Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Folia - jaką polecacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#1 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 września 2010 - 19:31

Jak w temacie. Czy używacie a jeżeli tak to jaka polecacie folie na IPad'a. Sam się zastanawiam nad folia od SGP. Pozdrawiam

#2 Beck

Beck
  • 237 postów
  • SkądUK

Napisano 17 października 2010 - 11:20

Chcę kupić ZAGG Invisible Shield, w porównaniu do innych jest dosyć droga więc mam jedno pytanie, wie ktoś czy te folie są wielokrotnego użytku?

#3 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 17 października 2010 - 12:02

na 100% można je założyć tylko raz :/ ale podobno dobrze chronią urządzenie, ja już czekam na swoją folie na iPhone 4 :)

#4 Beck

Beck
  • 237 postów
  • SkądUK

Napisano 17 października 2010 - 12:22

Chodzi o to że jak źle założę i zostaną bomble albo inne śmieci pod folią to dupa!

#5 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 17 października 2010 - 12:34

No dupa, trzeba założyć dobrze, albo zamówić dwie :D

#6 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2010 - 12:35

Nie polecam IS... Mój kolega miał na iP4 i mu się odkleiła przy wkładaniu do kieszeni. Jest też wiele innych wad. Opisałem je w innym temacie.

#7 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 października 2010 - 16:30

Tez miałem IS na IP4 i również nie bylem z niej zadowolony. Generalnie łatwo się ją zakłada. Ale w użytkowaniu jest jakaś taka dziwna. Palec się nie ślizga po ekranie tak jak powinien, z wyglądu tez jest nie taka jak powinna. Można o niej poczytać sobie w podobnym wątku dotyczącym akcesoriów do Iphona, są tez zdjęcia. Z tych tez powodów zamówiłem sobie folie z SGP do IP4 i IPada. I teraz jestem zadowolony z folii na IP4 i IPad. Dla mnie są to najlepsze folie na ekrany.

#8 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2010 - 19:22

Chodzi o to że jak źle założę i zostaną bomble albo inne śmieci pod folią to dupa!


Jeżeli założysz DOKŁADNIE według instrukcji, to nie ma żadnych szans na przypadkowe odklejenie się/dostania się bąbli. Na swoim 3G używam IS od 1,5 roku i jedynym mankamentem jest to, że folia zżółkła. Wspomniane anty-ślizganie się ustaje z pierwszym tygodniem użytkowania.

#9 r4id

r4id
  • 221 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 października 2010 - 20:35

Wspomniane anty-ślizganie się ustaje z pierwszym tygodniem użytkowania.


Nie zgodzę się. U mnie po miesiącu się nie skończyło. Dalej nie wiem bo ją zerwałem by nałożyć folie SGP.

#10 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2010 - 21:09

Więc na pewno nie był to miesiąc. Chyba, że kupiłeś jakąś lewą IS. U mnie po dokładnie 5 dniach ślizgało się jak poprzednio.

#11 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2010 - 21:43

Przyzwyczaiłeś się i tyle. Ja mam IS od kilku miesięcy i nadal palec ciężej chodzi. I nie wiem o co chodzi Ci z tym 'dokładnym założeniem'. Kolega założył wg instrukcji, odczekał 2 dni. I się odkleiła.

#12 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2010 - 15:42

Przyzwyczaiłeś się i tyle.


Może i racja.

Ja mam IS od kilku miesięcy i nadal palec ciężej chodzi.


A mi nie.

I nie wiem o co chodzi Ci z tym 'dokładnym założeniem'. Kolega założył wg instrukcji, odczekał 2 dni. I się odkleiła.


Chodzi o to, że zakładając wg. instrukcji nie można nic spieprzyć, a jak się spieprzy, to albo się kupuje nową i nie narzeka, albo się oddaje na gwarancji.

#13 aoyue

aoyue
  • 4 postów

Napisano 27 listopada 2010 - 13:13

A ja jak złożyłem sobie folię na ipada to po godzinie zdjąłem i do kosz wyrzuciłem - wolę oszczędzać swoje oczy :)

#14 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 29 listopada 2010 - 23:34

Szczerze, mówiąc mam tylko na iPhone'a IS, użytkuję ją już ze 3 miesiące i działa dobrze, jednak często potrafi mi się trochę odkleić na tyle iPhone'a i to często jak trzymam go długo w kieszeni i powiedzmy zagrzeje się w niej to potrafi zacząć schodzić.

#15 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 30 listopada 2010 - 01:55

Jak w temacie. Czy używacie a jeżeli tak to jaka polecacie folie na IPad'a. Sam się zastanawiam nad folia od SGP.

Pozdrawiam


Dobrze się zastanawiasz. Kupuj folie SGP są najlepsze.

#16 pangadzet

pangadzet
  • 8 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 22:04

Ja też korzystam z IS i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem folię na przód a skórę na tył również od ZAGG'a. Jak poszukacie w necie to pojawił się już oficjalny dystrybutor ZAGG w Polsce więc nie ma mowy o jakiś podróbkach.

#17 perzyk

perzyk
  • 302 postów
  • SkądWawa

Napisano 04 grudnia 2010 - 23:00

ja się zastanawiam nad folią SGP, tylko tak się zastanawiam czy taka albo taka to nie jakieś podróby... czemu taki pomysł, że podróby? bo mam troszkę złe doświadczenie z allegro i takie niskie ceny mają tych folii ;p

EDIT:
wlazłem w zakładkę "nowe posty" myślałem, że tu jest o iphonenach a jest o iPadach, także przepraszam. Ale jeśli możecie to doradźcie ;>

#18 boberek34

boberek34
  • 104 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 00:48

ja się zastanawiam nad folią SGP, tylko tak się zastanawiam czy taka albo taka to nie jakieś podróby... czemu taki pomysł, że podróby? bo mam troszkę złe doświadczenie z allegro i takie niskie ceny mają tych folii ;p

EDIT:
wlazłem w zakładkę "nowe posty" myślałem, że tu jest o iphonenach a jest o iPadach, także przepraszam. Ale jeśli możecie to doradźcie ;>


Ceny są normalne. Na sgpstore.com takie folie masz za 13$. Zobacz, że w opakowaniu masz tylko 2x folię na ekran!

#19 perzyk

perzyk
  • 302 postów
  • SkądWawa

Napisano 05 grudnia 2010 - 15:20

Ceny są normalne. Na sgpstore.com takie folie masz za 13$. Zobacz, że w opakowaniu masz tylko 2x folię na ekran!


tylko dwie to mało? (pytam, bo nie wiem ;p)
a jest jakiś zestaw, żeby był na przód i na tył?

#20 eviltomek

eviltomek
  • 780 postów
  • SkądDębica

Napisano 05 grudnia 2010 - 15:47

Nie czaje was jak możecie dawać za folie po 13$, ja mam folie za uwaga: 1zł z allegro i trzyma już pólroku jestem zadowolony

#21 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 16:01

A co będzie jak ją zdejmiesz ?

#22 boberek34

boberek34
  • 104 postów

Napisano 06 grudnia 2010 - 15:22

tylko dwie to mało? (pytam, bo nie wiem ;p)
a jest jakiś zestaw, żeby był na przód i na tył?


Tak, są. Ceny od 100zł w górę. Np. SGP Steinheil EX Ultra Crystal dla Apple iPhone 4 (1337983199) - Aukcje internetowe Allegro

#23 abuk

abuk
  • 14 postów

Napisano 07 grudnia 2010 - 13:27

Kupiłem wczoraj screen protector PURO do iPada i jest to masakra. Spędziłem cały wieczór próbując to założyć. Każą to robić na sucho ale na sucho tworzy sie mnóstwo małych bąbelków, które nie chcą za nic wyjść spod folii, poza tym łapie każdy możliwy pyłek a wyjęcie naklejką pyłka spod środka folii to 10 kolejnych pyłków w innych miejscach. Na mokro ze specjalnym płynem udało się pozbyć bąbli ale płyn nie dał rady odparować i dzisiaj powstały nierówności. Generalnie poza problemami z założeniem ślady palców zostają prawie tak samo jak bez protektora, odblasków jest mniej ale nieznacznie, to co piszą o możliwości mycia i używania ponownie to bzdura bo nie wiem jak to umyć żeby nie zostały pod spodem ślady i zacieki po wyschniętych kroplach a ich się nie da niczym zlikwidować bo spód folii nie jest gładki tylko "przylepny". Poza tym protektor jest średnio dopasowany do ekranu, boki odstają. Podsumowując tragedia, szkoda nerwów i pieniędzy.

#24 pangadzet

pangadzet
  • 8 postów

Napisano 07 grudnia 2010 - 16:01

W przypadku IS po założeniu również zostały bąble jednak pięknie się wchłanęły. Jak ktoś już pisał na tym forum (niekoniecznie w tym wątku) w przypadku IS kluczem do sukcesu jest czas!!! Nie należy folii męczyć na siłę aby wyciągnąć pozostały płyn. Najlepiej folię założyć wieczorem, odciągnąć tyle płynu ile się da a resztę zostawić na noc. Co się nie wchłonie zostawić na dłużej. Raz dziennie przejechać paluchem aby sprawdzić czy płyn odparował. Jak odparował to folia przyklei się tym miejscu bezproblemowo. Jak mi tłumaczyli ludzie z [url=http://www.zgsklep.pl]Invisible Shield Polska ZAGG Polska InvisibleShield HTC SAMSUNG NOKIA iPhone iPad SONY[/url] nie należy folii odklejać aby osiągnąć doskonałość od razu bo to tylko prowadzi do nerwów i frustracji.

Kiedyś ćwiczyłem na telefonach pokrowce ale one moim zdaniem są do bani. I tak mi właził tam piach i brud, który rysował urządzenie no i przy okazji trochę mało estetycznie to wyglądało. Aktualnie ludzie 'niewiedzący' nie zauważają mojego IS na iPadzie za to zachwycają się skórą na tyle urządzenia. I to tyle w tym temacie. Więcej się nie wypowiadam na ten temat bo pomyślicie, że jakiś zbok jestem na punkcie tych folii (choć po części będziecie mieli rację)

#25 subuk

subuk
  • 53 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 grudnia 2010 - 20:49

Ja miałem nieciekawe przejścia z IS na iPhonie 3G ... ściągnąłem ją w końcu bo zaczęła się odklejać (noszony w kieszeni), palec faktycznie gorzej ślizgał się po ekranie. Telefony zmieniam często, stąd też postanowiłem go po prostu używać a i tak sprzedał się na allegro od ręki popękany i porysowany ... Teraz nabyłem iPada 3G i chciałbym, żeby trochę wytrzymał w swoim idealnym stanie, więc znów skusiłem się na IS ... zamówione z oficjalnej strony - wysyłka chyba z UK. Jeszcze do mnie nie dotarł (i pewnie przed nowym rokiem nie dotrze) a kupiłem go tylko ze względu na dzieci, które nie zwracają uwagi aby troszczyć się o ten kawał aluminium ;) Zobaczymy co to będzie, ale nie wróżę, że będzie lepiej niż bez folii ;) ZNIŻKA 20% na zakupy na zagg.com wpisz ZAGG20 ! :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych