Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2] JAILBREAK / SIM-LOCK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#26 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 21 listopada 2007 - 10:37

helluk: Jesli uda Ci sie przeskoczyc z 1.1.2 do 1.0.2 to OK. Powrot z 1.0.2 do 1.1.2 musi odbywas sie przy zachaczeniu o 1.1.1 bo tam musisz wgrac OktoPrepa (nie wiem, czy dobrze to napisalem), by pozniej, przy 1.1.2 jailbreak byl mozliwy..

Shrek: No musisz wpierw wykonac wszystkie te kroki. Jesli nie masz iPhona UK badz z Niemiec z fabrycznie wgranym 1.1.2 to wtedy (z racji nowego basebandu) nie dasz rady nic zrobic.

#27 formalnosc

formalnosc
  • 22 postów
  • SkądTrzebownisko / Rzeszow

Napisano 21 listopada 2007 - 10:54

witam. ja wczoraj odblokowalem iphone 1.1.2 z 04.02.13_G poslugujac sie opisem ze strony

http://forum.frenchi...0.html#msg44610

trzeba jednak znac francuski i wszystko gra. Jest to szybka metoda i co sie okazalo 100% skuteczna. Zycze powodzenia.

#28 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 21 listopada 2007 - 11:08

witam. ja wczoraj odblokowalem iphone 1.1.2 z 04.02.13_G poslugujac sie opisem ze strony

http://forum.frenchi...0.html#msg44610

trzeba jednak znac francuski i wszystko gra. Jest to szybka metoda i co sie okazalo 100% skuteczna. Zycze powodzenia.

a może byś nam to przetłumaczył?

#29 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 listopada 2007 - 11:21

Jest to szybka metoda i co sie okazalo 100% skuteczna.


Prosimy o przetłumaczenie.

Skoro są już działające sposoby na unlock to ciekaw jestem kiedy pojawi się jakaś zautomatyzowana metoda?

#30 some0NE

some0NE
  • 178 postów
  • SkądW-wa

Napisano 21 listopada 2007 - 12:27

zapewne na dniach ja tam czekam juz na 1.1.3... :)

#31 bajorekk

bajorekk
  • 50 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 12:29

no to moj iphone juz leci ze stanow.. ciekawe czy bedzie 1.1.1 czy 1.1.2 :)

#32 Ronnie

Ronnie
  • 84 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 13:36

witam sorrki za banalne pytania ale jestem poczatkujacy jesli mam soft 1.1.1 i jest sciagniety sim programem anySIM to po wgraniu 1.1.2 bedzie dzialal w mojej sieci PLUS czy trzeba bedzie wracac do 1.1.1 i znow do 1.1.2 ?

#33 Radom

Radom
  • 54 postów
  • SkądSzczecin/Dublin

Napisano 21 listopada 2007 - 14:21

witam. ja wczoraj odblokowalem iphone 1.1.2 z 04.02.13_G poslugujac sie opisem ze strony

http://forum.frenchi.....html#msg44610

trzeba jednak znac francuski i wszystko gra. Jest to szybka metoda i co sie okazalo 100% skuteczna. Zycze powodzenia.


:eek:

a może byś nam to przetłumaczył?



Polecam http://babelfish.altavista.com
Ponizej wklejam przetlumaczony poczatek tego tutoriala dla przykladu jak to wyglada. Zainteresowanych odsylam do powyzszego translatora.

anySIM 1.2.1u available on rep.frenchiphone.com via Installer.app The Virginizer (04.x) and SimFree 1.8 rc1 from now on available via repository

The procedure is reduced still a little more... SimFree 1.8 rc1 is available, it replaces the other versions. New 1.1.2 jailbreak included Activation, YouTube, Automatic fix for SpringBoard and support of the PPC (Mac not INTEL). IPhones the U.K. have removed summers of the procedures. A paragraph explaining the concepts of Firmware, Baseband and Bootloader was added, on post # 1

This tutorial is operational at 100% for the iPhones being able to be upgrade into 1.1.2, or to the owners of TurboSIM reprogrammed AppleSaft New some is the version/original of their iPhones (thus all iPhone 1.1.2 New OOB "or 4.6" included or Old iPhone "or 3.9"). The new versions anySIM 2.x or iPSF (SimFree 2.x), for simlocker the 1.1.2 Neufs/OOB/4.6, should arrive from here the end of November. If you have a iPhone "New or 4.6" 1.1.2 OOB, without TurboSIM, you will be able to obtain Super a iPod Touch, to which you will not have any more but to apply a patch simlockage, when it is available (at the end of November?). US = The United States - AT&T - the U.K. = English - O2 - D = German - T-Mobile - FR = French - Orange - IT = Italy - Telefonica - CH = China -?

To summarize: US iPhones "Old man or 3.9", i.e. in 1.1.1 or inferior - All will function at 100% into 1.1.2! New iPhones US/EU "or 4.6" with TurboSIM + AppleSaft New - All will function at 100% into 1.1.2!

iPhones 1.1.2 (OOB) US/the U.K./D/FR/IT without TurboSIM - Super iPod Touch in 1.1.2 on standby of a anySIM or compatible SimFree bootloader 4.6.

It is completely normal that you do not collect any more the network in the course of road, it is only one time at the end of the procedure, i.e. in Full 1.1.2 that you will collect it again.



#34 loopez

loopez
  • 250 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 17:54

dziwne.. zrobilem tak jak w tutorialu OTB 1.1.1 tluczony anysimem - na etapie "unlock 1.0.2" anysim 1.2 wywala sie z bledem i wraca do springborda bez mozliwosci podejrzenia o co mu biega. ktos sie z tym spotkal? pozniej na szczescie daje sie zrobic baseband downgrade i anysim 1.1.1 na 1.1.1. fw.

#35 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 21 listopada 2007 - 19:02

moze masz juz zdjetego simlocka? sprawdz, czy na 1.0.2 pokazuje nazwe sieci.. jesli lapie siec - lec dalej.. 1.1.1 -> OktoPrep -> 1.1.2 -> JailBreak. Powinno działac.. U mnie tez cos sie pieprzylo przy zdejmowaniu sima, lecz zauwazylem ze zlapalo siec i przy 1.1.2 juz bylo ok ;- )

#36 piotrek_mag

piotrek_mag
  • 297 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 20:08

Myślę że 1.1.3 (ew. 1.2) nie wyjdzie za szybko :). Narazie zostane na 1.1.1 potem musze wszystko zgrać (smsy, kontakty) i dopiero wio na 1.1.2.

#37 loopez

loopez
  • 250 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 20:57

moze masz juz zdjetego simlocka? sprawdz, czy na 1.0.2 pokazuje nazwe sieci..
U mnie tez cos sie pieprzylo przy zdejmowaniu sima, lecz zauwazylem ze zlapalo siec i przy 1.1.2 juz bylo ok ;- )

no wlasnie pokazywal "INVALID SIM" jak wsadzalem cos innego niz ATT. dzis w nocy sprobuje. moze do tego czas jakis blyskotliwy umysl cos wymyslil albo mial.

anysim nie zostawia log ? nie ma mozliwosci podejrzenia co on robi.. ?


spotkalem sie ze stwierdzeniam ze winna jest opcja ze mialem nie anysim.app tylko anysim12.app. jak sie nazywaly wasze anysim1.2.0u ?

#38 helluk

helluk
  • 166 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 21:04

dziwne..

zrobilem tak jak w tutorialu

OTB 1.1.1 tluczony anysimem - na etapie "unlock 1.0.2" anysim 1.2 wywala sie z bledem i wraca do springborda bez mozliwosci podejrzenia o co mu biega.

ktos sie z tym spotkal? pozniej na szczescie daje sie zrobic baseband downgrade i anysim 1.1.1 na 1.1.1. fw.



biega mu oto ze masz any sima w dziwnym katalogu np anysim1.2.app
a musisz miec w anysim.app

---- Dodano 21-11-2007 o godzinie 23:10 ----

no wlasnie pokazywal "INVALID SIM" jak wsadzalem cos innego niz ATT. dzis w nocy sprobuje. moze do tego czas jakis blyskotliwy umysl cos wymyslil albo mial.

anysim nie zostawia log ? nie ma mozliwosci podejrzenia co on robi.. ?


spotkalem sie ze stwierdzeniam ze winna jest opcja ze mialem nie anysim.app tylko anysim12.app. jak sie nazywaly wasze anysim1.2.0u ?


sproboj podmienic plik lockdownd na spatchowany na 1.1.2 mni epomugl

#39 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 listopada 2007 - 00:25

@loopez
napisz w którym jesteś momencie to będziemy mogli Ci pomóc, co do tej pory zrobiłeś...

---- Dodano 22-11-2007 o godzinie 01:27 ----
mi też pomogło podmienienie /usr/libexec/lockdownd

---- Dodano 22-11-2007 o godzinie 02:34 ----
JAK ZROBIŁEM UPGRADE - MOŻE KOMUŚ SIĘ PRZYDA - BEZ SCHODZENIA DO 1.0.2

Będzie potrzebne:
iPhone firmware 1.1.1
iPhone firmware 1.1.1
anySIM1.2.1u
iNdependence
CyberDuck or similar
jailbreak for 1.1.2
lockdownd.zip

Co upgradowałem: odblokowanego (anySIM 1.1) iPhone 1.1.1 + modem 04.01.13_G, bootloader 3.9_M3S2, iTunes 7.5.0.20

NIE KORZYSTAJ Z TEGO TUTORIALA GDY MASZ iPHONE ZAKUPIONEGO PO 9 LISTOPADA!!! ALBO TWÓJ BOOTLOADER JEST INNY NIŻ 3.9_M3S2

1. Swojego działającego iPhona 1.1.1 podłącz do iTunes i zrób UPDATE do wersji 1.1.2
2. Po udanym update dostaniesz NOWY ekran aktywacyjny!
3. Teraz wprowadź iPhone w tryb RESTORE, następnie trzymając Command kliknij na RESTORE. iTunes poprosi cię abyś pokazł mu plik z którego ma sobie zrobić RESTORE. Wskaż plik z firmware 1.1.1 i OK
4. Zacznie się robić RSTORE które zakończyć się błędem 1015 i wprowadzeniem iPhone w trym restore! (nie panikuj!!!)
5. Zamknij iTunes i odpal iNdependance ten naprawi iPhone i po chwili pokaże Ci się ekran aktywacyjny.
6. Teraz robimy standardowego jailbreakme.com + AppSnap + BSDsubsytem + Openssh (tak jak w tutorialu dla 1.1.1)
7. Jak już to mamy (nie przejmujemy się że nie ma zasięgu sieci), to odpalamy CyberDuck i łączymy się z iPhone (będzie to trwało dość długo po iPhone musi mygenerować klucze bezpieczństwa).
8. U siebie na dysku rozpakowujemy anySIM 1.2.1u po rozpakowaniu będziemy mieli plik (paczkę) o nazwie anySIM.app (i TAK MA ZOSTAĆ)
9. Przerzucamy anySIM.app do naszego iPhone do katalogu /Applications
10. Robimy reset (poweroff/poweron) i na pulpicie powinien być anySIM.
11. Sprawdzamy czy mamy Auto-lock na never i czy mamy włożoną kartę naszego operatora!!!
12. Idpalamy anySIM i klikamy OK (pyta nas czy mamy dobrą kartę w środku), potem zjeżdżamy na dół i klikamy wielki czerwony button! zacznie się proces odblokowywania, czekamy aż pojawi się komuniak że wszystko jest YOUR iPHONE HAS BEEN SUCCESSFULLY UNLOCKED!!! nie martwcie się że nie ma zasięgu sieci!!!
13. Ponownie odpalamy INSTALLERA i wchodzimy w menu TWEAK 1.1.1 szukamy OctoPrep i instaluejmy!
14. Po instalacji podłączamy iPhone do iTunes (ten wykryje nasz nowy iPhone) i robimy UPDATE!!!
15. Po zakończonym updacie znowu mamy ekran Aktywacji!!
16. Teraz uruchamiamy naszego JAILBREAK for 1.1.2 (plik z rozszerzeniem JAR) i w pierwszym oknie zaznaczmy INSTALL SSH, potem jailbreak!
17. Czekamy dłuższą chwilę, aż nasz iPhon 2x się zrestaruje (spokojnie czekamy nic nie robimy aż nasz iPhon się uspokoji :) )
18. Teraz powinniśmy mieć wpełni odblokowanego iPhone 1.1.2 z modemem 4.2.13.G :)
19. Jeżeli nadal nie macie zasięgu nie panikujcie! Musicie wgrać do iPhone plik lockdownd
20. połączcie się z iPhone CyberDuckiem wejdźcie do katalogu /usr/libexec/ i prawym przyciskiem kliknijcie na lockdownd, potem wybierzcie rename i zmieńcie nazwe na lockdownd_backup
21. Teraz wgrajcie do tego katalogu nowy plik lockdownd (który wcześniej mieliście ściągnąć na maca),, jak już wgracie nowy lockdownd to sprawdźcie czy ma prawa dostępu 555 (cyberduck - prawym przyciskiem na pliku i info powinno być zaznaczone 3xread i 3xexecute a odznaczone write)
jak to zrobicie to poweroff/poweron i musi zadziałać!!

Jeżeli by coś nie poszło to nie panikujcie!! Możecie ponownie zrobić downgrade do 1.1.1 i powtórzyć proces od nowa.

---- Dodano 22-11-2007 o godzinie 02:44 ----
Jeszcze raz wszystkie potrzebne pliki:
iPhone firmware 1.1.1
anySIM1.2.1u
iNdependence
Plik potrzebny dla iNdependance i iTunes 7.5
Plik potrzebny dla iNdependance i iTunes 7.5
CyberDuck or similar
jailbreak for 1.1.2
lockdownd_1.1.2.zip
Oczywiście potrzebny też iTunes
  • ziolo_ lubi to

#40 jasiek13

jasiek13
  • 329 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 09:44

@wojo2000 mozesz napisac jak (wgrac) co zrobic z tym plikiem mobile device framework zeby zadzialal independance ?

#41 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 listopada 2007 - 10:23

Instalacja iNdependance:

1. ściągamy independance + dodatkowe pliki mobile device framework
2. tylko rozpakowujemy mobile device framework
3. odpalamy instalera iNdependance (.dmg)
4. Instalator pokaże nam kilka plików .txt + plik iNdependance i iNdependance MobDev Tool
5. Plik iNdependance wrzucamy do naszych aplikacji
6. Plik MobDev Tool odpalamy bezpośrednio z instalatora, wyskoczy komunikat że mamy iTunse 7.5 i co należy zrobić by iNdependance działał, kilkamy OK
7. Teraz wyskoczy okinko w którym musimy poszukać naszego rozpakowane mobile device framework. Wskazujemy ten katalog (nie konkretny plik, tylko cały katalog). Klikamy Open

8. tu nastąpi chwila konsternacji, po kliknięciu open pojawia nam się jeszcze raz okienko w którym mamy wybrać jakiś plik!! ale nie jest to to samo co przed momentem!!!!! Teraz wskazujemy nasz iNdependance (w aplikacjach) i kilkamy open

9. i to na tyle , independance powinien bez problemu działać!!!

PANOWIE cały proces nie jest tak skomplikowany na jaki wygląda! zasada jest prosta:
1. podnosimy wersje modemu (czyli wgrywamy update 1.1.2)
2. musimy z crackować modem (uzywając anySIM), ale crackowanie działa tylko pod 1.1.1 więc obniżamy firmware do 1.1.1 (modem nam się nie obniży, zostaje najnowszy)
3. na 1.1.1 robimy jailbreak żeby móc wgrać anySIM 1.2.1u
4. crackujemy modem
5. przygotowujemy iPhone do jailbreak pod 1.1.2 czyli wgrywamy OctoPrep
6. podnosimy firmware do 1.1.2 (modem zostaje z crackowany bo jest najnowszy i updater go nie zmienia)
7. mymy iPhone z crackowanym modemem 4.2.13.G i firmware 1.1.2 ale ciągle zablokowany, więc robimy jailbreak (ale jailbreak dla 1.1.2)
8. jeżeli jeszcze nie działa nasza karta SIM to podmieniamy plik lockdownd (o ile wiem tam są jakieś ustawienia odpowiadające za operatora)

ważne zapomniałem o tym napisać wcześniej, może wystąpić przypadłość wywalania się aplikacji Contacts i SMS!! nie panikujcie, trzeba wgrać program iWord dostępny w instalerze w zakładce TWEAK 1.1.2. Jak go zainstalujemy i odpalimy, wybieramy nasz kraj potem OK i restart ;)

---- Dodano 22-11-2007 o godzinie 12:04 ----
oczywiście metoda w 100% działa na WINDOWS tylko zamiast iNdependance trzeba użyć iBrickr a zamiast CyberDuck np. winSCP
  • jasiek13 lubi to

#42 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 22 listopada 2007 - 13:58

crackowanie działa tylko pod 1.1.1


Sprostowanie: pod 1.0.2 też działa..
A jeśli na 1.1.1 nie chce się sciągnąć sim-lock, to należy wlasnie pod 1.0.2 to zrobic ;- )

#43 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 14:09

czy jest jakas alternatywa dla iNdependance ? chcialbym zrobic to pod windowsem... juz sobie poradzilem :) mozna uzyc ibricka :)

#44 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 22 listopada 2007 - 14:11

wojo2000 napisal przeciez :)

---- Dodano 22-11-2007 o godzinie 12:04 ----
oczywiście metoda w 100% działa na WINDOWS tylko zamiast iNdependance trzeba użyć iBrickr a zamiast CyberDuck np. winSCP


Z mojej metody możesz rowniez skorzystac, sam robilem to wszystko pod Windows.

#45 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 14:23

jakos mi to umknelo ;) wlasnie zaczalem robic jedna sztuke, zobaczymy co z tego wyjdzie. pomine downgrade do 1.0.2

#46 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 listopada 2007 - 15:24

wakoman:ma jak najbardziej rację można to wszystko robić na 1.0.2 (jak się nie da na 1.1.1) mi chodziło oto że anySIM nie działa na 1.1.2 (a może działa tylko nikt nie sprawdził :) )

#47 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 22 listopada 2007 - 15:49

Nie działa oraz zalecane jest NIE ROBIE TEGO (ZDEJMOWANIE SIM-LOCKA ANYSIMEM 1.2.1u) POD 1.1.2 - może uszkodzić nawet iPhona (tak czytalem..). Wiec racja, pozostaje 1.1.1 bądź 1.0.2 ;)

#48 piotrek_l

piotrek_l
  • 183 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 15:51

no i po sprawie, wszystko jest ok, nie musialem robic downgrade do 1.0.2 jedyne co mnie martwi to ikonka edge wczesniej bylo "E" a w tej chwili jest tylko sam niebieski kwadracik, tez tak macie?? zaraz zainstaluje customize i sprobuje zmienic :)

#49 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 22 listopada 2007 - 18:44

Ja mam E

#50 Studio Q

Studio Q
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2007 - 19:03

no i po sprawie, wszystko jest ok, nie musialem robic downgrade do 1.0.2
jedyne co mnie martwi to ikonka edge wczesniej bylo "E" a w tej chwili jest tylko sam niebieski kwadracik, tez tak macie??
zaraz zainstaluje customize i sprobuje zmienic :)


Śpieszę rozwiać wątpliwości. Oto wycinek z nieoficjalnego changeloga firmware'u 1.1.2:

- New standby modes for EDGE and Wi-Fi. EDGE standby icon indicates a blue block instead of "E" and Wi-Fi standy icon indicates grey signal strength instead of blue. In turn, the iPhone now searches for EDGE or Wi-Fi only when prompted by the user (opening Safari, Youtube, etc).

Całość do poczytania tutaj:
http://www.modmyifon...ead.php?t=16880


Łukasz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych