News

Bad Robot Productions to amerykańska wytwórnia filmowa założona przez J.J. Abramsa - producenta, scenarzystę i reżysera znanego m.in. za sprawą takich filmów i seriali jak Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Lost, Cloverfield czy Fringe. W związku z tym, iż niedawno wygasł kontrakt wiążący ją z firmą Paramount, wiele innych firm, w tym m.in. Apple, Disney, Netflix, Amazon i Sony Entertainment, rozpoczęło walkę o to, by zająć jej miejsce i nawiązać ścisłą długoterminową współpracę z wytwórnią Abramsa. Ostatecznie licytację wygrała jednak korporacja WarnerMedia.

Podczas tegorocznej gali rozdania Nagród Akademii Filmowej trzy statuetki przypadły filmowi „Roma", wyprodukowanemu na zlecenie serwisu Netflix. Ostatnie działania Apple wskazują na to, iż firma ta również planuje zawalczyć o Oscara, produkując własne filmy specjalnie z myślą o tych nagrodach.

Jest wiele powodów, przez które można podchodzić sceptycznie do Apple Arcade - zapowiedzianej niedawno nowej usługi, mającej oferować dostęp do bogatego katalogu gier na platformy iOS, tvOS i macOS w zamian za comiesięczny abonament. Ograniczenia i wymagania zniechęcające deweloperów do tworzenia gier z myślą o tej platformie, niezbyt jasny model biznesowy oraz brak głośnych hitów klasy AAA w startowym katalogu to tylko niektóre z problemów, na które zwracają uwagę osoby krytykujące nowe przedsięwzięcie firmy Apple. Mimo iż sam również podchodzę niezbyt optymistycznie do przyszłości Apple Arcade, to jednak ta ostatnia kwestia jest moim zdaniem często nieco wyolbrzymiana. Oczywiście, znane tytuły i rozpoznawalne marki bardzo pomogłyby Apple Arcade, jednak ich brak wcale nie musi oznaczać, że usługa ta nie będzie nam w stanie zaoferować ciekawych, wartych uwagi gier. Wprost przeciwnie - wśród zapowiedzianych do tej pory gier bez problemu można znaleźć kilka tytułów, na które naprawdę warto czekać.

W związku ze zbliżającą się premierą usługi Apple TV+ firma Apple zaczęła powoli publikować oficjalne zwiastuny seriali i filmów, które będzie można znaleźć w jej katalogu. Podczas tegorocznej edycji konferencji WWDC pokazano zapowiedź „For All Mankind". Na targach E3 mogliśmy natomiast zobaczyć pierwszy zwiastun serialu „Mythic Quest".

Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w maju 2019 roku.

Na swoim kanale w serwisie YouTube Apple udostępniło już cały zapis Keynote otwierającego trwającą właśnie konferencję WWDC 2019.

Wczoraj podczas konferencji Apple zaprezentowało nowe systemy operacyjne takie jak tvOS 13, iOS 13, iPadOS, watchOS 6 oraz macOS.

Apple zaprezentowało dzisiaj nowy system operacyjny swojej przystawki telewizyjnej.

Apple TV+ - nowa usługa streamingowa w której znajdziemy filmy i seriale wyprodukowane na zamówienie Apple - ma wystartować jesienią tego roku. Do zespołu odpowiedzialnego za ten serwis dołączyła niedawno Chiara Cipriani, która pracowała wcześniej w The Walt Disney Company.

Apple zaktualizowało dzisiaj aplikację Apple Events dla Apple TV, za pośrednictwem której można będzie w już w najbliższy poniedziałek oglądać przekaz na żywo z keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC.

Podczas marcowej konferencji Apple zapowiedziało nową usługę – Apple Arcade – oferującą dostęp do bogatego katalogu gier w zamian za comiesięczny abonament. Osobiście podchodzę do tego pomysłu nieco sceptycznie, bo chociaż sama idea projektu bardzo do mnie przemawia, a lista zaangażowanych w niego deweloperów robi spore wrażenie (choć warto mieć na uwadze, że są to raczej gwiazdy sceny niezależnej, a nie „mainstreamu”), to moim zdaniem oferuje on zbyt mało, by przyciągnąć do siebie tłumy graczy. Co gorsza, im dłużej o tym myślę, tym więcej dostrzegam potencjalnych problemów związanych z tym projektem.

Samsung poinformował niedawno, że wszystkie telewizory Samsung Smart TV z 2019 oraz wybrane modele z 2018 roku wraz z aktualizacją oprogramowania otrzymają nową aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2. Wczoraj na swoim blogu ten południowokoreański producent opublikował pełną listę telewizorów, w których nowe funkcje się pojawią.

Aplikacja Steam Link pierwotnie miała pojawić się w App Store 21 maja 2018 roku, jednak niedługo przed jej publikacją Apple uznało, że narusza ona regulamin sklepu i nie może zostać w nim udostępniona. Mimo iż obie strony zgodnie twierdziły, iż jest to tylko niewielki problem, który zostanie szybko rozwiązany wspólnymi siłami, ostatecznie jej premiera opóźniła się o niemal rok. Od wczoraj jest już ona jednak wreszcie dostępna w App Store.

Apple udostępniło oficjalną wersję tvOS 12.3. System opisano jako build 16M153.

Firma id Software, odpowiedzialna za takie kultowe serie gier jak Doom, Quake i Wolfenstein, swego czasu współpracowała blisko z Apple (jeden z jej założycieli, John Carmack, opublikował niedawno swoje wspomnienia dotyczące jego burzliwych relacji z Jobsem, zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnym), co zaowocowało m.in. pojawieniem się w App Store mobilnych wersji kilku klasycznych tytułów z jej katalogu oraz nowych produkcji stworzonych specjalnie z myślą o iOS. Niestety, większość z nich została usunięta z App Store lub nie współpracuje z nowszymi urządzeniami. Problem ten postanowił rozwiązać na własną rękę jeden z fanów firmy, Tom Kidd, samodzielnie portując kilka spośród najpopularniejszych gier id Software na platformy iOS i tvOS.

Apple uruchomiło właśnie oficjalny kanał aplikacji Apple TV i usługi Apple TV+. Znaleźć można w nim krótkie wywiady z aktorami, reżyserami oraz materiały prezentujące pracę nad poszczególnymi filmami lub serialami, które powstają specjalnie dla wspomnianej wyżej usługi. Dostępne są w nim także zwiastuny filmów, które dostępne są lub które pojawią się w kinach, usługach VOD oraz w iTunes Store (czyli przyszłym serwisie Apple TV).

Podczas marcowej konferencji firma Apple zapowiedziała oficjalnie Apple TV+, swoją własną usługę typu VOD, oferującą klientom dostęp do katalogu autorskich seriali, filmów i programów telewizyjnych w zamian za comiesięczny abonament. Niedługo po tym podobną usługę zapowiedziała również firma Disney. Przedstawiciele firmy Netflix, do której należy jeden z najpopularniejszych obecnie serwisów VOD, skomentowali pojawienie się nowych konkurentów w opublikowanym wczoraj kwartalnym liście do akcjonariuszy.

O tym, że jedna z najpopularniejszych amerykańskich prezenterek telewizyjnych, Oprah Winfrey, będzie tworzyć programy dla Apple TV+, wiadomo było już od dłuższego czasu. Wczoraj ujawniono jednak, że w jeden z jej projektów zaangażowany jest również członek brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Harry.

Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w marcu 2019 roku.

Apple nieustannie zamawia kolejne seriale, które będziemy mogli obejrzeć za pośrednictwem zapowiedzianej niedawno usługi Apple TV+. Do listy tej dołączyła niedawno ekranizacja powieści „Historia Lisey" Stephena Kinga.

Keynote za nami! Kolejne prawdziwe święto fanów marki Apple. Tym razem zobaczyliśmy całą gamę nowych usług: Apple News, Apple Card, Apple Arcade i w końcu długo wyczekiwanie Apple TV+. Chcecie wiedzieć co o nich sądzimy? Zapraszamy do nowego odcinka MacGadki.

Podczas ostatniej konferencji firma Apple zapowiedziała nową usługę - Apple Arcade - za pośrednictwem której użytkownicy będą mogli zyskać nieograniczony dostęp do obszernego katalogu gier w zamian za comiesięczny abonament. Deweloperzy, którzy chcą by znalazły się tam również ich produkcje, mogą już wysyłać swoje zgłoszenia do Apple.

Osoby śledzące serię „Najciekawsze premiery gier w App Store" zdążyły już zapewne zauważyć, że lubię różne nietypowe, eksperymentalne lub artystyczne gry niezależne. Kiedy więc podczas wczorajszej prezentacji usługi Apple Arcade na ekranie pojawiły się loga takich firm jak Annapurna, Giant Squid, Devolver Digital, ustwo, Mistwalker czy Klei, od razu poczułem sympatię do nowego projektu firmy Apple. Wiem jednak dobrze, że w tym przypadku zaliczam się do mniejszości, i wcale mnie to nie dziwi. Apple Arcade to w założeniach bardzo dobre, ambitne i odważne przedsięwzięcie, jednak nie wróżę mu zbyt wielkich szans na sukces.

Wczoraj wieczorem pojawiła się aktualizacja aplikacji Apple Remote dla iOS, pozwalającej na sterowanie za pomocą iPhone'a lub iPada przystawką telewizyjną Apple TV, włącznie z wygodniejszym niż na ekranie telewizora wprowadzeniem tekstu czy haseł z wykorzystaniem autouzupełniania.

Dziś wieczorem Apple udostępniło najnowszą wersję systemu iOS 12.2. Pojawiła się również aktualizacja oprogramowania przeznaczonego dla HomePoda oraz dla Apple TV.

Zapewne w związku z wczorajszą konferencją i prezentacją nowego serwisu VOD Apple TV+ oraz nowej wersji aplikacji Apple TV - jedno i drugie ma być dostępne jesienią także i w Polsce - firma zmieniła nazwę przystawi telewizyjnej Apple TV czwartej generacji.

Apple zaprezentowało odświeżoną aplikację Apple TV oraz własny serwis VOD o nazwie Apple TV+

Apple zaprezentowało właśnie swoją Apple Arcade własną usługę z grami na żądanie dla iOS i macOS.

Najnowsza konferencja Apple „Its Show Time” zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek. Wiadomo już, że będzie transmitowana na żywo. Apple zaktualizowało wczoraj swoją aplikację Apple Events dla Apple TV, za pośrednictwem której można oglądać prezentacje nowych produktów tej firmy.

Film „Aquaman” w wersji 4K pojawił się ostatnio na stronach z torrentami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej pochodzi on z biblioteki iTunes. Oznaczałoby to, że złamane zostały stosowane przez Apple zabezpieczenia plików zawierających filmy w rozdzielczości 4K.