Komentarze except Usuń wszystkie komentarze

iPhone SE z 3 GB pamięci RAM oraz baterią 1821 mAH

@fryto Dokładnie - ja zmieniłem 6S+ na biały 8+ i styka. Nie trzeba nic wiecej.

CES 2020: Smart urządzenia Bosch będą kompatybilne z HomeKit

@miqui Zapewne wytłumaczą że nie można tego zrobić bo cpu / pamięć za słabe itp , albo nic nie będą komentować . Chociaż można to zrobić na zwykłym esp12 , na którym to już działają mi moje rolety...

CES 2020: Netatmo prezentuje inteligentny zamek i klucze

@macmk dokładnie ! Sam czekam na Doorbell a tu d*upa i nic. Jak do kilku miechow nie wypuszczą to zrobię sobie taki na RPI3.

Tak mógłby wyglądać najpiękniejszy iPhone w historii

@Szemot miałem wszystkie iphony od premiery jedynki. Żaden nie był dla mnie za ciężki . Ale znaleźli by się tacy co by narzekali na ciężar . Zawsze się znajdą. Na marginesie myśle ze przy 5000mAh byłby to najdłużej działający telefon na rynku ;) . Dalej twierdze ze „ byle cieńszy „ to idiotyczna strategia. Do pewnego stopnia Ok , ale potem się gną, pękają , niewygodnie się trzyma , bateria mała , wystające coś z tyłu itd.

Tak mógłby wyglądać najpiękniejszy iPhone w historii

@Szemot wystarczy magicznie zwiększyć baterie i pogróbić kapkę i będzie płaski z tyłu... Ale dla Apple jedyna magia to „ byle cieńszy”...

System iOS 13.2 oficjalnie dostępny

@Forti w innych tego super ficzera nie uciągnie CPU 😂 Brawo Apple!

Doniesienia o zegarkach Apple Watch Series 6

Czyli po staremu - zegarek będzie cieńszy i będzie działał tak samo krótko jak teraz... czy to nie przypomina historii z iphonami...

Firefox 70

@Filip454 Racja. Zaczęło się od microsoftowego Metro a potem wszystkie barany zrobiły to samo włącznie z IOS. Dlatego gdy mogę używam Win7 i Mavericks. I płaskie już nie rządzi.

Apple udostępniło tvOS 13

@iDoit Serwis Apple dlaczego odchodzą DO Apple a nie DO Androida.

Maki Pro w Hollywood mają problemy z restartem

Dziwi tylko jedno: od HSierra autorzy znanych upiekszaczy interfejsu macOS zrezygnowali z swojego softu bo HSierra nie daje już dostępu do systemowych folderów . I teraz trzeba oglądać ten płaski shit .A tu chrome updates uwalił system.... Apple blokuje tam gdzie nie potrzeba , a gdzie indziej dziury pozostają ...

System iPadOS 13.1 oficjalnie dostępny

Wygląda fajnie , ale w moim 10.5 zaczął kuleć dotyk. W wielu aplikacjach , a nawet w ustawieniach systemowych czasami muszę po 5 razy przesuwać palcem żeby zatrybił. Choroby wieku dziecięcego ...

Nowe telewizory 8K od LG ze wsparciem dla HomeKit i AirPlay 2

Mnie bardziej interesuje server HomeKit w Tv niż sterowanie nim z iphona , tabletu czy maka. Czy taki server ( jak np w appleTv) znajdzie się na pokładzie ?

Apple pracuje nad czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z ekranem

@Szemot serio ? Sztuka powiadasz? Koleżanka mojej córki ze szkoły odblokowuje iphona siostry ot tak , a różnica ich wieku to 2 lata. Nikt nie musi robić odlewu baniaka w silikonie. Z touchID takie numery przechodzą niezwykle rzadko... A słyszałem już o kilkunastu takich przypadkach z FaceID. Nie mówię oczywiście o celowym działaniu , tylko o przypadkach.

Specyfikacja standardu USB4 oficjalnie potwierdzona

@algida_ 20 lat później ... ;)

Oficjalne wersje iOS 12.4.1, tvOS 12.4.1 oraz watchOS 5.3.1 już dostępne

Po ostatniej aktualizacji iPad 10.5 ładuje baterie tylko do 93% a ipencil do 66% jak ładuje z iPada a jak z sieci to do 100%.

Oficjalne wersje iOS 12.4.1, tvOS 12.4.1 oraz watchOS 5.3.1 już dostępne

@Szemot czy można juz normalnie I bez cyrków skasować maile ? Tzn więcej niż jeden? Bo mam ponad 10k i już mnie meczy pojedyncze kasowanie albo zabawa w kombinacje.

Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iOS 12.4

@magic oggy działa normalnie ,ale u mnie: Telefon ani ipad nie zmienia czasu automatycznie po zmianie kraju. Po powrocie z USA do Irlandii musiałem w iPhonie i iPadzie zrobić twardy reset bo mimo zmiany lokalizacji i chwycenia lokalnej sieci three czas był dalej z NYC. I nie można było nic z tym zrobić... Nie wiem co tam skopali ale było to wkurzające . Dość często podróżuje i nigdy mi się nic takiego nie zdażyło . Poza tym ipad ładuje mi się tylko do 93%. Stało się to od aktualizacji. Żaden reset nie pomaga , a sprzęt nie ma jeszcze roku.

Najnowsze doniesienia związane z tegorocznymi iPhone’ami

@bercow niestety ponieważ nie powinno być żadnych wysepek albo innych gówien w tym stylu. Powinien być milimetr grubszy , przy okazji mieć 1000 albo 2000mAh ( przy tej powierzchni telefonu - z tego plus 1mm dało by się wycisnąć znacznie wiecej niż 2000mAh ) więcej baterii i być płaski z tylu. Tak idą naprzód z tą zmianą grubości , że nie dostrzegają ewidentnych wad produktu. Wolałbym mieć 1mm grubszy i żeby działał przy +2000mAh o około 10 godzin dłużej nic to co mamy. No ale co tam my userzy możemy wiedzieć czego chcemy, nie?

Najnowsze doniesienia związane z kolejnymi generacjami iPhone'ów

@Clevland takie zmiany to może wprowadzić każdy fan marki znający poszczególne modele. W 1993 roku narysowałem w szkole ( tech elektroniczne ) telefon prawie identyczny z iphonem 1. i tez miał ekran dotykowy na calym przodzie i nie miał przycisków tylko power on/Off. Koledzy się śmiali ze nic takiego nie można zbudować ... ale kartka mi gdzieś została w szpargałach...

Apple po cichu zaktualizowało macOS by usunąć lukę stworzoną przez aplikację Zoom

@iSheol Nie wydaje mi się . Dioda jest włączana sprzetowo przez chip obsługujący przetwornik ccd. Jedno nie może działać bez drugiego. Chyba ze po Update firmware.

Ostateczny koniec Back To My Mac

@Betonowy Druid zgadzam się - sam widzę ile jest dziennie prób włamania do mojego nas’a. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby ktoś po takim włamie płakał w stylu „ cholera ! Gdyby w systemie nie było tego okropnego PPTP to bym użył innego , bezpiecznego - a tak sam sobie jestem winny.” Wybór należy do usera - jak w Linux . Wyobrażasz sobie ubicie w tym systemie np telnet albo ssh ? Przecież to była by buza oburzonych userów. Dlatego do niektórych zeczy używam Mavericks - wyglada o niebo lepiej i działa znośnie. A wodotryski moge mieć w HSierra.

Ostateczny koniec Back To My Mac

@semek tak już się dzieje od jakiegoś czasu. Ubijają użyteczne funkcje a każdy powód jest dobry . Kiedyś korzystałem z vpn’a chyba pptp do mojego routera a potem uwalili ze niby niebezpieczny . Kto do ch**a decyduje za mnie usera - co jest dla mnie dobre a co nie? Przez rok nie mogłem die połączyć bo żadna komercyjna apka nie chodziła jak trzeba. Teraz używam openVPN. To powinno byś zależne od usera a nie od jakiegoś głąba w firmie. Tak samo jak telnet. Jest niebezpieczny ale to nie powód żeby go wypruć z systemu. Tym bardziej ze wiele aplikacji używa tej komendy np. Apka do komunikacji z tunelami DVB z Enigma2.

Problemy z płytami głównymi niektórych nowych MacBooków Air

@zjk57 Taki błąd to nie błąd - każdy chyba zrozumiał, nie? To chyba nie jest żadna komercyjna strona , która trzepie ciężką kapuchę za swoją robotę. Na zachodzie nikt nie wnika w takie drobiazgi - to jest tylko domena Polaków... Nie mam nic do nikogo - takie są fakty.

Homebridge krok po kroku

@mientki Ja tez miałem z nim problemy dlatego przygotowałem 3 skrypty w sh i mam instalacje z automatu. Poza tym instalacja jeszcze wspiera airplay i kuchenne glosniki własnej roboty w suficie. Polecam zainteresować się alternatywą homebridge , która jest według mnie stabilniejsza i szybsza. Ma wbudowany server web’a i wszystkie możliwe urządzenia homekita. Homekit2MQTT. U mnie działa wzorowo. I nie potrzebuje pluginow. Jedyne wymaganie co do urządzenia to MQTT.

7 nowych modeli MacBooków zarejestrowanych w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej

@hesus30 jak zawsze. Tylko czekam kiedy polutują baterie jakimś 100 pinowym kabelkiem czy taśmą...