Komentarze Michał Masłowski Usuń wszystkie komentarze

Zdjęcia wnętrza auli Steve'a Jobsa

Podczas wyników nie ma żadnej publicznej prezentacji/konferencji. Jest conference call dla analityków, którzy się wdzwaniają.

MacGadka #141 – Koszt wymiany może być zniechęcający

Tu masz szczegóły: http://www.macgadka.pl/szkolenia/ Tak są płatne, tak raczej powinieneś mieć Maca. Inaczej będziesz siedział jak na tureckim kazaniu :)

MacGadka #141 – Koszt wymiany może być zniechęcający

Hahaha! Musisz wysłuchać tak pi razy oko ostatnie 20 odcinków MacGadki, to Ci się wyjaśni. Ale w dużym skrócie: * Mając mało RAM-u na pewno masz plik swap na swoim dysku SSD * Dyski SSD niestety się zajeżdżają * Ale jak ktoś ma duży dysk i dużo na nim miejsca wolnego, to system sobie jakoś radzi i raz zapisuje tego swapa tu, a raz zapisuje tam, generalnie zajeżdża ten dysk dosyć powoli * Ale jak masz mały dysk (np. 128GB) i tam masz mało miejsca, to ten plik swap jest tworzony w jednym miejscu, system "jeździ" po dysku cały czas w tym samym miejscu, co jest niestety doskonałą receptą na zdecydowanie krótsze działanie takiego dysku.

Rozkładamy całą tę tematykę na części pierwsze na szkoleniach MacGadki.

MacGadka #142 – Deweloperzy przechodzą na subskrypcję. A użytkownicy?

Pamiętam ten moment. Też byłem fanem Writera Pro i tego workflow Note → Write → Edit → Read. I też byłem bardzo zdziwiony, bo jego twórcy najpierw reklamowali to jako coś absolutnie przełomowego, a potem po około roku czasu rakiem się z tego wycofali i z dwóch aplikacji iA Writera i Writera Pro zrobili jedną aplikację, czyli nowego iA Writera.

Należy jednak zwrócić uwagę, że nowy iA Writer ma oprócz tego podziału na Note → Write → Edit → Read tę samą funkcjonalność co stary Writer Pro. W szczególności w języku angielskim pomoc w edycji, czyli automatyczną identyfikację rzeczowników, czasowników, przymiotników, itd. Dla nas Polaków rozróżnienie tych dwóch programów to był tylko ten workflow, który jak potem czytałem argumentację autorów, był niezrozumiały i kłopotliwy dla użytkowników. Przyzwyczaiłem się szybko do tego braku tej funkcjonalności.

Sześć filmów poradnikowych promujących nowe funkcje w iOS 11 na iPadzie

Zawsze jak widzę różnego rodzaju "bardzo optymalne" sformułowanie, to muszę wkleić to: https://mmmaslov.tumblr.com/post/79065767602/optymalny-albo-nie

Sześć filmów poradnikowych promujących nowe funkcje w iOS 11 na iPadzie

Wszystko się zgadza oprócz hajsu za to urządzenie :) Ale chyba tak to się właśnie skończy ;)

Sześć filmów poradnikowych promujących nowe funkcje w iOS 11 na iPadzie

To wszystko robi gigantyczne wrażenie. Jak nic, czas na nowego iPada ;)

MacGadka #141 – Koszt wymiany może być zniechęcający

Nikt. Nie o to chodzi, że jak jest 8GB to słabo działa. Bo działa ok. Chodzi o to, że jak ten MacBook będzie miał 16GB RAM-u, to po pierwsze będzie działał jeszcze bardziej ok, a po drugie jest szansa, że pożyje dłużej (uwaga, mówimy tu o specyficznych zastosowaniach), co w przypadku komputera, który nie ma nic co się łatwo wymienia, ma ogromne znaczenie.

MacGadka #141 – Koszt wymiany może być zniechęcający

Na Macu póki co wydaje się, zgodnie z zapowiedziami Agile Beats, że jesteśmy bezpieczni. Zwracam jednak uwagę, że iCloud Keychain ma dużo uboższą funkcjonalność od 1Password.

iTunes 12.6.2 i moje rozważania o tym, co Apple mogłoby zrobić z tym programem

Haha! I w ten sposób ja też dorobiłem się trzech płyt One Second w swojej bibliotece muzycznej. Pamiętam po kolei Shades of God, Icon, Draconian Times i One Second jako złotą erę w twórczości Paradise Lost.

MacGadka #137 – Windows na procesorach ARM i wyniki Snapchata

To nie jest takie proste, bo za notowania giełdowe się płaci.

MacGadka #136 – Lama z Patagonii

Co rozumiesz pod pojęciem "czy konwertujemy amerykańskie wielkie liczby na polskie"?

MacGadka #136 – Lama z Patagonii

Dług polski to około 1 bln zł.

MacGadka #136 – Lama z Patagonii

Oczywiście, że kupuje. Tylko, że oprócz Beatsów, to wszystkie zakupy, których dokonuje Apple są "za drobne" i mogą to zrobić z bieżących środków.

MacGadka #135 – Apple Watch albo kapelusz od Apple

Oj, sorry, już poprawiłem. Dzięki.

MacGadka #135 – Apple Watch albo kapelusz od Apple

Oooo! :) W sumie racja, jak się grupa znajdzie, to do Berlina nie mamy przecież daleko!

MacGadka #135 – Apple Watch albo kapelusz od Apple

Czołem! Do Berlina możemy pojechać, ale tylko na wycieczkę :) Zaplanuj sobie weekend w Gdyni pod koniec maja. To fajne miejsce, warto tam przyjechać. Przyjedź na szkolenie sobotnie, to jeszcze na piwo pójdziemy wieczorem! :)

MacGadka #134 – Słuchajcie, nic nie stworzył!

Nie zgadzam się z pierwszym twierdzeniem, że chciało ubić Maca Pro. Moim zdaniem, tak jak mówiłem w nagraniu, nie chciało, tylko im coś nie wyszło z konstrukcją poprzedniej wersji i robota się dramatycznie obsunęła.

Zgadzam się natomiast z drugim twierdzeniem, że to spotkanie z dziennikarzami, było efektem chyba lekkiej paniki i próbą minimalizowania strat.

MacGadka #132 – postęp kosztuje

MacGadka to nie jest "szybki dostęp do informacji" ;)

MyApple Magazyn nr 1/2017

Ale MacGadka to podcast, gdzie możemy wszystko. A Magazyn, to Magazyn i słowo pisane, a do tego jeszcze formatowane w określony layout rządzi się własnymi prawami.

MacGadka #128 – Ćma w dzień, czyli wszystko o naszych ulubionych aplikacjach

Ok, bardzo fajnie. Napisz do nas maila na adres macgadka@myapple.pl żebyśmy mieli kontakt do siebie.

MacGadka #128 – Ćma w dzień, czyli wszystko o naszych ulubionych aplikacjach

Tego szkolenia nie przewidujemy w formie webinaru. Ale webinary na inne tematy (krótsze przede wszystkim, nie 8h) też mamy w planach.