Komentarze Mariusz Włodarczyk Usuń wszystkie komentarze

Apple Arcade wystartuje 19 września także w Polsce

To jest oferta dla mnie. Na pewon sprawdzę i od czasu do czasu kupię sobie miesiąc dostępu. Trzeba będzie tylko dokupić pada do AppleTV.

PKP InterCity zaczęło akceptować wirtualny dowód osobisty

Co to znaczy "w razie problemów z konduktorem"? To znaczy, że wprowadza się to bez poinformowania wszystkich konduktorów? Znów? Który to już raz gdzieś na górze zapadają jakieś decyzje, a na dole ludzie o tym nawet nie wiedzą. Co za absurd...

PKP InterCity zaczęło akceptować wirtualny dowód osobisty

Aplikacja się zaktualizowała, wymagała podania hasła. Dotychczasowe hasło zadziałało. Potem przekierowano mnie do Profilu Zaufanego, tam się logowałem, przekierowało mnie do strony mBanku, potem ona kazała mi się potwierdzić w aplikacji mBanku. No i później cały łańcuszek wrócił do aplikacji mObywatel i działa. :)

Apple przechodzi transformację, od sprzętu do usług. Stanie się to szybciej, niż myślimy – najpóźniej za 8 lat

Myślę, że to nie jest tak, że docelowo sprzęt zmieni się w usługi. Te usługi są warte zero bez tego sprzętu i systemu. Całość tworzy wartość, a uwalanie „mniej ważnej” gałęzi uwali gałąź „ważniejszą”. To wszystko musi współistnieć. Przecież te usługi trzeba na czymś uruchamiać. Choćby po kosztach ale jakiś sprzęt trzeba produkować. Albo zdać się na innych. Ale z tego co widać to Apple z każdej strony próbuje się właśnie sprzętowo uniezależnić. Sami projektują coraz więcej komponentów sprzętowych i mówi się po cichu, że chcą mieć własne GPU i CPU (które i tak już sami projektują).

notiOne play - lokalizator inny niż wszystkie

Mam takie trzy. Urządzenia bardzo starannie wykonane. Trudno o mniejszy i lżejszy lokalizator. Aplikacja też jest bardzo zgrabna. Niestety technologia Bluetooth nie nadaje się do tego celu. Urządzenia z Yanosikiem bardzo pomagają w lokalizacji. Ale mimo to raczej nie należy poważnie traktować tego lokalizatora. To jest raczej dodatek odrobinę zwiększający cień szansy na odnalezienie zgubionej rzeczy niż lokalizator. I to raczej tylko w dużych skupiskach ludzi. Na odludziu jest bezużyteczny. No i trudno wymagać więcej od czegoś tak małego co w dodatku trzyma na baterii 3-4 miesiące (po takim czasie musiałem wymienić baterie w każdym z trzech moich notiOne).

Deweloperzy aplikacji dla macOS mogą wypuszczać aktualizacje w fazach

A jak określa się te bardziej uprzywilejowane i "ryzykolubne" grupy docelowe? To jest tak zupełnie losowe?

MacGadka #167 – Zaginane telefony, czyli słów kilka o rowerze Wigry 3

O rety! Jaka ilustracja. :) Skojarzenie składanych telefonów do składanych rowerów rządzi! :)

Siri zna opowieść o ... Siri

@pcstud Serio czekasz? Prawdę mówiąc to ja nie widziałem żeby ktokolwiek korzystał z tych asystentów. Raczej jest to traktowane jak ciekawostka, zabawka na godzinę.

Kuo: iPhone’y 2019 z większą baterią i bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym

@Forti No to fajnie. Nie trzeba będzie wymieniać skoro nie będzie wyraźnego powodu.

14-procentowy rabat w sklepie na 14 urodziny MyApple

Życzę kolejnych 14 lat, a później kolejnych, a później kolejnych... Z rabatu skorzystałem. I przyznam się, że pierwszy raz coś u Was kupiłem. Ale mam wrażenie, że nie ostatni. 😀

Ogromne zainteresowanie słuchawkami AirPods. Lepszy jedynie iPad

@gildorian Ale działają i są wygodne... Czego nie można powiedzieć o np. moich dousznych bluetoothowych Phillipsach, które są w kształcie podobnym do EarPods/AriPods. Nie trawię słuchawek dokanałowych i takich właśnie szukałem. Znalazłem te Phillipsy, które kosztowały 160 zł. A warte są... zero... Działają jak chińska tandeta za 19 zł.

Ogromne zainteresowanie słuchawkami AirPods. Lepszy jedynie iPad

@leoni Tak samo ludzie od lat piszą tytuły gier: Lemingsy, Setlersi, Goblinsy... To jest taka liczba bardzo mnoga. :)

Aplikacja GoodReader z nowym interfejsem i wsparciem Apple Pencil 2

Kupiłem prawie 10 lat temu za wręcz symbiliczną kwotę (chyba $0.99). Później dokupiłem jakieś 3 funkcje (np. obsługa FTP) w InAppPurchases po $0.99 każda. I przez prawie 10 lat dostaję darmowe aktualizacje. Nie używam zbyt często ale miałem kilka sytuacji w ciągu tego czasu gdy GoodReader uratował mnie. Funkcja oglądania PDFów to tylko jedna z baaardzo wielu jego funkcji. Wtedy gdy go kupiłem, mój ówczesny iPhone 3G przy pomocy systemowego oprogramowania nie bardzo radził sobie z dużymi (ponad 50MB) PDFami. A GoodReader bez problemu je wyświetlał.

Apple wprowadza Swifta 5 wraz z iOS 12.2. Aplikacje będą ważyć mniej

Systemy operacyjne sprzed ponad 30 lat (np. pierwszy AmigaOS), których filozofia wręcz była oparta na współdzielonych bibliotekach, pozdrawiają takie systemy jak iOS i Android w których jest to wielką nowością. 😂😉

Xiaomi znowu kopiuje Apple. Tak wygląda chińska wersja słuchawek AirPods

Skoro już kopiują to niech kopiują do końca i niech będą douszne, a nie dokanałowe. Niestety dokanałowych nie trawię. A kupiłbym chętnie gdyby cena była akceptowalna.

IINA dla Maca - alternatywa dla VLC

Bardzo chętnie rzucę okiem na ten player. Od dawna mam zamiar zastąpić VLC czymś sensowniejszym. VLC to z punktu widzenia Makowca jest straszny crap. Owszem, filmy się odtwarzają. Ale nic poza tym. :) Typowa multiplatformowa aplikacja, która zupełnie nie wykorzystuje cech dla których wybrałem właśnie tę, a nie inną platformę. Ma w nosie wszystkie wytyczne twórców systemu operacyjnego. Brak obsługi PiP jest niedopuszczalne. No a to, że fullscreen jest po prostu rozciągniętym na cały ekran oknem bez ramek, a nie prawdziwym fullscreenem to już jest skandal. Ile lat temu wprowadzono ekrany do macOS? Taki pseudo-fullscreen może przejdzie na Windows ale u nas to jest po prostu żałosne. Na iOS i tvOS używam Infuse Pro 5, które jakoś tam daje radę. No ale nie ma Infuse na macOS. Dlatego bardzo chętnie obadam to IINA (uffff, co za nazwa...). Dzięki za polecenie! :)

Gry z serii Infinity Blade znikają z App Store

Te gry to przerost formy nad treścią. Nudziły mnie po 2 minutach. Szkoda tej grafiki dla tak mizernej (moim zdaniem) grywalności.

Erato Verse - dokanałowe słuchawki bezprzewodowe

Dokanałowe czyli dla mnie niakceptowalne. Są ludzie, którzy nie akceptują tak głęboko wsadzanych słuchawek. Ja niestety do takich należę. Dla mnie idealnym kształem małych słuchawek jest kształt słuchawek EarPods/AirPods. Są douszne ale lekko skierowane do wnętrze ucha. Ale na pewno nie są to koreczki zatykające uszy. I to jest trochę dla mnie problem, bo znalezienie małych bluetoothowych słuchawek DOUSZNYCH, a nie DOKANAŁOWYCH nie jest dzisiaj łatwe. :(

Erato Verse - dokanałowe słuchawki bezprzewodowe

@leoni Też kiedyś na to zwracałem uwagę, bo wszyscy mówili Goblinsy, Settlersy... ale dałem sobie spokój. Pogodziłem się z faktem istnienia tej formy. Nazywam ją "liczbą bardzo mnogą". ;) :)

Wymiana baterii w iPhonie w cenie 129 złotych możliwa do końca tego roku. Warto o tym pamiętać

A jeżeli już to zrobiłem na początku tej akcji promocyjnej to mogę z niższej ceny skorzystać ponownie? Sprawność tej wymienionej baterii wynosi już u mnie 92%.

Audio Evolution Mobile Studio teraz dostępne również w wersji dla iPhone'a

Ja to napisałem jako ciekawostkę, a nie sprostowanie. :) Przy tworzeniu wersji na iOS i Android autor na pewno czerpał ze swoich doświadczeń zdobytych w czasach tworzenia amigowej wersji. Ale to zapewne jest już zupełnie inna aplikacja.

Musisz mi wybaczyć ten komentarz. Amigowcy tak już mają, że lubią zwracać uwagę na fakt, że coś ma amigowe korzenie albo było robione z użyciem Amig. To wynik kopania i niedoceniania tej platformy przez cały świat przez długie lata. 😃

Audio Evolution Mobile Studio teraz dostępne również w wersji dla iPhone'a

Początkowo aplikacja była dostępna nie dla iPada tylko dla AmigaOS 4 (PowerPC). Zresztą jest do dzisiaj dostępna tutaj: http://www.audio-evolution.com/AE4/ i tutaj: http://os4depot.net/index.php?function=showfile&file=audio/record/audioevolution4.lha

Ten sam autor (Davy Wentzler), ten sam tytuł. 😀

Przyjęcie iOS 12 po 2 dniach od premiery

Najlepsza aktualizacja Apple od czasów iPhoneOS 2.0. Absolutna rewelacja!

Nowe gesty dla iPadów w iOS 12

Bardzo dobre zmiany. Jest zdecydowanie fajniej.

Pixelmator Pro w promocyjnej cenie 139,99 złotych

Od dawna chciałem się przesiąść z Pixelmatora na Pixelmatora Pro. Przede wszystkim dlatego, że chciałem mieć wszystko w jednym oknie. Pixelmatora bardzo lubię ale klasyczna wersja mnie irytowała tymi oknami, które ciągle układałem na ekranie. W Pixelmatorze Pro rozwiązano to świetnie. Teraz nic tylko siadać i robić. :) Papa Pixelmator nie-Pro. :)