Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Błędy macOS Sierra


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
162 odpowiedzi w tym temacie

#101 wampir_m

wampir_m
  • 9 postów

Napisano 21 września 2016 - 09:42

Clean My Mac 3 - działa, mi się sama aplikacja zaktualizowała i działa....



#102 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 września 2016 - 12:25

Dzięki za informacje, to ja odpuszczam, wczoraj pobrałem ale jeszcze nie wziąłem się za instalację ;). Z siri i tak nie będę korzystał, więc na razie to mi ta sierra niepotrzebna :D.

Napisałam do supportu. Zobaczymy, co odpiszą.

 

Update:

Dziękujemy za zapytanie i kontakt z Canon.

W odpowiedzi na Pani zgłoszenie dotyczące PIXMA MG7150, uprzejmie informujemy, że obecnie nie posiadamy sterowników pod system operacyjny OS X 10.12 (Sierra). Nasi technicy są w trakcie sprawdzania możliwości ich opracowania, zatem prosimy o cierpliwość. 

Oficjalny komunikat powinien pojawić się w ciągu najbliższego miesiąca.


Użytkownik Ania.S edytował ten post 21 września 2016 - 13:05


#103 bart_d

bart_d
  • 2 postów

Napisano 21 września 2016 - 13:33

Niestety po aktualizacji MacBooka Air przestał poprawnie działać monitor Philips BDM3270QP (podłączony przez DisplayPort). Ustawia właściwą rozdziałkę 2560x1440, ale zmniejszył się obraz i dookoła została czarna 10-centymetrowa ramka. Absurdalne :> Próbowałem resetu NVRAM bez efektów. Jakieś pomysły?



#104 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 21 września 2016 - 13:37

Napisałam do supportu. Zobaczymy, co odpiszą.

 

Update:

Dziękujemy za zapytanie i kontakt z Canon.

W odpowiedzi na Pani zgłoszenie dotyczące PIXMA MG7150, uprzejmie informujemy, że obecnie nie posiadamy sterowników pod system operacyjny OS X 10.12 (Sierra). Nasi technicy są w trakcie sprawdzania możliwości ich opracowania, zatem prosimy o cierpliwość. 

Oficjalny komunikat powinien pojawić się w ciągu najbliższego miesiąca.

 

Dzięki za sprawdzenie tematu, generalnie to sprawdzałem na stronie canona dostępność sterowników do mojej i-SENSYS i dupa:

http://www.canon.pl/...anguage=&os=all

 

Jakby powiedział to mój wykładowca od probabilistyki -> Nie iśnieje :(.


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#105 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 września 2016 - 14:05

Trzeba bombardować producentów, bo jak widać zaspali pomimo bety  :wacko:



#106 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 21 września 2016 - 15:47

Mission Control ma tak wolno działać po włączeniu go gładzikiem ? Mam wrażenie , ze jest animacje są wolniejsze. Gdy nacisnę klawisz to działa to bez problemu jak w El Capitan.

#107 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 21 września 2016 - 21:38

-Mi się wywalają zdjęcia -> w "Aktywność" kiedy włączę podgląd zdjęcia i "kliknę" na nim prawym guzikiem myszy (lub touchpad) program się wywala

-Logic X już dwa razy mi się wywalił podczas pracy

-Safari w pewnym momencie osiągnęło 150% zużycia procka

-Dziwne rzeczy dzieją się z WiFi

-Komputer okresowo coś robi i wyją wiatraki, na chwilę przestają, potem znowu wyją i tak w koło macieju

-iCloud non stop coś "kombinuje" cludd 50-70% zużycia procka, nsurlsessiond 30-60% zużycia procka... to już drugi dzień

 

Coś tu jest nie tak.... Trzeba chyba zrobić tymczasowy downgrade - bo strach pracować

Oczywiście raporty błędów na bierząco wysyłam do Apple



#108 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 września 2016 - 22:09

O ja tam dalej czekam bo widzę że problemy są nie małe


Mac&Pc w jednym stali domu.

#109 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 września 2016 - 04:04

Wydaje mi się, instalacja na czysto rozwiązuje większość opisywanych tu problemów.



#110 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 22 września 2016 - 06:13

Jak narazie korzystam i wszystko działa dobrze, raz wywaliło mi youtube w safari pokazało jakiś błąd. Za to co cieszy mnie niesamowicie, to brak błędu który był w el capitanie, gładzik po wybudzeniu działa za każdym razem przy włączonej opcji usypiania go gdy mysz jest podłączona. (wcześniej nawet jak mysz nie była podłączona po wybudzeniu gładzik w rMBP nie działał)



#111 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 września 2016 - 07:44

Jedyna wada, którą zauważyłem, to (czasami, nie zawsze) zacinający się dźwięk odbierania pliku przez AirDrop.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#112 mateusz77b

mateusz77b
  • 32 postów

Napisano 22 września 2016 - 11:49

Hej,

 

Mi bateria wyraźnie szybciej schodzi, nie wiem czym to może być spowodowane. Posiadam MBA 13-calowego, koniec 2013 r. (z lepszą baterią). Ktoś zna przyczynę?

 

Pozdrawiam



#113 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 września 2016 - 12:56

Wina sierry. Każdy narzeka na baterie

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#114 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 22 września 2016 - 13:13

Coś jest na rzeczy z tymi artefaktami w Sierra. Na moim MBP13 2015 po czystej instalacji - ale co ciekawe tylko przy przeglądaniu niektórych serwisów - niekiedy na ekranie pojawia się np. coś takiego... wystarczy jednak dosłownie "ruszyć" stroną i efekt natychmiast znika. Na Capitanie nic podobnego nie zauważyłem. Na wykonywanym zrzucie ekranu niczego nie widać - dopiero sfotografowanie monitora pokazuje o co chodzi.

 

Załączony plik  Hm8NlbWcTd6mKt8mLwqClg_thumb_679.jpg   87,69 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  wyVBiP9OTt2oqIkumzX4IQ_thumb_676.jpg   74,01 KB   3 Ilość pobrań

 

Generalnie jestem zadowolony po instalacji, ale nie mam żadnych wątpliwości, że do stabilności z ostatniej wersji Capitana nowemu Mac OS jeszcze bardzo daleko.


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 22 września 2016 - 13:40


#115 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 22 września 2016 - 13:53

Coś jest na rzeczy z tymi artefaktami w Sierra. Na moim MBP13 2015 po czystej instalacji - ale co ciekawe tylko przy przeglądaniu niektórych serwisów - niekiedy na ekranie pojawia się np. coś takiego... wystarczy jednak dosłownie "ruszyć" stroną i efekt natychmiast znika. Na Capitanie nic podobnego nie zauważyłem. Na wykonywanym zrzucie ekranu niczego nie widać - dopiero sfotografowanie monitora pokazuje o co chodzi.

Hm8NlbWcTd6mKt8mLwqClg_thumb_679.jpg
wyVBiP9OTt2oqIkumzX4IQ_thumb_676.jpg

Generalnie jestem zadowolony po instalacji, ale nie mam żadnych wątpliwości, że do stabilności z ostatniej wersji Capitana nowemu Mac OS jeszcze bardzo daleko.


Ja natomiast miałem takie problemy w El Capitanie

#116 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 22 września 2016 - 14:27

Ja natomiast miałem takie problemy w El Capitanie


He he, czyli każdemu po równo;)

#117 Alabama

Alabama
  • 3 postów

Napisano 22 września 2016 - 14:43

U mnie natomiast występuje problem z cs:go (lub generalnie z grami, choć nie mam możliwości weryfikacji). Problem polega na tym, że po odpaleniu gry (nie ważne czy multi czy lokalnie) gra zaczyna zacinać (widać spadek fps) i zwalniać aż do momentu, w którym pokazuje komunikat o problemie po czym jak mniemam następuje restart systemu. Zainstalowałem system ponownie, ten sam problem. Udało mi się nawet wyłączyć grę, mimo tego i tak wyskoczył błąd i naturalnie restart systemu. 



#118 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 22 września 2016 - 16:15

U mnie natomiast występuje problem z cs:go (lub generalnie z grami, choć nie mam możliwości weryfikacji). Problem polega na tym, że po odpaleniu gry (nie ważne czy multi czy lokalnie) gra zaczyna zacinać (widać spadek fps) i zwalniać aż do momentu, w którym pokazuje komunikat o problemie po czym jak mniemam następuje restart systemu. Zainstalowałem system ponownie, ten sam problem. Udało mi się nawet wyłączyć grę, mimo tego i tak wyskoczył błąd i naturalnie restart systemu.


Sam Mac wyświetlił Ci komunikat szeroko znany wśród społeczności fanów spod stajni jabłek.
MacBook nie nadaje się do gier ;-)

#119 mateusz77b

mateusz77b
  • 32 postów

Napisano 22 września 2016 - 16:36

Czy po zainstalowaniu najnowszej go systemu macOS Sierra Wy również macie cały czas pasek ze zwalnianym miejscem (patrz na załącznik)? Czego to może dotyczyć? Wiem, że osoby z wyłączonym iCloud Drive'em również mają tak samo. Wnioskuję, że jest to jakaś optymalizacja miejsca na dysku w czasie rzeczywistym.

Załączone pliki



#120 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2016 - 17:22

Miałem wersję GM1. Zainstalowałem finalną z MAS. To był błąd - system zaczął zamulać, pojawiły się problemy po wybudzaniu, których wcześniej nie miałem, dodatkowo zdecydowanie dłużej się zamyka i włącza. Dziś czeka mnie instalacja od nowa... 


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#121 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 września 2016 - 17:38

Zrób mu reset nvram i kontrolera, po kilku restartach dojdzie do siebie.


Użytkownik blogger edytował ten post 22 września 2016 - 17:38


#122 adi84

adi84
  • 6 postów
  • SkądKielce

Napisano 22 września 2016 - 17:41

W sumie to nie wiem czy to błąd czy usunięcie funkcji lub jej przeniesienie.
Diagnostyka sieci bezprzewodowej nie ma pełnej funkcjonalności. Wcześniej jak używałem skrótów cmd+1 lub cmd+2 itd. do cyfry 4 to mogłem np. korzystać z narzędzia do sprawdzania najlepszego numeru kanału Wi-fi. A w Sierra brak tylko dźwięk jakbym pomylił skrót. Czy ta funkcja już nie istnieje, lub została jakoś zmieniona?



#123 Alabama

Alabama
  • 3 postów

Napisano 22 września 2016 - 19:41

Sam Mac wyświetlił Ci komunikat szeroko znany wśród społeczności fanów spod stajni jabłek.
MacBook nie nadaje się do gier ;-)

Uwiembiam takie "rzeczowe" odpowiedzi.
Dodatkowo przycina yt co 2s... 



#124 korzonekX

korzonekX
  • 84 postów

Napisano 22 września 2016 - 20:24

witajcie

 

wybudzam swojego macbooka podnoszac jego klape i musze sie podwojnie zalogowac - w sensie podwojnie wpisac haslo, mimo ze za pierwszym razem wpisuje je dobrze

 

ktos ma taki sam problem?



#125 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 22 września 2016 - 20:40

witajcie

 

wybudzam swojego macbooka podnoszac jego klape i musze sie podwojnie zalogowac - w sensie podwojnie wpisac haslo, mimo ze za pierwszym razem wpisuje je dobrze

 

ktos ma taki sam problem?

 

niekiedy miałem tak na Capitanie kiedy zostawiałem uśpionego Macbooka na dłużej (powyżej 24 godzin)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych