Miniony miesiąc obfitował w rozmaite promocje i wyprzedaże, dzięki którym gracze korzystający z iUrządzeń mogli znacznie powiększyć swoją bibliotekę gier, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy. Polując na kolejne obniżki cen łatwo jednak było przegapić ciekawe nowości, które zadebiutowały w App Store w lipcu. W poniższym artykule znajdziecie więc krótki, subiektywny przegląd nowych gier, którym w tym miesiącu udało się wyróżnić na tle konkurencji.

This War of Mine

Najnowsza produkcja warszawskiego 11 Bit Studios to koronny dowód na to, że system iOS dawno już przestał być platformą zarezerwowaną wyłącznie dla prostych gier w stylu Angry Birds czy Candy Crush Saga. This War of Mine jest bowiem produkcją dojrzałą, ambitną i nie bojącą się poruszyć trudnych tematów. Akcja gry przedstawia działania wojenne z punktu widzenia ludności cywilnej, zmuszonej do walki o przetrwanie w ruinach bliżej nieokreślonego, europejskiego miasta. Recenzję wersji na iPada możecie przeczytać tutaj.

Pobierz This War of Mine

Red Game Without A Great Name

Red Game Without A Great Name to kolejna produkcja z polskim rodowodem, której udało się w tym miesiącu przykuć uwagę graczy z całego świata. Pod tym nieco przydługim, lecz zaskakująco szczerym tytułem kryje się bowiem wciągająca gra łącząca prostą (ale nie prostacką) mechanikę z nietuzinkową stylistyką graficzną. Obszerną recenzję gry możecie przeczytać w najnowszym numerze magazynu MyApple.

Pobierz Red Game Without A Great Name

Don't Starve: Pocket Edition

Don't Starve: Pocket Edition to mobilne wcielenie gry, która od dwóch lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów produkcji niezależnych korzystających z systemów OS X, Windows i Linux. Jak wskazuje sam tytuł naszym głównym zadaniem jest tutaj możliwie długie utrzymywanie się przy życiu. Dość szybko okazuje się jednak, że głównym zagrożeniem dla naszej postaci nie będzie wcale głód, lecz wyjątkowo nieprzyjazne środowisko (świat gry generowany jest losowo przy każdym kolejnym podejściu). Duży wpływ na sukces wspomnianej produkcji miała charakterystyczna, rysunkowa oprawa graficzna. Warto też zaznaczyć, iż wersja na tablety z systemem iOS zawiera w sobie nie tylko podstawową edycję gry, ale też dodatek Reign of Giants.

Pobierz Don't Starve: Pocket Edition

Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition

Gabriel Knight to postać, której nie trzeba chyba przedstawiać fanom klasycznych przygodówek typu Point & Click. Dwa lata temu, gdy pierwsza gra traktująca o przygodach nowoorleańskiego księgarza obchodziła swoje 20 urodziny, świat obiegła wieść iż ekipa z Phoenix Online Studio zamierza odświeżyć ten klasyczny tytuł. Teraz, po dość sporym opóźnieniu w stosunku do wersji na OS X i Windows, efekt ich pracy pojawił się wreszcie także w App Store. Jak nietrudno było przewidzieć nowa wersja doczekała się całkowicie odświeżonej oprawy graficznej, w której wykorzystano zarówno statyczne, rysowane tła jak i trójwymiarowe modele. Twórcy remake'u zadbali też o to, by wyposażyć go w kilka nowych elementów, takich jak dodatkowe zagadki i sceny które nie pojawiły się w pierwowzorze. Warto zaznaczyć, że chociaż gra dostępna jest do pobrania za darmo, to jednak odblokowanie wszystkich dostępnych w niej rozdziałów wymaga skorzystania z mikropłatności.

Pobierz Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition

Magic Duels: Origins

Mimo iż Magic: The Gathering zalicza się do najpopularniejszych kolekcjonerskich gier karcianych na świecie, to jednak jej cyfrowym wcieleniom nigdy nie udało się osiągnąć zbyt wielkiego sukcesu (głównie dlatego, iż większość z nich nie starała się być niczym więcej niż cyfrową reklamą fizycznego pierwowzoru). W przypadku Magic Duels: Origins widać jednak wyraźnie, że tym razem firma Wizards of the Coast miała ambicje by wydać mobilny hit, który będzie mógł konkurować z szalenie popularnym Hearthstone. O tym, czy udało im się osiągnąć ten cel możecie przekonać się sami, pobierając darmową (lecz najeżoną mikropłatnościami) grę ze sklepu App Store.

Pobierz Magic Duels: Origins

Splendor

Splendor to cyfrowa edycja popularnej gry planszowej o tym samym tytule, pozwalającej nam wcielić się w rolę kupców handlujących drogocennymi kamieniami. Wersja na urządzenia z systemem iOS oferuje dokładnie tą samą prostą lecz wciągającą mechanikę rozgrywki, która zadecydowała o sukcesie oryginału, jednak wzbogaca ją również o możliwość gry w pojedynkę (zarówno w normalnych starciach ze sztuczną inteligencją jak i serii wyzwań, porównywanych przez twórców gry do zagadek szachowych). Splendor oferuje też oczywiście tryb dla wielu graczy, jednak w chwili obecnej ogranicza się on jedynie do rozgrywki w kilka osób przy jednym tablecie/telefonie. Twórcy gry zapewniają jednak, że w najbliższej przyszłości wyposażą ją również w opcję rozgrywki za pośrednictwem internetu.

Pobierz Splendor

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lipcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.