Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Folia - jaką polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#51 Edbert

Edbert
  • 165 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 marca 2011 - 11:35

Właśnie, udało się komuś już znaleźć folie na aluminium do iPada 2? Zastanawiałem się jak go zabezpieczyć i najlepszym rozwiązaniem jest chyba smart cover + folia na plecki, tylko skąd wziąć ten skin:/

#52 Yenox

Yenox
  • 9 postów

Napisano 20 marca 2011 - 12:33

A co myślicie o foliach firmy Brando? Od zawsze były uważane za jedne z najlepszych, korzysta ktoś z nich?

#53 andrzejs82

andrzejs82
  • 243 postów

Napisano 18 kwietnia 2011 - 22:13

jak koledzy spisuje się folia SGP Ultra Crystal na ipadzie ? właśnie taka kupiłem

#54 adrian-name

adrian-name
  • 172 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 12:21

Używałem na iP folii Best Guard i IS. Folia IS odkleja się po pewnym czasie, powstają po kilku miesiącach uzytkowania nowe pęcherzyki i ogólnie nie wygląda najlepiej. Polecam za to folię Best Guard, nalezy zmienić ją raz na 6-12 miesięcy ale na prawde warto. Czekam obecnie na BG dla iPada1. Na tył iPada zamierzam natomiast założyć SGP skin guard.

#55 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 19 kwietnia 2011 - 12:55

Posiadam folie ZAGG Invisible Shield, naklejalem ja 3 razy bo mi nie wychodzilo i trzyma mi juz prawie 3 miesiace bez zadnych bombelkow, folia jest jak zywa, regeneruje sie sama po mniejszych rysach. Mozna ja zawsze odkleic jak mamy w posiadaniu spray do niej dolaczony. NAJWAZNIEJSZE JEST TO BY ZALOZYC JA WIECZOREM I NA NOC ZOSTAWIC BY WYSCHLA, producent zaleca 12-24 godzin ale 10 godzin jesli chodzi o ekran jest wystarczajace. To tyle ode mnie. Polecam ja w 100% mam ja na 3 urzadzeniach i jestem zadowolony.

#56 barczar

barczar
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 15:07

Takie pytanie natury technicznej - nie obawiacie się, że podczas "mokrej" instalacjii takiej folii urządzenie w jakiś sposób "przecieknie"? Od kilku dni myslę nad kupnem czegoś w rodzaju InvisibleShield czy podanego wcześniej odpowiednika. Z jednej strony przeraża mnie ilość płynu niezbędnego do instalacji, z drugiej strony ułatwia on w znacznym stopniu cały proces. Nie zmienia to faktu, że podczas "wyciskania" po prostu jakaś ilość tego płynu musi przedostać się do wnętrza urządzenia chociażby szparkami pomiędzy ekranem a obudową, co zaskutkować może utratą gwarancji lub kompletnym zniszczeniem ;\ Co o tym myślicie?

#57 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 19 kwietnia 2011 - 15:29

Takie pytanie natury technicznej - nie obawiacie się, że podczas "mokrej" instalacjii takiej folii urządzenie w jakiś sposób "przecieknie"? Od kilku dni myslę nad kupnem czegoś w rodzaju InvisibleShield czy podanego wcześniej odpowiednika. Z jednej strony przeraża mnie ilość płynu niezbędnego do instalacji, z drugiej strony ułatwia on w znacznym stopniu cały proces. Nie zmienia to faktu, że podczas "wyciskania" po prostu jakaś ilość tego płynu musi przedostać się do wnętrza urządzenia chociażby szparkami pomiędzy ekranem a obudową, co zaskutkować może utratą gwarancji lub kompletnym zniszczeniem ;\ Co o tym myślicie?


W moim przypadku bylo tak ze sucha szmatka lapalem krople wyciskane na danej stronie. Jesli chodzi o "szparki" miedzy ekranem a obudowa to nie masz sie o co martwic bo wlasnie po to jest tam gumka ochronna :) Jedyne miejsce o ktoro mozesz sie martwic to siateczka od glosnika. W tamtym miejscu folie dociskalem sucha szmatka i wszystko łapało sie szmatki :) Telefon dziala jak dzialal, a folia jest syta :)

#58 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 kwietnia 2011 - 15:48

Taśma malarska na miejsce gdzie coś może wciec + szmatka w ręku. Mokra instalacja jest najlapsza, dobre pozycjonowanie, możliwość poprawki, mało bąbli, które szybko się wyciska.

#59 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 19 kwietnia 2011 - 15:49

Jak widac, jesli jest sie na cos wyczulonym, zawsze znajdzie sie na to system :)

#60 barczar

barczar
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 16:03

Czyli zalecacie żeby w jakiś sposób okleić ekran iPada do okoła :P Pozostaje tylko pytanie czy zostanie jakieś miejsce na tą taśmę między folijką a ramką urządzenia. Rany na każdym kroku nerwy, nawet przy naklejaniu zwykłej folijki ;] W takim razie co bardziej byście polecali? IS czy produkt BestSkinsEver? Nie ukrywam, że ten drugi bardziej by mi odpowiadał z racji jego ceny :P (szkoda tylko, że na dostarczenie trzeba tyle czekać) Z drugiej strony w zestawie z IS dostaje się wszystkie akcesoria niezbędne do instalacji. Czytałem też, że IS po naklejeniu wygląda jak "skórka od pomarańczy/cytryny" - ma ktoś podobne wrażenia?

#61 kostner

kostner
  • 302 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 19:47

IS moim zdaniem jest beznadziejna... może chroni to przed "atakiem" wiertarki, ale psuje całkiem wygląd iP. Kupiłem ją za 70zł, ale zastanawiałem się też nad sprawdzoną folią brando. Żałuję, że jej nie kupiłem. IS naklejałem 2x, według instrukcji, z przodu i z tyłu są takie mikroskopijne bąbelki których nie da się wycisnąć ani nic. Poza tym, klei się palców. Zdarłbym ją ale szkoda mi troche tych pieniędzy :) na tył telefonu jeszcze ok, ale z przodu masakra. A i IS nie jest gładka. Jest taka jakby pofalowana.

Tutaj zdjęcie mojego iP z folią ZAGG IP razem z tymi bąbelkami.
Dołączona grafika

#62 arizona12

arizona12
  • 92 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 19:55

a dostane jakąś na tylny nie można się dowiedzieć na tym forum : / panel? moderator zamknął temat w którym zadałem to pytanie nic nie można się dowiedzieć na tym forum : /

#63 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 19 kwietnia 2011 - 20:39

IS moim zdaniem jest beznadziejna... może chroni to przed "atakiem" wiertarki, ale psuje całkiem wygląd iP. Kupiłem ją za 70zł, ale zastanawiałem się też nad sprawdzoną folią brando. Żałuję, że jej nie kupiłem. IS naklejałem 2x, według instrukcji, z przodu i z tyłu są takie mikroskopijne bąbelki których nie da się wycisnąć ani nic. Poza tym, klei się palców. Zdarłbym ją ale szkoda mi troche tych pieniędzy :) na tył telefonu jeszcze ok, ale z przodu masakra. A i IS nie jest gładka. Jest taka jakby pofalowana.


Oj Panie kolego na ekranie widac Twoja pierwsza stycznosc z Invisible Shield. Widac ze palcami probowales na sile ja przemiescic wiec dlatego masz takie mikroskopijne biale plamki w niektorych miejscach. Oznacza to, ze folia nie byla dostatecznie spryskana sprayem (spotkałem się równiez z wanienkami Invisible Shield), ma byc tak spryskana bys nie musial moczyc palcow i zakladasz ja od dolu,sciagajac nadmiar sucha szmatka. wtedy elegancko lezy. Obczaj:
Dołączona grafika

Możesz sprobować jeszcze raz, ale jak ja przyklejales juz 2 razy to mysle ze masz go malutko albo wcale.
Szkoda ze nie poczytales troszke wiecej o tym produkcie. Wystarczylo wpisac w google " ZAGG " i na stronie SUPPORT -> Installation Videos :

ZAGG | Installation Videos

Jak poogladasz wszystko, to z wielka zajawka przykleisz zajebiscie za pierwszym razem :)

#64 barczar

barczar
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 21:33

Dzizas, u kolegi kostnera rzeczywiście tragicznie to wygląda. Aż strach pomyśleć jaki rezultat przyniesie przyklejenie tej folii na dużo większy ekran iPada... "Pomarszczona" ta folia jak fiks ;]

#65 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 19 kwietnia 2011 - 21:43

Dzizas, u kolegi kostnera rzeczywiście tragicznie to wygląda. Aż strach pomyśleć jaki rezultat przyniesie przyklejenie tej folii na dużo większy ekran iPada... "Pomarszczona" ta folia jak fiks ;]


Wszystko widzisz jak jest na stronie ZAGG, to tak naprawde latwiejsze niz naklejanie tradycyjnych folii :) Ważne jest to by schla 12-24 godzin bez drgniecia.

#66 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 kwietnia 2011 - 22:05

Bestskinsever jest genialna, nałożenie jest banalne, zero bąbelków - totalne zero. Wysyłka wcale nie jest taka długa, pisałem już o tym. W moim przypadku było to krócej niż 2 tyg.-do tego podobno teraz jest przecena, brać brać brać. Jak jesteś z wawy, służę moim iP do obejrzenia.

#67 barczar

barczar
  • 41 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 22:43

Dzięki za porady i poświęcony czas. Zamowiłem właśnie komplet BestSkinsEver. W sumie po przeliczeniu wyniosło mnie to 48zł z jakimiś groszami więc majątek to to nie jest w porównaniu z IS, która u nas kosztuje 155zł z przesyłką. Mam nadzieję, że jakościowo folie są zbliżone i że nie zaleję iPada przy instalacji :P No i pozostaje jeszcze kwestia przygotowania "mieszanki" niezbędnej do jej instalacji ale na to jeszcze jest około 2 tygodne :)

#68 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 kwietnia 2011 - 22:52

300 ml wody, 1/4 łyzeczki od herbaty pura czy innego takiego ;) i gotowe, wlewasz do spryskiwacza, bo tak wygodnie;) Psikasz dużo na ręce i na folię, tak by było równomiernie. Otrząsasz lekko i zaczynasz zabawę, proponuję od kamery i sima, bądź kamery i jacka, gdy brak sima ;) Nie napotkałem żadnego problemu, a folią jest wręcz niewyczuwalna i wydaje się, że na pewno nie gorsza od innych producentów(miałem do czynienia z kilkoma). Poza tym rozwiązanie z rogami, jest lekko upierdliwe przy zakładaniu - szybko znajdziesz metodę, jak nie to odzywaj się - natomiast jest na pewno najlepsze ever ;)

#69 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 kwietnia 2011 - 12:20

NoVyr9 możesz jeszcze wyjaśnić o co chodzi z tą herbatą? tzn jak dokładnie zrobić ten roztwór? Właśnie do mnie przyszły folie bestskinsever i będę chciał dziś je zakładać ;p Wydawało mi się ze ten roztwór ma być z wody i mydła...

#70 prvbox

prvbox
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 kwietnia 2011 - 12:41

NoVyr9 możesz jeszcze wyjaśnić o co chodzi z tą herbatą?


Przypuszczam, że autorowi chodziło o rozmiar łyżki - taki jak do herbaty. Chyba, że ktoś słodzi łyżką jak do zupy :)

#71 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 kwietnia 2011 - 12:59

hiehiehiehiehie no to zupełnie nie skumałem ;p myślałem ze chodzi o "Herbatę Pure" bo jest takowa ;p a to pewnie chodzi o 1/4 łyżeczki płynu do mycia naczyń Pure ;p Dobrze ze się dopytałem zanim pobiegłem do miasta szukać herbaty hiehiehiehie.

#72 prvbox

prvbox
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 kwietnia 2011 - 13:13

Heh fakt można było to sobie inaczej zinterpretować - ale mimo to z chęcią poznam Twoją opinię na temat folii bestskinsever (do mnie też już idą). Zamawiałeś na przód i plecy?

#73 kerussm

kerussm
  • 66 postów
  • SkądBucktown

Napisano 21 kwietnia 2011 - 13:17

Heh fakt można było to sobie inaczej zinterpretować - ale mimo to z chęcią poznam Twoją opinię na temat folii bestskinsever (do mnie też już idą). Zamawiałeś na przód i plecy?


Ja zamowilem na iPhone 4 AT&T rowniez z bokami, ciekawe kiedy dojda, wyszlo mi 23zl z wysylka.

#74 prvbox

prvbox
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 21 kwietnia 2011 - 13:23

Ja zamowilem na iPhone 4 AT&T rowniez z bokami, ciekawe kiedy dojda, wyszlo mi 23zl z wysylka.


Ja za komplet do iPada 2 zapłaciłem 49 zł. Zgodnie z tym co piszą na stronie to przesyłka poza US trwa od 7-10 dni roboczych... Chodź w praktyce to może okazać się dłużej. Tutaj znajduje się film z opisem jak założyć folię.

#75 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 21 kwietnia 2011 - 13:35

Ja mam na iP4 i iPadzie folie SGP Steinheil SQ od roku i nic nie schodzi i nie odkleja się, folia przednia jest inna, nie taka gumowata jak te w IS.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych