News

Już w listopadzie w Irlandii ruszyć mają zdjęcia do serialu będącego ekranizacją „Fundacji” Isaaca Asimova, klasyka literatury SF. Wiadomo już, kto zagra w nim główne role. Jak donosi The Hollywood Reporter są to Lee Pace i Jared Harris.

W Apple TV HD, wcześniej określanym po prostu jako Apple TV trzeciej generacji, obok portów HDMI, Ethernet i gniazda kabla zasilania znajduje się też serwisowy port USB-C, który przydaje się m.in. do podłączenia urządzenia do komputera Mac i wykonywania zrzutów ekranu w aplikacji Xcode. W kolejnym modelu tej przystawki telewizyjnej - Apple TV 4K - został on usunięty. Przez ostatnie lata wydawało się, że Apple nie zastąpiło go żadnym innym. Okazuje się jednak, że jest inaczej. W Apple TV 4K odkryto właśnie port Lightning, który sprytnie ukryty jest w gnieździe sieciowym.

Do startu Apple TV+ zostały dwa tygodnie, w tym czasie można spodziewać się kolejnych zwiastunów filmów i seriali, które będą w tej usłudze w chwili jej otwarcia. Dzisiaj na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun serialu komediowego „Dickinson”.

A24 to amerykańska wytwórnia filmowa, odpowiedzialna m.in. za nagrodzone Oscarem filmy „Moonlight", „Ex Machina" i „Amy". Jak donosi The Hollywood Reporter, wspólnie z Apple pracuje ona obecnie nad ekranizacją powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2.

Apple zdecydowało się na produkcję kolejnych sezonów seriali, które dostępne będą w usłudze Apple TV+ oferującej wideo na żądanie. Zdaniem serwisu Deadline rozpoczęły się już prace nad drugim sezonem „For All Mankind”.

Przez ostatnie dwa lata z wielkim zainteresowaniem śledziłem postępy Apple w pracach nad własnym serwisem VOD. Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, iż jest to kolejne chaotyczne i niezbyt przemyślane przedsięwzięcie, które może wyjść firmie bokiem, po cichu liczyłem na to, że mimo wszystko uda jej się jakoś przekuć zaliczone po drodze porażki w sukces. Im bliżej premiery tego serwisu, tym bardziej odnoszę jednak wrażenie, że wszystkie związane z nim działania Apple mają na celu przekonanie mnie, że się myliłem.

Na dwa tygodnie przed startem usługi Apple TV+ Apple uruchomiło dla niej osobny webowy serwis prasowy. Wcześniej informacje dotyczące seriali i filmów pojawiały się na ten samej stronie prasowej, na której firma publikuje noty prasowe dotyczące swoich innych produktów.

Apple cały czas pracuje nad poszerzeniem oferty swojej usługi oferującej wideo na żądanie, Apple TV+, która wystartuje już 1 listopada. Dziesięć dni później ruszą zdjęcia do serialu SF na podstawie powieści „Fundacja” Isaaca Asimova.

Do niedawna wszystkie filmy i seriale powstające na potrzeby serwisu Apple TV+ były produkowane na zlecenie Apple przez zewnętrzne wytwórnie. Okazuje się jednak, że firma ta chce również samodzielnie zająć się produkcją treści dla swojej nowej usługi. Pierwszym projektem tego typu ma być serial wojenny „Masters of Air" - duchowy spadkobierca popularnych swego czasu serii „Kompania braci" i „Pacyfik".

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Apple wielokrotnie udowodniło już, iż jest w stanie przymknąć oko na promowane przez siebie ideały, gdy w grę wchodzą dobre stosunki z chińskim rządem. Jak donosi serwis BuzzFeed News, strategia ta dotyczy również filmów i seriali produkowanych na potrzeby serwisu streamingowego Apple TV+.

Apple nieustannie powiększa grono filmowców odpowiedzialnych za tworzenie treści dla Apple TV+ - nowej usługi streamingowej, która ma wystartować już pierwszego listopada. Jak donosi serwis Deadline, firma ta podpisała niedawno kontrakt z kilkukrotnym zdobywcą Oscara - Alfonso Cuarónem.

Ostatnio informowaliśmy Was, że Spotify udostępniło swoją aplikację na Apple TV z systemem tvOS. Okazuje się, że również Amazon poszedł tą drogą.

Czym bliżej premiery usługi Apple TV+ oferującej wideo na żądanie, tym więcej zwiastunów dostępnych tam filmów i seriali pojawia się na dedykowanym kanale w serwisie YouTube. Najnowszy to kolejny zwiastun serialu „Truth Be Told”. W przeciwieństwie do 15-sekundowego klipu, który pojawił się miesiąc temu, ten trwa ponad 2,5 minuty.

M. Night Shyamalan to reżyser, producent i scenarzysta znany za sprawą takich filmów jak „Szósty zmysł", „Niezniszczalny", „Osada" czy „Znaki". Aktualnie pracuje on nad nowym serialem dla Apple TV+, zatytułowanym „Servant". Podczas tegorocznej edycji konwencji New York Comic Con po raz pierwszy wypowiedział się on szerzej na temat tej produkcji, ujawniając nowe informacje na temat jej fabuły i związanych z nią planów.

Od kilku dni dostaję pytania o to, czy roczny darmowy dostęp do usługi Apple TV+ obejmować będzie także urządzenia kupione u autoryzowanych sprzedawców. Niektórzy twierdzą nawet, że pracownicy jednego z salonów polskiego APR-a, a nawet pracownik infolinii Apple, poinformowali ich, że darmowy roczny dostęp do Apple TV+ obejmować ma jedynie urządzenia kupione w salonach firmowych lub w serwisie internetowym Apple. To nieprawda.

Z początkiem listopada Apple oferować będzie już dwie usługi multimedialne (nie licząc tej z grami, czyli Apple Arcade). Będą to Apple Music - oferujące od kilku lat muzykę na żądanie - oraz Apple TV+, czyli serwis z wideo na żądanie. Obie działają niezależnie, a ich abonamenty nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Apple planuje jednak wprowadzenie wspólnego abonamentu na obie te usługi. W tym celu rozmawiać ma z wytwórniami muzycznymi.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube dostępny jest zwiastun serialu „Królowa Słoni’ (The Elephant Queen), który będzie dostępny w nowej usłudze VOD już w dniu jej startu, czyli 1 listopada.

Twitch - popularny serwis oferujący możliwość oglądania strumieni gier i komentowania na czatach postępów graczy - doczekał się swojej oficjalnej aplikacji dla Apple TV.

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia o tym, że w najbliższym czasie Spotify zostanie zintegrowane z Siri w iOS 13. W AppStore pojawiła się aktualizacja programu, który wprowadza nową funkcjonalność.

Od kilku dni w aplikacji Apple TV dla iOS, iPadOS i macOS Catalina dostępne są podstrony dla seriali i filmów, które dostępne będą w usłudze Apple TV+. Startuje ona już 1 listopada.

Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun serialu „Servant”. Będzie on dostępny już 28 listopada w usłudze Apple TV+ oferującej filmy i seriale na żądanie w ramach abonamentu wynoszącego 24,99 zł / miesiąc. Samo Apple TV+ startuje już 1 listopada.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiły się trzy nowe zwiastuny seriali, które dostępne będą już w dniu otwarcia usługi Apple TV+, czyli 1 listopada bieżącego roku. Są to „Snoopy w kosmosie”, „Autor-widmo” i „Helpsters”.

Na profilu Apple TV w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun serialu „For All Mankind”, który znajdzie się w grupie kilku produkcji Apple na starcie usługi Apple TV+.

Wczoraj wieczorem razem z systemami iOS 13.1 i iPadOS 13.1 Apple udostępniło także finalną wersję tvOS 13. System przynosi wiele nowości, które czynią korzystanie z Apple TV zdecydowanie wygodniejszym - aż dziwne, że użytkownicy tego urządzenia musieli na nie czekać kilka lat.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTubue pojawiły się nowe zwiastuny seriali, które dostępne będą w usłudze Apple TV+. Podobnie jak poprzedni, także i każdy z nowych klipów trwa jedynie 16 sekund.

W ostatnich dniach Apple jest bardzo aktywne na swoich kanałach w serwisie YouTube. Poza nowymi reklamami Apple Arcade i iPhone'a, dostępne są także nowe krótkie zwiastuny seriali, które dostępne będą w usłudze Apple TV+. Każdy z nich trwa 15 sekund.

Apple udostępniło nowe zwiastuny seriali Ghostwriter oraz Helpsters, które mają pojawić się w tym roku na Apple TV+.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS 13.1, iPadOS 13.1 oraz tvOS 13. W przypadku oprogramowania przeznaczonego na Apple TV jest to prawdopodobnie wersja golden master.