Trzeba przyznać, że to dobrze zbilansowany plan rozwoju.
wina baterii
Kupując Macbooka Pro z Retiną, nie stać mnie było płacić dużo więcej za bardzo pojemny dysk SSD, wybrałem więc wersję 256 GB. To jednak zdecydowanie za mało na moje potrzeby i planowałem w przyszłości zaopatrzyć się w dodatkową pamięć masową. Przedmioty konkursu na długo zaspokoją moje potrzeby na pamięć masową, a w dodatku będę w stanie robić kopie zapasowe, które sprawiłyby, że spałbym spokojniej.
f.lux działa bardzo dobrze nawet na starych iPhone'ach, więc Apple po prostu olewa posiadaczy starszych urządzeń.
I tak na allegro spotyka się sporo iPhone'ów z blokadą iCloud. Czasem są sprzedawane na części.
Czy aby na pewno tej blokady nie da się w żaden sposób ominąć? Kiedyś już mi się obiło o uszy, że jest jakiś sposób na jej obejście.
Złącze jack 3,5 mm sprawia, że czuję się dobrze.
Dobra rzecz, ale czy to redukuje jasność do minimum i obniża kontrast wyświetlacza tak, żeby nie osiągał maksymalnej bieli, czy tylko to drugie? Nie mam pod ręką iOS 8, żeby to sprawdzić.
Przecież żadnych haseł nie trzeba podawać od nowa, jeśli się przywróciło telefon z szyfrowanej kopii iTunes.
Już drugi raz dzisiaj widzę Tomka Wykę w internecie.
Posiadam dwa telefony z ładowarkami A1300, jedna się z niewiadomych przyczyn spaliła, ciekawe czy uda się wymienić tą spaloną.
M4tito, Jobs nie myślał w ten sposób i dzięki temu osiągnął sukces. On wiedział lepiej jakie mają być urządzenia i narzucał swoje myślenie. Inaczej robi się bałagan.
@iskra21
Dokładnie. Stary był bardzo ładny. Do nowego może i da się przyzwyczaić, ale brak jednolitości (App Store inaczej, telefon inaczej, Muzyka, Wideo inaczej) jest straszny. Co to ma być? To nie styl Apple. Podobnie z górną belką. Dlaczego w Safari jest czarna?
Siedzę na iOS 5 i chyba tak już zostanie.
Zamiast tego mogliby wprowadzić integrację z Last.fm. To główny powód dla którego jailbreakuję iPhone'a.
Dlaczego jak jestem zalogowany, to widzę tylko pierwszy komentarz?
ładnie, ale szkoda, że asymetrycznie
zresztą co się użalać, już nie długo wszystko się wyjaśni
Nie pasuje to do Apple. W ogóle mam mieszane uczucia co do ostatnich poczynań w iOS, trochę mi to Samsungiem zalatuje.
Beta iOS 6 jest tak nie dopracowana... ktoś powie, że to beta, ale z tego co pamiętam iOS 5 od początku działał i wyglądał lepiej. Pamiętacie jak w iOS zawsze dbano o estetykę i nawet najmniejszą kosmetykę: http://myapple.pl/content/2266-zmiany-w-ios-5-ktorych-na-pewno-nie-zauwazyliscie.html
Mam nadzieję, że jeszcze wyprowadzą iOS 6 na prostą.
Jeśli się nie mylę, to obecnie iCloud nie obejmuje w ogóle notatek głosowych. To powinno być poprawione.
Osiem godzin grania w wymagającą grę! Nowy iPad wypada przy tym blado.
Czyli dla iPhone'a 3GS, który wciąż ma rozdzielczość 480x320, też aplikacje będą większe, czy będą się instalować tylko elementy na małą rozdzielczość?
Mam nadzieję, że na 3GS'ie też pójdzie.
Na telewizor patrzy się z odległości >1,5, przy której 1920x1080 wystarcza, aby nie móc dostrzec pikseli. Byle tylko miał dobrą matrycę, z przyzwoitą czernią.
Wenus, może ładowarka daje za słabe napięcie, choć to mało prawdopodobne, spróbuj użyć innej o ile zawsze tej samej używasz.
@Camis
Ale nie ma na to wpływu sposób ładowania. Cykl to naładowanie całej baterii 0-100%, jak podładujesz powiedzmy 25%, to jest to 25% cyklu, więc dopiero cztery takie podładowania to pełny cykl.
@Zeke
Nic takiego nie będzie miało miejsca. To, że pierwsze procenty czasem lecą szybciej, to pewnie kwestia elektroniki która oszukuje użytkownika, że telefon ma 100%, a tak naprawdę od naładowania zdążył się już trochę rozładować. Po prostu źle by to wyglądało, że telefon stoi w ładowarce, a ma 97%.
Nawet jak bateria jest już zużyta, to nadal będzie jej ubywać równomiernie, a nie, że nagle spadnie do 70%, a dalej normalnie.
@Zeke
Wcale, że nie.
A formowanie jest wręcz niemożliwe, bo po naładowaniu ładowanie zostaje zatrzymane. Jak zatrzymujemy naładowany telefon pod ładowarką, to jest on co jakiś czas doładowywany. Ha! to dopiero powinno być szkodliwe. ;) Tak samo ilekroć podłączamy iPhone'a do komputera jest on ładowany. I co czekać aż się naładuje do końca? Nie!
Baterię powinno się raz na jakiś czas rozładować do końca po to, żeby elektronika sterująca mogła sobie odświeżyć informację o faktycznej pojemności baterii. Jednak w produktach Apple, baterie i ich elektronika są na tyle dobre, że nie jest to aż takie potrzebne. W efekcie wystarczy rozładować baterię do 0% (wyłączenia się telefonu) może raz na pół roku/na rok i na wszelki wypadek zaraz po zakupie (niekoniecznie pierwsze ładowanie). A i bez tego też nie będzie źle.
Abstrahując od tego, baterię można ładować kiedy się chce i nie będzie jej to szkodzić, oczywiście też w granicach rozsądku, bo znów elektronika może zwariować.
Ważne jest też, żeby bateria nie nagrzewała się zbytnio, zwłaszcza podczas ładowania.
Rozładowanie do końca też nie szkodzi baterii, gdyż nie da się jej rozładować poniżej bezpiecznej dla ogniw litowych granicy. Nie należy tylko rozładować do końca i zostawiać bez ładowania na dłuższy czas, bo wtedy rozładuje się samoczynnie poniżej bezpiecznej granicy.
iPhone 8 Plus z najwydajniejszą baterią spośród dostępnych smartfonów
wątpię https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2017/09/Battery-Wi-Fi-test.jpeg