News

W Apple TV+ dostępny jest już kolejny nowy serial. Tym razem jest to zapowiadany od dawna serial kryminalny „Truth Be Told”. Dzisiaj w usłudze pojawiły się jego pierwsze trzy odcinki.

Dwa miesiące temu w sieci pojawiła się informacja o planowanym rychłym rozpoczęciu zdjęć do serialu „Fundacja”, będącego ekranizacją kanonów literatury SF - cyklu powieści Isaaca Asimova. Powstawać ma on na zamówienie Apple i dostępny będzie w usłudze Apple TV+. Firma kompletować ma właśnie obsadę.

W usłudze Apple TV+ pojawił się właśnie nowy, zapowiadany od dawna serial „Servant”. Użytkownicy tej usługi mogą obejrzeć jego pierwsze trzy odcinki. Kolejne pojawiać się będą co tydzień.

Już w przyszłym tygodniu w serwisie Apple TV+ dostępne będą pierwsze odcinki serialu kryminalnego „Truth Be Told”. Jego bohaterką jest Poppy Parnel (grana przez Octavię Spencer) - podcasterka, która zajmuje się niewyjaśnionymi zbrodniami z przeszłości. Dzięki jej dociekliwości ponownie otwarta zostaje głośna sprawa z przeszłości, dotycząca morderstwa. O serialu tym opowiadają w wideo dostępnym na kanale Apple TV w serwisie YouTube jego aktorzy i producenci.

Od kilku dni na kanale Apple TV w serwisie YouTube dostępne jest wideo, w którym reżyser i producent wykonawczy mówią o pracy nad serialem „See”. Wspominają, jak trudno jest spróbować zrozumieć tworzony fantastyczny świat wykreowany w tym serialu. Żyją w nim odizolowane od siebie niewielkie plemiona, znacznie się od siebie różniące, np. pod względem wykorzystywanych technologi.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się wczoraj wieczorem czterominutowy reportaż poświęcony serialowi „For All Mankind” przedstawiającemu alternatywną, fikcyjną historię kosmicznego wyścigu USA i ZSRR.

Wyprodukowany dla Apple TV+ film „Bankier” opowiadający prawdziwą historię dwóch afro-amerykańskich przedsiębiorców, którzy postanowili założyć w latach 60 bank w Teksasie udzielający pożyczek mieszkaniowych dla czarnoskórych, nie zostanie pokazany na festiwalu filmowym AFI Fest. Apple odwołało ten seans w związku z możliwymi niewygodnymi faktami dotyczącymi jednego z bohaterów przedstawionych w tym filmie - Bernarda Garretta Seniora.

Gary Oldman, znany m.in. z takich filmów jak „Drakula”, „Leon Zawodowiec”, czy „Czas Mroku”, gdzie wcielił się w rolę Winstona Churchilla, zagra główną rolę w powstającym dla Apple TV+ serialu „Slow Horses” na motywach powieści szpiegowskiej Micka Herrona o tym samym tytule

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiły się w ostatnich dniach kolejne zwiastuny seriali, które albo już są dostępne, albo niebawem pojawią się w ofercie usługi Apple TV+

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło drugie bety systemów iOS 13.3, tvOS 13.3, watchOS 6.1.1 oraz iPadOS 13.3. Pojawiła się również najnowsza testowa wersja środowiska programistycznego Xcode 11.2.1.

Tematem głównym tego odcinka są nowe systemy operacyjne od Apple. Omawiamy nowości z macOS Catalina oraz z iOS 13. Znęcamy się też trochę nad usługą Apple TV+, choć na samym końcu dajemy jej tytułowy, bardzo niewielki kredycik zaufania.

Zgodnie z zapowiedziami, tydzień po starcie usługi Apple TV+ pojawiły się w niej kolejne odcinki seriali „For All Mankind”, „The Morning Show” i „See”. Przypomnieć warto, że usługa ta wystartowała oferując po trzy odcinki pierwszego sezonu każdego z nich. Wiadomo już, że powstaną też drugie sezony tych seriali. Prace nad niektórymi z nich już trwają.

Na kanale Apple TV+ w serwisie YouTube pojawiły się kolejne dwa zwiastuny serialu „Servant”, który swoją premierę będzie mieć pod koniec tego miesiąca. Apple udostępniło też zwiastun filmu „Hala”, który w Apple TV+ pojawi się już 6 grudnia.

Według badań prowadzonych przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP), co czwarty klient firmy Apple w Stanach Zjednoczonych posiada przystawkę Apple TV.

Z testów przeprowadzonych przez firmę FlatpanelsHD, serwis Apple TV + oferuje najwyższą jakość obrazu spośród wszystkich serwisów streamingowych obsługujących rozdzielczość 4K.

„Bankier” to film fabularny inspirowany prawdziwą historią dwóch afro-amerykańskich przedsiębiorców, którzy w latach 60. ubiegłego wieku próbowali ominąć ograniczenia rasowe, by kupić bank i udzielać tanich kredytów mieszkaniowych dla czarnoskórych w mieście Jim Crow w Teksasie. W ich role wcielają się Anthony Mackie i Samuel L. Jackson.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiły się dwa kolejne zwiastuny seriali z Apple TV+. Jeden z nich to nowy zwiastun serialu „See”, którego pierwsze trzy odcinki dostępne są już w tej usłudze. Drugi to kolejny zwiastun serialu „Servant”.

Tomasz Raczek, znany od wielu lat dziennikarz i krytyk filmowy, opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube recenzję serialu „The Morning Show”, nakręconego specjalnie dla Apple i dostępnego w usłudze Apple TV+.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiły się nowe zwiastuny seriali dla dzieci i młodzieży dostępnych w otwartej 1 listopada usłudze Apple TV+. Są to „Autor-widmo”, „Snoopy w kosmosie” i „Helpsters” („Pomagadła”).

Usługa Apple TV+ oferująca oryginalne produkcje przygotowane specjalnie dla Apple właśnie ruszyła. Seriale i filmy można oglądać w aplikacji Apple TV dla komputerów Mac, iPhone'ów, iPadów, iPadów, iPodów touch, przystawek Apple TV, Roku, Amazon Fire TV oraz dla najnowszych telewizorów Samsunga i Sony.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się kolejny krótki zwiastun serialu „Servant”, którego pierwsze odcinki dostępne będą w usłudze Apple TV+ już 28 listopada.

Na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawiło się niemal dwuminutowe wideo, w którym o serialu „See” opowiadają grający w nim aktorzy oraz jego reżyser.

Oprócz najnowszej wersji systemu iOS 13.2 pojawiły się również tvOS 13.2 oraz iPadOS 13.2. Przeda aktualizacją zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Już w listopadzie w Irlandii ruszyć mają zdjęcia do serialu będącego ekranizacją „Fundacji” Isaaca Asimova, klasyka literatury SF. Wiadomo już, kto zagra w nim główne role. Jak donosi The Hollywood Reporter są to Lee Pace i Jared Harris.

W Apple TV HD, wcześniej określanym po prostu jako Apple TV trzeciej generacji, obok portów HDMI, Ethernet i gniazda kabla zasilania znajduje się też serwisowy port USB-C, który przydaje się m.in. do podłączenia urządzenia do komputera Mac i wykonywania zrzutów ekranu w aplikacji Xcode. W kolejnym modelu tej przystawki telewizyjnej - Apple TV 4K - został on usunięty. Przez ostatnie lata wydawało się, że Apple nie zastąpiło go żadnym innym. Okazuje się jednak, że jest inaczej. W Apple TV 4K odkryto właśnie port Lightning, który sprytnie ukryty jest w gnieździe sieciowym.

Do startu Apple TV+ zostały dwa tygodnie, w tym czasie można spodziewać się kolejnych zwiastunów filmów i seriali, które będą w tej usłudze w chwili jej otwarcia. Dzisiaj na kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun serialu komediowego „Dickinson”.

A24 to amerykańska wytwórnia filmowa, odpowiedzialna m.in. za nagrodzone Oscarem filmy „Moonlight", „Ex Machina" i „Amy". Jak donosi The Hollywood Reporter, wspólnie z Apple pracuje ona obecnie nad ekranizacją powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Przed chwilą Apple udostępniło najnowsze bety systemów iOS/iPadOS 13.2, watchOS 6.1 oraz tvOS 13.2.

Apple zdecydowało się na produkcję kolejnych sezonów seriali, które dostępne będą w usłudze Apple TV+ oferującej wideo na żądanie. Zdaniem serwisu Deadline rozpoczęły się już prace nad drugim sezonem „For All Mankind”.

Przez ostatnie dwa lata z wielkim zainteresowaniem śledziłem postępy Apple w pracach nad własnym serwisem VOD. Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, iż jest to kolejne chaotyczne i niezbyt przemyślane przedsięwzięcie, które może wyjść firmie bokiem, po cichu liczyłem na to, że mimo wszystko uda jej się jakoś przekuć zaliczone po drodze porażki w sukces. Im bliżej premiery tego serwisu, tym bardziej odnoszę jednak wrażenie, że wszystkie związane z nim działania Apple mają na celu przekonanie mnie, że się myliłem.