • 221 postów

Napisano 23 lipca 2010 - 18:54

Mam problem zakupilem Navigona i caly czas pokazuje mi ,ze moge robic tylko demostracje trasy i nic wiecej.

#93 KubaG

KubaG
  • 535 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 lipca 2010 - 08:13

To znaczy, że GPS nie łapie sygnału. Jesteś pod gołym niebem? (sprawdź, czy masz dokładną pozycję w Google Maps)

#94 kiler

kiler
  • 38 postów

Napisano 30 lipca 2010 - 20:19

NAVIGON 1.5, 1.6 IOS 4 IPHONE 3g NIE ŁAPIE SYGNAŁU GPS

Witam wszystkich,
tak jak w temacie zaktualizowałem oprogramowanie do IOS4 NA 3g i teraz NAVIGON 1.5, 1.6 NIE ŁAPIE SYGNAŁU GPS !!! Oprócz tego ten cały IOS 4 moim zdaniem jest do d.py - baterię mi zżera 3x szybciej itp. itd., nie będe się teraz tutaj rozwodził o tym ...
Do sedna, próbowałem obu wersji i żadna nie lapie fixa, czy to na polu czy to w aucie nie ważne gdzie nie łapie i koniec.
Próbowałem kilka godzin i nic, reset i nic i ciągle nie ma sygnału. Mapy Gogle momentalnie łapa sygnał, dosłownie 10-15s i jest określona pozycja.



Wspomnę też że miałem wczesniej wersję 1.4 i ona też długo znajdywał fiixa czasami zajmowało to 5min, ale zawsze znajdywała nawet jak było mega zachmurzenie. I w tym miejscu przy okazji chciałbym aby mi ktoś wyjaśnił dlaczego znalezienie fixa przez mapy google trwa chwilkę a navigonowi zajmuje to minimum 1min. a czasem nawet 5min.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Edit:

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, oczywiście rozwiazanie okazało się banalne. W ustawienia ogólnych przy kliknięciu na wl. wyl. usługi lokalizacji otwiera się menu w którym możemy określić który program moze kozystac z usług lokalizacji.
Wcześniej miałem soft 3.0 i od razu przeskoczylem na 4.0 a nie wiedziałem ze dodali taka opcje. Po zatym wlaczalem GPS przez sbsetings i w ustawieniach widać było wł.-włączone. Dopiero jak tam kliknalem zobaczyłem te opcje;) pozdrawiam wszystkich:)
FIXA ŁAPIE W 10 s. ;)))

Przepraszam wszystkich za zamieszanie

#95 Mikir2

Mikir2
  • 618 postów
  • SkądŁódź,PL / UK

Napisano 31 lipca 2010 - 12:16

mam identyczny problem;/ tylko ze mi nawet google maps nie lapie;/

#96 kiler

kiler
  • 38 postów

Napisano 31 lipca 2010 - 21:03

No to spróbuj w ustawieniach ogólnych kliknac na wł/wył. i powinno otworzyć się menu z wyborem który program może korzystać z GPS. Wszystko to dotyczy się softu 4.0

#97 Mikir2

Mikir2
  • 618 postów
  • SkądŁódź,PL / UK

Napisano 01 sierpnia 2010 - 21:48

wyswietla mi tylko "aparat" ;/ ani google maps ani navigon ani zadna inna aplikacja nie znajduja sie na liscie;/

#98 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 541 postów
  • SkądGermany

Napisano 02 sierpnia 2010 - 20:16

to wyzeruj ostrzezenia- powinny sie pojawic te ikonki po ponownym odpaleniu tych programow- oczywiscie jak iPhone zapyta sie czy pozwolic danemu programowi na korzystanie z gps- pozwol

#99 Mikir2

Mikir2
  • 618 postów
  • SkądŁódź,PL / UK

Napisano 04 sierpnia 2010 - 09:25

gdzie beda w ustawieniach te ostrzezenia? chyba ze chodzi o te "w aplikacji" :P?

---------- Wpis dodano o 10:10 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:09 ----------

sorry juz mam, zaraz napisze czy dziala:)

---------- Wpis dodano o 10:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:10 ----------

ogolnie to przy uruchamianiu aplikacji nie wyswietla mi sie zaden komunikat z pytaniem o dodanie aplikacji, w ustawieniach tez sie nie pojawia :(

#100 chomik85

chomik85
  • 6 postów

Napisano 15 sierpnia 2010 - 20:48

mam podobny problem, przy wyznaczaniu trasy jest komunikat, ze nie wykrywa gps, a co dziwne po wejsciu w "więcej" i wybraniu "Pogotowie" idealnie odczytuje pozycje... Moze jakies rady?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych