W oświadczeniu skierowanym do CNBC, Apple ujawniło, że dobre wyniki przedsprzedaży nowych iPhone'ów sugerują, iż w ciągu pierwszego weekendu sprzedaży tych urządzeń, trafią one do ponad dziesięciu milionów użytkowników. Jeżeli przypuszczenia przedstawicieli firmy z Cupertino znajdą odbicie w rzeczywistości, zeszłoroczny rekord sprzedaży należący do iPhone'ów 6 zostanie pobity.

Reakcja konsumentów na iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus okazała się bardzo pozytywna, a wyniki przedsprzedaży na całym świecie wyjątkowo wysokie. Jesteśmy na dobrej dobrej drodze do pobicia zeszłorocznego rekordu, kiedy to w ciągu pierwszego weekendu od debiutu rynkowego z 25 września, sprzedaliśmy dziesięć milionów iPhone'ów.

Jak zauważyło wielu klientów, popyt na iPhone'a 6S Plus okazał się wyjątkowo wysoki w czasie przedsprzedaży internetowej i przerósł nasze własne prognozy. Pracujemy nad tym, aby iPhone 6s Plus powrócił do sprzedaży tak szybko, jak to możliwe. Zarówno egzemplarze iPhone'a 6s Plus jak i iPhone'a 6 będą dostępne w salonach Apple w przyszły piątek.

Warto na koniec dodać, że obecny czas oczekiwania na iPhone'a 6s Plus i wszystkie różowe modele wynosi od dwóch do trzech tygodni. Może to sugerować, że to właśnie tymi urządzeniami są najbardziej zainteresowani konsumenci. Przypominamy, że iPhone'y 6s i 6s Plus zostały wyposażone w chip A9 z 2 GB pamięci RAM, technologię 3D Touch, nową wersję czujnika Touch ID, kamerę iSight o rozdzielczości 12 Mpx oraz przednią kamerą FaceTime o rozdzielczości 5 Mpx.

Źródło: 9To5Mac