Dodatkowe baterie dla urządzeń mobilnych to stały element wyposażenia wielu ich użytkowników. Czasy, w których telefony komórkowe działały na jednym ładowaniu przez kilka dni, odeszły już do przeszłości. Współczesne smartfony o dużych ekranach trzeba zwykle ładować codziennie.

Strona 1 z 3

We wprowadzonych na rynek we wrześniu ubiegłego roku iPhone'ach 6 i 6 Plus Apple udało się w pewnym stopniu rozwiązać problemy z poborem mocy. Urządzenia te - przy rozsądnym użytkowaniu - są w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu nawet ponad 24 godziny. Nadal jednak ich użytkownik narażony jest na sytuacje, w których nie będzie miał możliwości naładowania swojego urządzenia wówczas, kiedy będzie to potrzebne. Gniazdka elektryczne na dworcach czy lotniskach to nadal miejsca okupowane - nie tylko zresztą przez użytkowników iPhone'ów (co sugerowała ubiegłoroczna reklama Samsunga Galaxy S5). Rozwiązaniem są wspomniane baterie. Często są to dodatkowe urządzenia, które trzeba zapakować do torby czy plecaka, czego ja osobiście nie lubię robić. Dlatego od dawna cenię sobie baterie wbudowane w ochronne obudowy dla iPhone'a marki Mophie. Zabezpieczają one telefon przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, stanowiąc jednocześnie cenne podręczne źródło energii.

Najnowsza bateria Mophie - Juice Pack Air dla iPhone'a 6 - pozwala naładować baterię do pełna, od 1 do 100%, zachowując przy tym jeszcze rezerwę na dodatkowe doładowanie telefonu o 10%. Pozwala to mojemu iPhone'owi 6 uzbrojonemu w to akcesorium pracować przez 48 godzin bez podłączania całego zestawu do ładowania.

Mophie Juice Pack Air for iPhone 6

Artykuł został piewrotnie opublikowany w MyApple Magazynie nr 1/2015:

Pobierz MyApple Magazyn 1/2015