Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sygnał z GPS - Brak sygnału GPS - Problem z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#26 xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx
  • 220 postów
  • SkądLipnica Mała

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:16

Drażni mnie taka moja niewiedza :) Poczytam w internecie jak wgrać soft 3.0.1 i zobaczę czy to pomoże

#27 emstar

emstar
  • 18 postów

Napisano 18 sierpnia 2009 - 20:14

Witam. Kupilem iP miedzy innymi dla nawigacji i mam problem z programem navignon: żeby zdjąc simlock zrobiłem JB i teraz moj problem wygląda tak że navignon łapie sygnał(momentalnie) tylko na karcie sim sieci w ktoej był kupiony telefon a na mojej plusa nie ma możliwości złapac fix. Miał ktoś może podobny problem ?

#28 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 19 sierpnia 2009 - 09:06

Nie znam się na tym, ale skoro zdjąłeś już simlock to może przywróć oryginalny soft i na nim działaj.

#29 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 19 sierpnia 2009 - 15:05


---- Dodano 18-08-2009 o godzinie 11:39 ----
"Jest jeszcze jedna opcja - wyzeruję całkowicie iphone i zainstaluję OS od nowa, bez wgrywania ustawień i danych z backupu. Zobaczymy co się będzie działo."


daj znac czy coś pomogło , ok ?
Czy jeżeli wyzeruje iphona całkowicie i aktywuje go nie korzystając z backupu -
strace SMS-y i fotki czy programy z iphona ?

#30 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 21 sierpnia 2009 - 14:09

ta mnie też czasem brak albo zły namiar wnerwia zaraz sprawdze na karcie orange i powiem co było (gorzej czy lepiej

#31 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2009 - 14:25

Kołobrzeg w te wakacje cały czas z Navigonem. działał perfekcyjnie Trasa Waw-Kołobrzeg-Waw tak samo. Po Warszawie śmiga bardzo dobrze. tel bez jb ale w momencie stawiania navigona zerowałem go, sieć orange, fix od 15sek do 2:00, 3.0.1

#32 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 22 sierpnia 2009 - 13:38

heh przeszedłem sie tzn. przejechałem na rowerze z 10km i wróciłem na ławke i co o dziwo działa z kartą orange i ery

#33 ParaMonoV

ParaMonoV
  • 130 postów

Napisano 22 sierpnia 2009 - 13:42

heh wlaśnie wróciłem i co działa i dobrze mi wskazał ale takie programy jak np. motion x gps nie może znaleść mnie a maps w iphonie pokazuje z dokładnością do 2m!

#34 mr-hammond

mr-hammond
  • 479 postów

Napisano 23 sierpnia 2009 - 07:42

W trybie samolotowym też łapie fixa , więc iphone nie łapie poprzez agps i poprzez sieć.

#35 grupawrc

grupawrc
  • 13 postów

Napisano 04 września 2009 - 14:05

masz właczone usługi lokalizacji ? Jełsit o masz wyłaczone gps nie odpali. Ale będzie ci pobierał dane z sieci aby sie zalogować.

#36 Marass_

Marass_
  • 94 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 września 2009 - 16:53

Witam! Tak jak większość użytkowników mam problem z GPSem w moim iPhonie. Miałem zrobiony na telefonie jailbreak 3.0 i aplikacja NAVIGON działała bez zarzutów jednak po jakims czasie wogóle przestała zasięg łapało na sekunde a potem, przerywało. Na mapach googla pozycje pokazuje jednak troche błędnie i wokół pinezki zostaje duzy "zakres błędu". Na próbe zainstalowalem aplikacje "iMapMyRun" i "Run keeper" oby dwie nie łapią zasięgu. Pomyślałem że to wina JB wiec zrobiłem restore i upgread do 3.0.1 sprawdzając zasięg na powyższych dwóch aplikacjach. I dalej nic. Jak myślicie co może być przyczyna? czy jest to wina mojego iPhona? Mam jeszcze miesiąc gwarancji więc sie zastanawaim co zrobić??? Pozdrawiam Marek

#37 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 06 września 2009 - 19:12

W De dużo ludzi oddaje iPhony na gwarancje ze względu na wadliwy Gps- wymieniany jest wtedy sam Gps w tel. Ja bym reklamował

#38 mrowciakh

mrowciakh
  • 21 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 września 2009 - 19:47

U mnie z kolei dziala bezblednie xGPS, ale Navigon ktorego mam od dzisiaj ani rusz. Bedac w spoczynku nie zlapie nic a nic sygnalu, a bedac w ruchu jadac samochodem w Navigonie wyswietli sie na 2 sekundy predkosc chwilowa z jaka sie poruszamy, wlaczy sie mapa w odpowiednim miejscu i pokaza sie nasze wspolrzedne ale tylko na te 2 sekundy, dalej null. Moze to wina Navigona? Przeciez w jedmym programie GPS sie sprawdza a w drugim nie wiec to nie moze byc jego wina..

#39 xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx
  • 220 postów
  • SkądLipnica Mała

Napisano 07 września 2009 - 07:52

U mnie w żadnym programie nie chwyta GPS. Nie wiem dlaczego Wyłączone mam usługi internetowe ale z tego co widzę co inni piszą wyżej to powinno to działać nawet w trybie samolotowym. Czy można dokupić gdzieś ten moduł GPS i jakoś samemu wymienić ?

#40 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 07 września 2009 - 09:47

jezeli masz gwarancje- oddaj do serwisu

#41 mrowciakh

mrowciakh
  • 21 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 września 2009 - 11:39

Dzisiaj pozwolilem sobie na maly tescik poniewaz fakt iz w navigonie nie mialem sygnalu mnie strasznie denerwowal. Jak sie okazalo problem tkwil w karcie SIM - uzywam dwoch kart SIM - jedna Orange w abonamencie, a druga SIM to Orange POP. Lokalizacja wskazywana przez karte Orange POP odbiegala od rzeczywistej o ok 100-200m bedac na zewnatrz budynku, xGPS chodzil z dokladnoscia 90% czesto pokazywal ze jechalem rownolegle do drogi ale np 10-20m po prawej stronie od drogi (myslalem, ze tak ma byc), Navigon dzialal przez sekunde, dwie i sie wylaczal. Mysle, ze moze karta jest uszkodzona i ma w sobie jakies bledy, bo mechanicznych uszkodzen nie posiada - mam ja pol roku. Po przelozeniu karty SIM Orange z abonamentem - miejsce wskazywane przez mapy jest super dokladne i to nawet jak jestem w budynku czy na totalnym "zadupiu". xGPS smiga dokladnie po drodze, Navigon dziala super (nawet w budynku lapie sygnal). Nie wiem co by bylo gdybym stracil sygnal sieci komorkowej, bo niestety nie bylo okazji sie przekonac. W iPhonie bez zadnej karty SIM - miejsce wskazywane przez mapy jest dokladne po wyjsciu z budynku, w budynku natomiast wskazuje polozenie z bledem. Navigon nie lapie sygnalu w srodku w jakimkolwiek pomieszczeniu natomiast smiga natychmiast po wyjsciu z budynku i na otwartej przestrzeni, xGPSa nie probowalem wlaczac bez SIMa

#42 rafalkapalka

rafalkapalka
  • 5 postów

Napisano 23 września 2009 - 07:22

Niestety w Polsce niema dobrego serwisu apple i niema szans na wymianę modułu bądź samej anteny do GPS :( ponadto Chińczycy dali bardzo kiepską cynę w procesie montażu i powstaje mnóstwo zimnych lutów, czasami dobre solidne przelutowanie płyty pomaga . Pozdrawiam

#43 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 23 września 2009 - 21:16

W De dużo ludzi oddaje iPhony na gwarancje ze względu na wadliwy Gps-
wymieniany jest wtedy sam Gps w tel.
Ja bym reklamował


A gdzie w IP jest modol gps? rozkracalem swojego zeby wlozyc wieksza baterie i nic takiego nie widzialem.
U mnie po najnowszym upgrade gps prawie wogole nie dziala. na 3.0 bylo super i navigon dzialal rewelecyjnie. teraz kicha nawet z mapami googla :(
jarek

#44 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 24 września 2009 - 05:46

Niestety w Polsce niema dobrego serwisu apple i niema szans na wymianę modułu bądź samej anteny do GPS :(
ponadto Chińczycy dali bardzo kiepską cynę w procesie montażu i powstaje mnóstwo zimnych lutów, czasami dobre solidne przelutowanie płyty pomaga .

Pozdrawiam


Skąd masz tę informację o słabej jakości lutowiu?

#45 drl77

drl77
  • 1 postów

Napisano 24 września 2009 - 09:29

Niestety mnie też nawiedził problem niedziałającego GPS a co najlepsze w dwóch iPhonach, jednym 3G S i drugim 3G. Teraz zaczynam się zastanawiać czy jest to wina nowego softu 3.1 czy ma to jakiś związek z Orange? Na obu telefonach pokazuje pozycję z błedem około 100-200m nie pokazując przy tym informacji o ruchu. Program MotionX nie odnajduje żadnych satalit. Oba telefony updatowałem zaraz po pojawieniu się wersji 3.1 w AppStore, z tym że jeszze przez tydzień GPS działał znakomicie, używałem go jadąc przez całą polskę z góry na dół :) ani raz się nie zgubił. Mam oddać iPhony na gwarancję? Przecież to mało prawdopodobne żeby dwa różne (3G i 3G S) iPhony zepsuły się w tym samym czasie.

#46 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 27 września 2009 - 13:16

Sygnał z GPS - Problem z GPS Witam. Mam pewien problem z GPS'em w moim iPhone (3.0, JB). Otóż zwyczajnie nie łapie sygnału (Navigon). Co ciekawe, mój kolega też ma iPhone z softem 3.0, też po JB, również Navigona, a sygnał łapie bez najmniejszych problemów. W czym może być problem? Czy ma do tego coś operator (ja mam Orange MIX, on abonament)?

#47 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 września 2009 - 14:15

Operator nie ma nic do tego. Masz włączone usługi lokalizacji w ustawieniach, ogólne?

#48 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 27 września 2009 - 14:26

jak sie okazuje nonszalancja appla przy wypuszczaniu kolejnych wariantow softu osiaga poziom nieprzewidywalnosci - praktycznie kazdy telefon z danym softem dziala zupelnie inaczej. z softem 3.0 gps w moim IP dzialal rewelacyjnie a navigon byl dieki temu znakomitym narzedziem nawigacyjnym. u zanjomych w tej samej konfiguracji bylo zupelnie inaczej. teraz po upgrade GPS prawie wcale nie lapie fixa - nawet z google - a z kolei u zanjomych jest zupelnie inaczej. dodam ze chodzi o telefony bez JB. masakra... jarek

#49 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 27 września 2009 - 16:19

Operator nie ma nic do tego. Masz włączone usługi lokalizacji w ustawieniach, ogólne?

Jasne, że mam.

#50 wojcieszek

wojcieszek
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2009 - 17:09

Ja mam troszke inny problem, sygnał przeważnie mi łapie, ale zawsze jakies 200 metrów jak nie wiecej się myli na standardowych mapach. a mam najnowszy wgrany soft i nigdy nie robilem zadnego jb.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych