Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2] JAILBREAK / SIM-LOCK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 20 listopada 2007 - 16:36

Witam!

Z racji, iż w ostatnich dniach udało mi się w 100% odblokować iPhona z softem 1.1.2 postanowiłem się skromną wiedzą i pomóc Wam, Drodzy Przyjaciele jabłkowego świata (i telefonu) w w/w sprawie ;)

Zacznę tak, jak zazwyczaj twórca tutorialu zaczyna, tak więc..

WSZYSTKIE TO, CO ZAMIESZCZONE W TUTORIALU, ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

(Proszę więc później nie zawalać forum topicami typu: "MÓJ IFON UMARŁ, CO ROBIĆ?" Nie wiesz co robić? Zadzwoń do Stefana, on Ci pomoże ;))

Koniec tej pięknej ekspozycji, czas na konkrety..

Lista linków do stron i programów, z których korzystałem podczas rozbrajania iTelefonu:

- WinSCP (dla Win): http://winscp.net/do...scp405setup.exe (alternatywą dla MAC OS jest CyberDuck)

- Putty: http://the.earth.li/...t/x86/putty.exe

- iDemocracy2 - wielki udział! http://code.google.c.../downloads/list

- anySIM 1.2.1u http://iphone-elite....nySIM1.2.1u.zip

- Hackint0sh.com,a głownie ten topic: http://www.hackint0s...ead.php?t=15567


1. Jako pierwsze, co wykonałem (właściwie nie wiem czy to było potrzebne, ale już tak się stało) to revirginizacja iPhona, co za tym idzie:

- powrót do softu 1.0.2:

Tryb awaryjny w iPhonie; iTunes: SHIFT+RESTORE <- Dla Win, dla MAC OS jeśli się nie myle kombinacja ta to zamiast SHIFT - ALT; Temat ten poruszany był nie raz, więc proszę przejrzeć forum ;)

- revirginizacja

Wszystko na ten temat znajdziecie tu: http://myapple.pl/sh...ead.php?t=46616. Osobiście polecam metodę macdeck'a z racji, iż chyba najłatwiejsza i najszybsza do wykonania:

Zamiast klepania po kolei wszystkich komend można też użyć skryptu Virginator który zautomatyzuje cały proces:

http://iphone-elite....rginator_10.zip

po rozpakowaniu dorzucamy plik virginator.sh do teczki /usr/bin/virginizer_pack w iPhone (link do tego podał lutecki). Z poziomu Terminala nadajemy plikowi atrybuty do uruchamiania (w teczce /usr/bin/virginizer_pack)

chmod +x virginator.sh

i uruchamiamy skrypt poleceniem:

./virginator.sh

Skrypt sprawdza obecność wszystkich niezbędnych plików i wymaga od użytkownika jedynie wybierania konkretnych opcji oraz potwierdzania.


Nie powiedzie się? Próbuj jeszcze raz, do skutku.. (tak ja przynajmniej robiło, gdyż nie od razu otrzymałem właściwy efekt)

2. Teraz musicie zrobić dość czasochłonne 2 kombinacje - troche to na pewno potrwa:

- 1.0.2 -> 1.1.1 - > 1.1.2

Co oznacza ten ciąg? No więc musicie tak jak napisałem aktualizować swój soft na iPhonie. O tym też nie mam zamiaru się za dużo rozpisywać, bo i to na forum łatwo możemy znaleźć ;) O to w tym chodzi, iż musimy sprawić, by na naszym iTelefonie modem firmware przybrał magiczną nazwę: 04.02.13_G (tą właśnie wersją charakteryzuje się soft. 1.1.2)

- 1.1.2 -> 1.1.1 -> 1.0.2*- i wracamy ;)

Podczas naszego powrotu cały czas nas modem firmware będzie wykazywał: 04.02.13_G i o to właśnie chodzi, przy zdejmowaniu simlocka anySIMEM. I jak wyczytałem: NIE JEST ZALECANE ŚCIĄGANIE SIM-LOCKA Z WERSJI 1.1.2 BĘDĄC AKTUALNIE NA SOFCIE 1.1.2 (czemu tak? właściwie nie do końca do wiem, jednak coś w tym musi być skoro mi zadziałało)

* Twierdzi się, że nie jest to potrzebne i powrót do 1.1.1 w zupełności wystarczy. Zdjęcie simlocka, które powinno odbywać się przy sofcie 1.1.1 bądź starszym, przy jednoczesnym modem firmware: 04.02.13_G. Wiec, jeśli uda wam się odblokowa anySIM blokadę SIM już na 1.1.1 to ekstra! (O tym więcej w nast. pkt.)

3. Zdjęcie SIM-LOCKA anySIMEM i go to: 1.1.2:

Sprawa tu wygląda następująco; zacytuje słowa z znanego wszystkim forum Hackint0sh:

Step 6: Unlocking 1.1.2

Note: 

# This version of anySIM works only with 4.02.13_G baseband version and can be run on 1.0.2, or 1.1.1 jailbroken systems

* The only way your baseband will be 4.02.13_G while you're running 1.0.2 or 1.1.1 is if you updated then downgraded firmware.


1) Start at 1.0.2 or 1.1.1 or 1.1.2, do a fresh 1.1.2 RESTORE
This will load the new baseband firmware.

2) Now, RESTORE (downgrade) first to 1.1.1 and then to 1.0.2.
This will not alter the baseband firmware, so it will still be the 1.1.2 version

3) Now on 1.0.2, jailbreak and install anySIM 1.2.1u

4) Run anySIM 1.2.1u to unlock the phone. Although you are running fw 1.0.2 with a 1.1.2 baseband, the phone will work.

5) Now RESTORE to 1.1.1 again

6) Do a jailbreakme.com and use installer to fetch and run OktoPrep

7) Now do an UPDATE (not restore) to 1.1.2. 

If you restore instead of updating then oktoprep is wiped out and you need to redo the steps.

8) Run the UPDATED jailbreak software.


DO NOT RUN anySIM 1.2 under 1.1.2. It will not work properly and you risk corrupting your baseband.

Po prostu wykonajcie to ;) i po przejście do 1.1.2 będziecie mieli sim-lock zdjęty (po ówczesnym jailbreaku - o tym wszystko pisze)
Jako moja podpowiedź: do JailBreak użyłem iDemocracy2 - łatwo i przyjemnie (zakładka 1.1.2 -> JAILBRAK)

Nie ukrywam, że jest to żmudna, wręcz syzyfowa praca ;] Po 1. Nowy soft nie oferuje nam zbyt wielu fajerwerków: możliwość wgrywania własnych, nie iTunesowo-Storowych - i chyba w tym widze największą zaletę. Można także wyliczyć w tym szybszą i stabilciejszą bracę iPhona (takie jest moje odczucie i także ludzi, z innych forów). No i chyba to wszystko: można napotkać drobne poprawki, opcje w ustawieniach, ale nic, co by biło na kolana ;]

Jeszcze jedną sprawnę pragnę nadmienić; zdaję sobię sprawę, że mój tutorial jest wręcz w skrótach napisany (tzn. brak objaśnieć jak dokładnie zrobić do czy siamto, krok po kroku..). Podaje jedyni linki do programów i stron, z których korzystałem i myśle, że nie powinien to być problem, by odnaleźć pożądaną treść ;) Z resztą - na forum MyApple także możemy znaleźc mnóstwo informacji...

To tyle z mojej strony ;- )
Dziękuje za uwagę.

Moją pracę możecie docienić poprzez klik w autorytet Dołączona grafika Dzięki!

---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 19:02 ----
.
Może jeszcze screenshot ;)

Dołączona grafika

Ktoś może powiedzieć, że nie problem fotomontaż zrobić.. Musicie mi po prostu zaufać ;-)

#2 owoc666

owoc666
  • 42 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 17:29

Czyli... Mając dziewiczego 1.1.2 z UK, wystarczy zacząć od pkt. 2, podpunkt b. 1.1.2 -> 1.1.1 ? I simlock AnySimem?

#3 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2007 - 17:34

Tak. Niby tak.

#4 Mosqit

Mosqit
  • 55 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 listopada 2007 - 17:45

Czy ktoś się orientuje, czy iPhony ze Stanów mają nowy bootloader i firmware 1.1.2 czy może tylko nowy firmware? Niedługo trafi do mnie nowy iPhone, ale najprawdopodobniej z 1.1.2 (z 47 tygodnia) i zastanawiam się, jak toto odblokować...

#5 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 20 listopada 2007 - 17:46

@owoc666 Nie ma narazie metody na usunięcie simlock'a z iPhone'a UK. Ma inny, mówiąc po komputerowemu BIOS, który nie jest narazie złamany. Pozostaje cierpliwie czekać. @Mosqit Nie dasz rady. Na kliku forach czytałem, że nowe iPhone'y też mają nowy Bootloader. Możesz jak narazie zrobić z niego tylko iPod'a.

#6 helluk

helluk
  • 166 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 17:53

niewiem czy dobrze rozumiem: 1.0.2 virgin -> 1.1.2 -> 1.0.2 simlock anysimem 1.2u -> 1.1.1 OktoPrep -> 1.1.2 i potym niema simlocka 1.1.2 cos mi si eniewydaje:)

#7 Mosqit

Mosqit
  • 55 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 listopada 2007 - 18:08

@ser91e Dzięki za odpowiedź, ja swojego iPhone'a mam z 1.1.1 i na razie nie mam zamiaru upgradować, a ten nowy to dla znajomego :) Pewnie do czasu jak przyjdzie to będzie już nowy AnySim.

#8 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 20 listopada 2007 - 18:15

@Mosqit No wiesz ja jestem zainteresowny jak widać w sygnaturce. Na święta przyjeżdżam do Polski i chciałbym móc włożyć swoją kartę TakTak. Nie widzi mi się roaming PL->UK->PL ;). Jak tylko się pojawi to absolutnie dam znać :D.

#9 helluk

helluk
  • 166 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 18:47

takie pytanko czy telefon normalnie dzial po scagnieciu sima w 1.0.2 w modemem z 1.1.2 zczy czy da sie wtedy dzwonic czy wyskakuje invalid sim bo umnie tak wlasnie jest. i zastanwaim sie czy robic dalej updaty czy sie nieoplaca

#10 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 20 listopada 2007 - 19:00

helluk:

#1: tak jak mowisz, tylko jeszcze jailbreak na 1.1.2 ;) U mnie tak zadziałało.

#2: (nie wiem, czy dobrze rozumiem) mi w 1.0.2 dobrze działało, w 1.1.1 poznej nie chcialo dzialac a w 1.1.2 po jailbreak blokada sim także zniknela..

#11 helluk

helluk
  • 166 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 19:06

helluk:

#1: tak jak mowisz, tylko jeszcze jailbreak na 1.1.2 ;) U mnie tak zadziałało.

#2: (nie wiem, czy dobrze rozumiem) mi w 1.0.2 dobrze działało, w 1.1.1 poznej nie chcialo dzialac a w 1.1.2 po jailbreak blokada sim także zniknela..


nobo sima tak naprawde scagam jak mam 1.0.2 i modem od 1.1.2 i czy wtedy mam wpelni sprawny telefon (czy niema juz tedy sima i czy mozna dzwonic)???

nobo jak tak to jak mam 1.0.2 i modem 1.1.2 i scagnolem sima anysimem i nadal mam simlocka to nieoplacas ie dalej robic bo cos niezadzialalo i w finalnej wersji tez niebedzie dzialac

#12 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 20 listopada 2007 - 19:10

No wiec jak mowie: u mnie przy sofcie 1.0.2, po JB - SIM-locka nie było; update`ujac do wersji wyzej (1.1.1), po jailbreak blokada znow byla, a juz przy wersji 1.1.2 (rowniez po jailbreaku) sim-lock poszedl się gonic ;) W zasadzie to dość dziwne, ale naprawdę tak jest ;- )

#13 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 20 listopada 2007 - 19:15

#2: (nie wiem, czy dobrze rozumiem) mi w 1.0.2 dobrze działało, w 1.1.1 poznej nie chcialo dzialac a w 1.1.2 po jailbreak blokada sim także zniknela..


I nie ma w tym nic dziwnego, że po update do 1.1.2 jest zdjęty simlock:

7) Now do an UPDATE (not restore) to 1.1.2.

If you restore instead of updating then oktoprep is wiped out and you need to redo the steps.


Sim-Locka zdejmujecie na 1.1.1, potem tylko update (czyli wgranie nowego softu bez kasowania danych na iPhone) - a skoro nie tracimy danych nie tracimy też zdjętego wcześniej sim-locka ;)

#14 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2007 - 19:17

Hmm zaczne od poczatku może!
Rzecz pierwsza iPhone jest zarabisty w uzywaniu,ale zmiana czego kolwiek w tym telefonie to czysty koszmar i horror!( w sensie grzebania sie w oprogramowaniu w tym aparacie,normalnie sie czuje jak linuxowiec,bez urazy) To co Apple wyczynia z tym telefonem to sie w głowie nie miesci,no brak mi słow normalniei tyle! Dzis własnie przez zabawe z usunieciem jednej tapety,pozbawiłem sie bibioteki w telefonie( nie pytajcie jak to zrobilem,sam nie wiem).
W panice pierwsza rzecz restore ,klik, klik i ma kurna jego mac 1.1.2.
Krew mnie zalewa, do tego iTunes 7.5 i za bardzo nie moge isc krok w krok za tym http://www.hackint0s...ead.php?t=15567
Przerastaja mnie juz te Tutoriale pojawiajace sie jeden za drugim bo sam juz nie wiem co robic!
Czy ktoś mi może jasno,wyrażnie jak debilowi wyjawic jak mam wrocic do wersji 1.1.1 z omnieciem 1.0.2? Bede bardzo wdzieczny bo obawiam się że za chwile zostane z kupą złomu zamiast iPhona w rece! Aha polączy sie przez wifi przez Cyberducka nie mogę w żaden sposób,więc nie wiem jak mam skorzystac z revirginizacji. Czekam niecierpliwie na ratunek!!!

#15 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 20 listopada 2007 - 19:21

Powiem Wam też ciekawostkę, co zauważyłem; mianowicie, po restore, bądź powrocie do wczesniejszego softu (1.1.1 >) sim-lock, gdy wracamy znow do 1.1.2 cały czas jest zdjęty (po ówczesnym jailbreak, to rzecz jasna) ;)

#16 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 20 listopada 2007 - 19:30

Hmm zaczne od poczatku może!
Rzecz pierwsza iPhone jest zarabisty w uzywaniu,ale zmiana czego kolwiek w tym telefonie to czysty koszmar i horror!( w sensie grzebania sie w oprogramowaniu w tym aparacie,normalnie sie czuje jak linuxowiec,bez urazy) To co Apple wyczynia z tym telefonem to sie w głowie nie miesci,no brak mi słow normalniei tyle! Dzis własnie przez zabawe z usunieciem jednej tapety,pozbawiłem sie bibioteki w telefonie( nie pytajcie jak to zrobilem,sam nie wiem).
W panice pierwsza rzecz restore ,klik, klik i ma kurna jego mac 1.1.2.
Krew mnie zalewa, do tego iTunes 7.5 i za bardzo nie moge isc krok w krok za tym http://www.hackint0s...ead.php?t=15567
Przerastaja mnie juz te Tutoriale pojawiajace sie jeden za drugim bo sam juz nie wiem co robic!
Czy ktoś mi może jasno,wyrażnie jak debilowi wyjawic jak mam wrocic do wersji 1.1.1 z omnieciem 1.0.2? Bede bardzo wdzieczny bo obawiam się że za chwile zostane z kupą złomu zamiast iPhona w rece! Aha polączy sie przez wifi przez Cyberducka nie mogę w żaden sposób,więc nie wiem jak mam skorzystac z revirginizacji. Czekam niecierpliwie na ratunek!!!


Uważasz, że to wina Apple, że zrobiłeś nieautoryzowane zdjęcie sim-locka, jailbreak i grzebiesz w plikach systemowych?

Nie bardzo.. Dlatego też nie powinieneś ich o to obwiniać..

Jeśli zdejmujesz sim-locka - zrywasz umowę licencyjną i tracisz gwarancję - wszystko od tej pory robisz na własną odpowiedzialność - bez możliwości (przynajmniej teoretycznie.. ;)) naprawy ze strony Apple..

Gdy wyjdzie oficjalne SDK dla iPhone i wtedy coś Ci się przez to zepsuje w iPhone - możesz ich obwiniać - ale nie teraz.. jeszcze nie ;)

#17 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 20 listopada 2007 - 19:34

Jak o sprawach gwarancyjnych mowa; czy jeżeli coś mi nie będzie działać w iPhonie (dajemy na to: głośnik) i chcę teraz im zwrocic do serwisu, by przyslali nowego iTelefona (w USA jak wiadomo, nowy zazwyczaj dostajesz) - czy po wczesniejszym zvirginowaniu (o ile jeszcze da rade to zrobic, bo jak iPhone calkiem upadnie to juz gorzej...), Apple go przyjmie?

#18 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 20 listopada 2007 - 19:36

Jak o sprawach gwarancyjnych mowa; czy jeżeli coś mi nie będzie działać w iPhonie (dajemy na to: głośnik) i chcę teraz im zwrocic do serwisu, by przyslali nowego iTelefona (w USA jak wiadomo, nowy zazwyczaj dostajesz) - czy po wczesniejszym zvirginowaniu (o ile jeszcze da rade to zrobic, bo jak iPhone calkiem upadnie to juz gorzej...), Apple go przyjmie?


Właśnie to miałem na myśli :P

Gdzieś czytałem, że komuś przyjęli takie iPhone i bez żadnych problemów wymienili, czy tam naprawili już nie pamiętam ;)

#19 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2007 - 19:40

Rany boskie,człowieku wylałem swój żal na to co mi nie pasuje w telefonie. Ból że człowiek płaci i nie dokonca może korzystac z tego w jakis sposob chce! Dla mnie to nie jest normalne,ale coz jest jak jest! Jednak nie to było przyczyną napisania mojego postu,czkeam na jakąs sensowną pomoc i tyle.Co wniosło to co ty napisałęs? Rzeczy dwie,pierwsza to cytuj fragment a nie cały post,bo zasmiecasz niepotrzebnie forum.Druga szanujemy forum i niezasmiecamy go postami nie na temat^^ Bez urazy oczywiscie.

#20 owoc666

owoc666
  • 42 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 19:54

Widzę, że różne opinie. Czyli ściągnięcie simlocka z iPhone'a w O2 - póki co niewykonalne? I lepiej się za to nie zabierać?

#21 helluk

helluk
  • 166 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 23:19

naprawde trzeba tak wgrywac te wszystkie wersje updatow z 1.0.2 do 1.1.1 do 1..1.2 potem 11.1 do 1.0.2 poco to 1.1.1 tam wsrodku:)? rozumiem ze przy ostatniej fazie trzeba wgrac 1.1.1 zeby mozna bylo potem zrobic JB 1.1.2 ale na pocatku poco ,to cos daje? niemozna poporstu 1.0.2 zvirginizowac wgrac 1.1.2 potem downgradowac do 1.0.2 scagnac locka anysimem i teraz update do 1.1.1 zeby wgrac okto i update do 1.1.2 i jb ???

#22 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 21 listopada 2007 - 01:01

Widzę, że różne opinie.

Czyli ściągnięcie simlocka z iPhone'a w O2 - póki co niewykonalne? I lepiej się za to nie zabierać?


Zgadza się -- nie ma jeszcze możliwości zdjęcia sim-locka w przypadku nowego bootloadera 4.6 (dotyczy wszystkich sprzedawanych w Europie i najnowszych w USA). Jedyne, co teraz możesz zrobić to jailbreak i aktywację (jeżeli nie masz umowy z o2) - czyli downgrade do 1.1.1, AppSnapp, potem OktoPrep i update do 1.1.2 (tutaj bardzo dobry tutorial - http://www.hackint0s...ead.php?t=15849).

A co do tutoriala w tym wątku - revirginizowanie jest zbędne, jeżeli sim-lock był zdjęty anySIM 1.1 (można przywrócić sim-locka instalując oneSIM na 1.1.1).

#23 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2007 - 01:57

Kompletnie się już pogubiłem w tej materii i zadam jedno pytanie: czy jak mam tel z usa, w oryginale z v1.1.1, zdjęty sim anySIMem, to mogę go upgradować do 1.1.2 bez utraty możliwości korzystania? bez tego świrowania do v1.0.2, ponownie 1.1.1 i dopiero 1.1.2 i odblokowywanie w kółko? bo już nic nie kumam, problem jest z tymi już europejskimi, ale czy z oryginalnymi w 1.1.1 tez?

#24 bartek81

bartek81
  • 41 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 listopada 2007 - 02:41

Dobra wiadomość, dla wszystkich, którzy unlockowali telefon płatnym unlockiem IPhoneSimFree.com - można robić update (nie restore - wszystkie ustawienia i pliki zostają!) z 1.1.1 do 1.1.2 bez konieczności ponownego unlockowania!

Po update należy wykonać jedynie jailbreak + zainstalować iWorld (wie ktoś, czy jest tam Polska?) i to wszystko :) Żadnych wielokrotnych restore, downgrade, itd. :)

Więcej informacji na:
http://www.iphonesim...ne.pl?page=home
i
http://www.iphoneunl...Latestnews.html

Ja mam zamiar zrobić update do 1.1.2 w najbliższy weekend (unlockowałem IPSFem).

#25 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 21 listopada 2007 - 03:23

Dobra wiadomość, dla wszystkich, którzy unlockowali telefon płatnym unlockiem IPhoneSimFree.com - można robić update (nie restore - wszystkie ustawienia i pliki zostają!) z 1.1.1 do 1.1.2 bez konieczności ponownego unlockowania!

Po update należy wykonać jedynie jailbreak + zainstalować iWorld (wie ktoś, czy jest tam Polska?) i to wszystko :) Żadnych wielokrotnych restore, downgrade, itd. :)

Więcej informacji na:
http://www.iphonesim...ne.pl?page=home
i
http://www.iphoneunl...Latestnews.html

Ja mam zamiar zrobić update do 1.1.2 w najbliższy weekend (unlockowałem IPSFem).


no to daj znac czy sie udalo tak jak pisza czy bedziesz mial iCegielke :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych