Komentarze andig Usuń wszystkie komentarze

Google testuje dostęp do wielu kont różnych dostawców w aplikacji Gmail dla iOS

Po takim czasie to mogą już tego nie wprowadzać. Spóźnili się dobrych parę lat. Może na Andku ma to sens, ale na iOS'ie? Gmail wypada słabo już do Maila, a co dopiero do np. Sparka.

Kolejne plany lotnisk w mapach Apple w iOS 11

Mają rozmach, 6 lotnisk... WOW. Chopin już w 2351 roku!

Ahrendts coraz bardziej wpływową kobietą

Ta Pani zlikwidowała "Store" w Apple Store robiąc koczkodana i strzelając Apple w stopę. Teraz nazwa budynku ma nawiązywać do miejsca... Jakby Apple Store stał przy ulicy/skwerze shit, to nazywać się będzie Apple Shit... Ta Pani to pomyłka. Kolejna rewolucjonistka z "elit", która nic pożytecznego nie zrobiła, a wręcz szkodzi. Nazwy w Apple Store zmieniają się jak w kalejdoskopie. Po co? Nie wiem, ale Pani twierdzi widocznie, że im większy bajzel tym lepiej będzie się żyło ludziom. Ciekawe czy bajzel w nazwach modeli iPhone'a to też jej sprawka. Niech ją wywalą i zatrudnią ambitną studentkę. Więcej pożytku z niej będzie i jeszcze zaoszczędzą.

Problemy Apple w Chinach? Pozew Qualcomma

Patenty w Chinach? Coś nowego dla mnie. Tak czy inaczej Chińczycy ich zleją i na tym się zakończy.

Apple pracuje wspólnie z LG nad składanym iPhone'em

Wolałbym modułowy telefon rodem od Google (Ara), niż powyginane cóś. Do tego cena x10. Podziękuję, postoje. Jedyne powyginane urządzenie jakie jest do przyjęcia moim zdaniem, to zegarek. Tutaj pełna zgoda, choć znając Apple dbajcie o nerki 😉.

Apple i afera podatkowa

Dzięki za info. Muszę kiedyś poczytać coś więcej na ten temat.

Apple i afera podatkowa

Irlandia chciała dać ulgi, to dała. Nie wiem co KE do tego. Wszyscy muszą szczekać jak KE żąda? Co to w ogóle za rewelacja, że jakaś firma X dostaje indywidualnie ulgi na działalność w kraju Y? U nas stosowano to wielokrotnie i co z tego? Ktoś chce uczciwości w kapitaliźmie? To niech zmieni system z kapitalizmu na jakąś chybrydę, nazwie to inaczej i postawi postulat, że moralność jest na 1 miejscu. Kapitalizm nie zna pojęcia moralności. Irlandczycy znaleźli lukę albo po prostu nie było zakazu, to zrobili co im się opłacało, a teraz jakiś frajer ma pretensje, że działali oni na swoją korzyść... A co, mieli na cudzą? Bitch please... A może niech im zabronią rozwijać się szybciej niż reszta Oo... Paranoja. Niech oleją KE i robią swoje.

Wysokogórskie kwiatki, czyli szukamy błędów w High Sierra

Ja po 10 min. znalazłem buga w iOS'ie, a nie mam jakiś specjalnych talentów do debugowania. Problem jest w zdjęciach i zmianie np. kontrastu. O ile dobrze pamiętam, wystarczy raz coś zmienić, potem przełączyć na inny filtr i chyba już nie będzie przesuwał się suwak wraz ze zmianami. Dokładnie nie pamiętam, bo olałem, ale sam fakt - co za bubel‼️ Jeszcze nie udało mi się jakiegoś buga znaleźć przypadkiem przeglądając po prostu nowości w iOS'ie. LOL Apple... walnij se z plaskacza i się obudź‼️ Przejdź do nowej siedziby i niech duch św. pamięci Jobsa Was nawiedza‼️ Często nawiedza...

Wysokogórskie kwiatki, czyli szukamy błędów w High Sierra

😟 co za głupki‼️ Zamiast dodawać, to usuwają. Szkoda słów...

Wysokogórskie kwiatki, czyli szukamy błędów w High Sierra

Można zainstalować z różnych repo, więc nie ma tragedii 😉.

Bezramkowy iPhone SE+

Taa... i może jeszcze z ceną SE 😛? Nowy SE będzie pewnie w cenie 7 lub nawet 7+. Wykastrują go na pewno z jednej matrycy i Face ID. Jedyne na co można liczyć to Touch ID pod ekranem i edge to edge. Premiera wiosną 2018 - tak bym stawiał, a to oznacza, że jak dobrze pójdzie, to będzie w 2019 w cenie oczywiście iP8.

Reakcja bohaterów serialu Silicon Valley na iPhone'a X według serwisu Funny Or Die

Za każdym razem jak oglądam to rżenie Craiga czuje się zażenowany. To bł drugi raz jak to oglądałem i oby ostatni. Reakcja SV adekwatna. Bardzo podobną miałem minę. Moja dziewczyna kontem oka to oglądała i czułem się zażenowany, że oglądam to g**** i ona to widzi. Craiga lubię, nie wiem czy to był jego pomysł czy kogoś innego, ale za karę powinien codziennie to oglądać aż do premiery iOS 12‼️

Swarm dla iOS zmienił się w osobisty dziennik podróży

Google powoli wypiera Foursquare. Foursquare w ogóle się nie rozwija 😕. Zastanawiam się jeszcze na Yelpem, ale on chyba nie jest zbyt popularny w Polsce, a poza tym po co przenosić się do Yelpa z którego nawet Apple zrezygnowało. Wiadomo, że Google ubije w tym temacie konkurencje.

USB-C i TB3 wyznaczają trend

USB-C ma jedną wadę moim zdaniem - nie jest magnetyczne. Tak tak, są przeciwnicy tego, więc odp. od razu - spoko, macie prawo do tego. To ja proponuje, żeby ktoś zaprojektował złącze co będzie i magnetyczne i nie magnetyczne. Mam też nadzieję, że ludzie przestaną się wygłupiać z tymi portami i się to ujednolici. Nie mam nic przeciwko, żeby co parę lat zerwać z kompatybilnością wstecz, ale niech to będzie 1 złącze. Teraz jest tego dużo, wciąż zbyt dużo, zupełnie nie potrzebnych złącz.

Trochę z innej beczki - micro USB przyjęło się, ale jest słabe moim zdaniem. Po pierwsze nie jest symetryczne. Po drugie nie jest magnetyczne. Gdy ustalano wspólne złącze dla urządzeń, nie rozumiem czemu nie stworzono jedno porządnego złącza tylko jakiś szrot wciśnięto. Zgaduje - bo łatwiej i taniej... Potem wyszedł potworek micro USB-SS, a za parę lat wyjdzie pewnie kolejne Oo. Chciałbym takiego złącza jak USB-C z TB + magnetyczna wtyczka i do tego jego micro odpowiednik, które byłby stale rozwijane i stosowane wszędzie. No ale niestety, w biznesie nie chodzi o to, żeby dobra/słuszna idea wygrała, tylko ta na której można najwięcej zarobić 😟. Dobrze, że chociaż z Wi-Fi się dogadali‼️

Samo Apple też dało ciała z wtyczkami. Nawet nie chodzi mi o to, że nie ujednolicili złącz w swoich produktach. Mam na myśli ten Smart Connector. Kolejne złącze, które powstało tylko dlatego, że Lightning nie jest magnetyczny... Gdyby było, to do przyjęcia byłaby wersja tylko magnetyczna tego złącza na boku i pełna od spodu. Poza tym po jakiego ciula jest to złącze? Mniej od BT żre - ok, można podładować z podpiętej klawiatury - ok, ale tylko tyle? Serio?! Do tych 2 rzeczy był sens w ogóle je tworzyć? Może go przykokszą za jakiś czas i będzie konkurencją do Lightning 😂? Oj Apple Apple, coś kiczowaty ten Twój amazing 😕.

Rośnie sprzedaż MacBooków

Co?! Jakiś obłęd na tym forum.

Komputer powinien być średniawką. Na wyrost jak do pisania i za słaby na profesjonalną obróbkę video. Sam kiedyś takiego lapka kupiłem, Apple'a, nówkę i taniej niż ta bieda 13. Odpowiednik mojego lapka dzisiaj kosztuje właśnie 12 000zł. Mniej więcej 2x drożej.

Za nikogo się nie podszywam. Skąd w ogóle takie wnioski?! Odezwę się tu raz na ruski rok i zawsze ktoś mnie czymś zaskoczy 😕...

Rośnie sprzedaż MacBooków

Generalnie się zgadzam. Ten sprzęt trzeba nieco inaczej wyliczać. Tyle, że to sprzęt do edukacji i wątpię żeby w ogóle się zwrócił. Tak jak pisałem - ja bym wziął/złożył hackintosha, a dziewczynie pozostaje kupić lub wynająć lapka. Jeśli przejdzie na Windowsa, to też mnie to nie zdziwi. Kompa mieć musi, a jak forsy zabraknie, to wyjścia nie ma. No jeszcze może używanego wziąć, to moooże jakoś podratuje sytuacje.

Rośnie sprzedaż MacBooków

Nie używaj takich gówienek, bo nic one nie mówią. MB Air ma http://ark.intel.com/products/84990 lub opcjonalnie http://ark.intel.com/products/84995. Do tego brak ForceTouch, tylko 8GB RAMu, stara matryca, do tego nie wiadomo jakiej szybkości jest SSD, stare USB. Nie widzę sensu kupowania tego sprzętu.

YouTube i liczba oglądających film w danym momencie

Np. lepszego narzędzia do komentarzy? Eee tam... na co to komu...

Rośnie sprzedaż MacBooków

Ostatnio znajoma powiedziała mi, że potrzebuje kompa na studia, gdzie będzie trochę montowała filmów no i używała do pisania. Część prac pewnie będzie dawała radę w iMovie, a część będzie już na jakimś bardziej zaawansowanym sofcie robić. Pierwsze co pomyślałem - jak do pisania to air - po chwili - ups, przecież już wieki nie aktualizowany, a "nowy" MB jest za drogi. No ale tu potrzeba jeszcze sprzętu do montażu - wchodzę na stronę Apple, 13 odpada, bo ma tylko zintegrowaną. Od bidy oczywiście wystarczy, ale umówmy się - od bidy za 7000zł to beznadziejnie. Poza tym ekran mały. Patrzę na 15 - 12000 - najtaniej! Poradziłem jej poczekać do konferencji. Dziewczyna lubi macOS i już na nim pracowała, ale o ile nie uda się jej wynająć od uczelni sprzętu tak jak ostatnio, to wątpię żeby kupiła. Sam bym nie kupił. 12 000 Oo?! Niech sobie to "zachód" kupuje! Rynek nie znosi niszy. Im większe będzie ciśnienie tym szybciej coś się znajdzie. Ja bym na jej miejscu (jeśli chciałbym nówkę oczywiście, nie licząc jeszcze zniżek, na firmę itp. itd.) to spróbował kupić lapka pod hackintosha. Rynek hackintosha nie musi być duży, by narobić Apple szkód. No ale to ich problem. Ja np. mam miniaka i też nie widzę szans na wymianę. Nie ma na co 😛. Brawo Apple! Nie wiem kto kupuje ich sprzęt albo czy to jakaś manipulacja danymi, ale jeśli uznamy, że to nie oszustwo i się sprzęt sprzedaje to pewnie będą dalej cisnąć w tym kierunku. Pewni swego nie będą się przejmować resztą takich jak ja - spoko, prawo rynku, ale ja nimi też nie będę. Ciekawe kiedy szala przechyli się na ich nie korzyść.

macOS 10.12.6 dla wszystkich użytkowników

Mam ten sam komputer i wszystko poszło bez problemu. 400MB? Podczas instalacji miał za mało miejsca i się wykrzaczył. Patrząc na to z innej strony instalacja nie powinna wystartować z tak małą ilością wolnego miejsca. Tak czy inaczej coś masz z GTK. O ile mi wiadomo, OSX z GTK nie korzysta. Tą bibliotekę instaluje się oddzielnie. Mogę się mylić oczywiście. Jak chciałem pod GTK pisać to trzeba było sobie to dociągnąć.

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Czy trzeba wszystko pisać Ci tak dosłownie? Pisząc "cała energia" miałem na myśli dużą moc, rzędów kilkudziesięciu lub nawet kilkuset wat. Fale elektromagnetyczne przenikają nas już od urodzenia. Problemem nie jest sama fala, a moc jaką niesie, jej częstotliwość, a być może i inne parametry.

"Po drugie: "WiTricity może przypominać indukcję magnetyczną, ale nią nie jest."" - jest. Gość może sobie gadać co chce, ale fizyki nie oszuka. Puszczenie prądu przez przewodnik zawsze wywołuje fale elektromagnetyczną. Rezonans, to nie nowa magiczna siła, tylko zjawisko fizyczne. Chyba nie muszę tłumaczyć czym jest rezonans? Masz tu jeszcze inny komentarz. https://electronics.stackexchange.com/questions/25176/is-there-any-difference-between-induction-and-resonant-wireless-energy-trans

Z trzecim zdaniem mogę się zgodzić - tak, dzięki rezonansowi efektywność przesyłu jest większa, dzięki czemu zasięg się zwiększa, ale to tyle. Znajdź mi proszę na WiTricity moc nadawania jakiegoś ich domowego urządzenia. Ja sobie otworzyłem przykładowo to - http://witricity.com/wp-content/uploads/2016/12/LIVE_Reference_Design_20161229.pdf. Ja tam nigdzie nie widzę mocy nadawania. Nie dziwi mnie to, bo wyszłoby, że to duża wartość co w przeliczeniu na waty da kilkadziesiąt lub kilkaset wat. Zwykły marketing - napisz, że sięga 10m. do 75% sprawności i bla bla, a nie podaj mocy nadawania 😛.

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Nic mi się nie pokićkało. Indukcja nie wymaga kabla. Zawsze są dwa uzwojenia. Jak w transformatorze - wtórne i pierwotne. Krótki dystans nie świadczy o tym, że czegoś nie ma. Poczytałem o tym WiTricity i... nic nadzwyczajnego. Wspomagają się roznansem, co większa efektywność, ale to wciąż ta sama indukcja i straty na dystansie będą te same. Rezonans po prostu zmniejsza straty w innym miejscu. Nie zmienia to jednak faktu, że odległość jest problemem, którego nie da się tak po prostu przeskoczyć i WiTricity też go nie przeskakuje. Nie mówiąc już o tym, że pomysł jest stary, a rewolucji jak nie było tak nie ma. Mamy coś takiego jak badanie rezonansem magnetycznym... Zastanów się ile lat to jest na rynku i czy możliwe jest, że nikt nie wpadł na pomysł wykorzystania rezonansu do wspomagania przesyłu energii... Gdyby więc problem tkwił tylko w tym, to już dawno mielibyśmy przesyłanie "bezprzewodowe" energii.

Ostatnim pytaniem to już mnie rozwaliłeś. Nie wiesz o czym piszesz 😛. WiFi które masz w domu jest małej mocy. W porównania do takiej ładowarki bezprzewodowej bardzo małe. Wszystko zależy od urządzenia, ale możemy przyjąć, że na bank więcej niż 0.3W nie wypromieniowuje z urządzenia. Mało, prawda 😉? A dodajmy, że im dalej od urządzenia, tym jeszcze mniej 😀.

CEO Wistron: przynajmniej jeden z nowych iPhone'ów z bezprzewodowym ładowaniem

Ja nie wiem po co ta cała nowo mowa. Widziałeś kiedyś "indukcje przewodową"? Indukcja ma to do siebie, że nie płynie kablem... 😛. Żaden problem zrobić takie bezprzewodowe ładowanie co masz na myśli, tylko że cała energia lata również przez Ciebie. Nawet gdyby stosować w jakimś stopniu ukierunkowane nadawanie, to i tak dostawał byś dużą dawką energii. Im dalej od źródła urządzenie które ma się ładować, tym mocniejsze będzie nadawanie. O ile dobrze pamiętam energia będzie maleć z kwadratem odległości. Czyli przy najlepszych warunkach, o ile się nie mylę, żeby przy odległości odbiornika od nadajnika równej 1m było 5W, to nadajnik musi nadawać z mocą 25W (nie licząc innych strat). Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi. Tak czy inaczej - masakra. Ludzie obawiają się wpływu tel. komórkowej, a co dopiero "gniazdka bezprzewodowego". Co prawda na zdrowie ma też wpływ sama częstotliwość, no ale ja bym się bał. Wolę mieć mega pojemne baterie, albo jakiś mikro generator, niż tyle energii w powietrzu. Co do tych baterii jeszcze (de facto ogniwa, ale kij już z tym nazewnictwem) - to też nie takie wspaniałe, bo co jeśli bateria (np. 20x bardziej pojemna) zostanie uszkodzona mechanicznie? Jak ta energia ma się rozproszyć/uwolnić? Jeśli nie pójdzie w ciepło, to pewnie wyemituje jako fala elektromagnetyczna o dużym natężeniu, a to też będzie niebezpieczne. Mimo wszystko łatwiejsze do opanowania są takie przypadki, niż dziesiątki watów latających sobie tu i tam. Tak więc życzysz sobie z kolegami dość niebezpiecznych rzeczy.

Udostępnianie plików z iCloud w programie Pliki w iOS 11

Możesz wymusić wysłanie SMS'a, ale nie w tym problem. Problem w tym, że nie wiesz kiedy ma, a kiedy nie ma ktoś neta i jednocześnie ma ktoś inne urządzenie "w zasięgu" internetu. Wychodzi na to, że zawsze trzeba by słać SMS'y. Z tego co piszesz wynika też, że iOS/Mac OS nie sprawdza, czy na wszystkie urządzenia dostarczono wiadomość. Wystarczy, że na jedno dotarło i już widnieje "dostarczono". Powinno być to bardziej inteligentne. Cóż, trzeba czekać aż to ulepszą 😕.

Apple prezentuje iOS 11

Przykład z brzegu - APFS... Rozumiem, że oczekiwałeś czegoś innego, ale nazywanie tego niczym jest lekko ujmując ignorancją i buractwem. To trochę jak z filmami - nie wszystkim muszą podobać się klasyki, ale ma się jakiś do nich szacunek i nie nazywa się je "niczym" tylko dlatego, że są nie w naszym guście.