News

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple udostępniło publiczne, testowe wersje systemów iOS 14, iPadOS 14, macOS 11 oraz tvOS 14. Natomiast zainteresowane osoby muszą wciąż czekać na watchOS 7. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemów, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Już jutro w Apple TV+ swoją premierę będzie miał najnowszy film Toma Hanksa — dramat wojenny „Greyhound” — opowiadający historię amerykańskiego niszczyciela eskortującego konwoje atlantyckie podczas II Wojny Światowej. Przez pandemię, zamiast do kin, film od razu trafił do usługi Apple oferującej wideo na żądanie.

Apple przelicytowało duże wytwórnie filmowe, takie jak Warner Bros, Universal czy MGM i zdobyło prawa do filmu „Emancipation”, do którego zdjęcia ruszają w przyszłym roku. Firma z Cupertino zapłaciła podobno za to około 100 milionów dolarów.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiły się zwiastuny serialu i filmu dokumentalnego, które już wkrótce będą dostępne w usłudze Apple TV+. Są to „Tajniki Geniuszu” (angielski tytuł „Greatness Code”) i „Boys State”.

Gdy Apple otworzyło się na inne firmy odnośnie AirPlay 2, HomeKit czy aplikacji Apple TV, niemal wszyscy producenci od razu poinformowali, że zaimplementują rozwiązania amerykańskiego producenta do niektórych swoich telewizorów.

Od kilku miesięcy użytkownicy smart telewizorów LG mogą korzystać z aplikacji Apple TV, dającej dostęp do zasobów filmowych sklepu iTunes, biblioteki kupionych lub wypożyczonych filmów a także do usługi VOD Apple TV+. Doczekała się ona właśnie aktualizacji do wersji 1.0.22, która przynosi wsparcie dla dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Nie ma właściwie tygodnia, by nie pojawiała się nowa informacja o kolejnej produkcji, która trafić ma do oferty usługi Apple TV+. Apple właśnie ogłosiło, że wraz z izraelską firmą Dori Media wyprodukuje seria „Losing Alice”.

Phil Lord i Chris Miller to duet odpowiedzialny m.in. za filmy „Spider-Man Uniwersum", „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" i „21 Jump Street" oraz seriale „The Last Man on Earth" i „Clone High". Firma Apple ogłosiła wczoraj, iż nawiązała z nimi oficjalnie współpracę, której efektem ma być nowy serial dla Apple TV+, zatytułowany „The Afterparty".

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się drugi zwiastun serialu romantycznego „Little Voice”, nakręconego i wyprodukowanego przez J.J. Abramsa, Sarę Bareilles i Jessiego Nelsona.

A24 to niezależna amerykańska wytwórnia filmowa i telewizyjna, znana m.in. za sprawą takich filmów jak „Moonlight", „The Lighthouse" i „Hereditary". W 2018 rozpoczęła ona współpracę z Apple, w ramach której miała zacząć produkować treści na potrzeby Apple TV+. Jak donosi The Hollywood Reporter, A24 rozpoczęło właśnie pracę nad kolejnym filmem, który będziemy mogli obejrzeć za pośrednictwem tej usługi.

Wczoraj podczas keynote otwierającego konferencję WWDC zaprezentowany został zwiastun oczekiwanego przez wielu serialu „Fundacja”, opartego na powieści Isaaca Asimova o tym samym tytule. Sam serial dostępny będzie w usłudze Apple TV+ w przyszłym roku.

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało nowe systemy operacyjne takie jak tvOS 14, iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 oraz macOS 11.

Jeden z redaktorów serwisu Bloomberg opublikował najnowsze doniesienia związane z produktami Apple. Część z nich dotyczy dzisiejszej, wieczornej konferencji WWDC.

Z okazji rocznicy zniesienia niewolnictwa w USA (za który uznawany jest 19 czerwca 1865 roku), do końca miesiąca film „Bankier” dostępny w usłudze Apple TV+ można obejrzeć za darmo.

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja Apple na, której firma przedstawi swoje najnowsze systemy operacyjne oraz być może urządzenia.

W Apple TV+ dostępny jest już film dokumentalny pod tytułem „Tatą być” („Dads”). Przedstawia on sylwetki różnych celebrytów, będących ojcami. Wśród nich znaleźli się m.in. Judd Apatow, Jimmy Fallon, Neil Patrick Harris, Ron Howard, Ken Jeong, Jimmy Kimmel, Hasan Minhaj, Conan O'Brien, Patton Oswalt i Will Smith.

Pod koniec bieżącego roku do usługi Apple TV+ trafić ma irlandzki film rysunkowy zatytułowany „Wolfwalkers”.

Apple nie zasypia gruszek w popiele jeśli chodzi o rozbudowywanie oferty swojej usługi VOD - Apple TV+. Jak donosi serwis Deadline firma kupiła prawa do serialu szpiegowskiego „Teheran”.

Apple TV+ wystartowało pod koniec ubiegłego roku z bardzo skromnym katalogiem autorskich seriali i filmów, jednak firma Apple nieustannie stara się powiększać go o kolejne pozycje. Już niedługo za pośrednictwem wspomnianej usługi będzie można obejrzeć serial „Little Voice" wyprodukowany przez J.J. Ambramsa i Sarę Bareilles. Wczoraj na oficjalnym kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się pierwszy zwiastun tej produkcji.

O tym, że w związku z pandemią koronawirusa i zamkniętymi kinami Tom Hanks zdecydował się na przeniesienie premiery swojego najnowszego filmu „Greyhound” do usługi Apple TV+ mówiło się od kilku tygodni. Teraz w oficjalnej nocie prasowej Apple potwierdza te informacje, podając jednocześnie datę premiery. Dramat wojenny „Greyhound” dostępny będzie w Apple TV+ już od 10 lipca.

Dzisiaj swoją premierę w Apple TV+ ma pierwszy sezon serialu dokumentalnego „Listy do mojego idola”. Przedstawia on to, jak znani artyści, dziennikarze, sportowcy, działacze społeczni, a nawet fikcyjne postacie (jak Wielki Ptak z „Ulicy Sezamkowej”) zainspirowały innych do działania.

Skromny katalog usługi Apple TV+ obecnie składa się głównie z seriali, jednak od jakiegoś czasu widać wyraźnie, iż Apple bardzo stara się, by jak najszybciej dodać do niego nowe filmy pełnometrażowe, i to najlepiej takie przyciągające widzów znanymi nazwiskami. Jak donosi serwis Deadline, firma ta jest już na ostatnim etapie negocjacji w sprawie nabycia praw do nowego filmu Martina Scorsese, w którym wystąpią Robert De Niro i Leonardo DiCaprio.

Firma Apple nieustannie stara się powiększać katalog usługi Apple TV+ o kolejne autorskie produkcje. Jak donosi serwis Variety, niedawno udało jej się nabyć prawa do serialu opowiadającego o życiu Hedy Lamarr. W główną rolę wcieli się w nim Gal Gadot - aktorka znana przede wszystkim z roli Wonder Woman w filmach bazujących na komiksach wydawnictwa DC Comics.

W ubiegłym miesiącu w Apple TV+ pojawiły się zupełnie nowe krótkie odcinki popularnego także i w Polsce w drugiej połowie lat 80 serialu kukiełkowego „Fraglesy”. Ich twórcą, podobnie jak równie kultowych dla wielu „Muppetów” był Jim Henson. Nowe odcinki spotkały się z tak dobrym przyjęciem, że Apple zdecydowało się na zamówienie kolejnych.

Według informacji opublikowanych w serwisie AppleInsider, pomimo panującej pandemii koronawirusa, liczba subskrybentów usługi Apple TV+ znacznie nie wzrosła. Konkurencyjne usługi, takie jak Hulu czy Disney+ odnotowały o wiele większy wzrost zysków.

Apple potwierdziło kilka nowych tytułów, które pojawią się w usłudze Apple TV+ w najbliższych miesiącach. Są to seriale „Little Voice”, „Dads” i „Listy do mojego idola”.

Apple zapowiedziało dzisiaj nowy serial dokumentalny, zatytułowany „Greatness Code”, poświęcony sportowcom. Jego pierwszy sezon dostępny będzie w Apple TV+ już 10 lipca.

Apple wreszcie zdecydowało się na krok, który prędzej czy później musiało wykonać - rozbudowę oryginalnej oferty swojej usługi VOD o produkcje wytwórni filmowych i studiów telewizyjnych. Pierwszym filmem z zewnątrz, który się w niej pojawi, ma być dramat wojenny „Greyhound” Toma Hanksa.

Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.5 oraz tvOS 13.4.5. Pojawiła się również testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.5.

Na kanale wsparcia technicznego Apple dostępny jest kolejny poradnik. Tym razem w formie animowanego filmu, którego bohaterem jest jeden z zawodników z gry „Ultimate Rivals: The Rink”, przedstawiono to, jak podłączyć kontroler gier do przystawki Apple TV.