Najnowsze statystyki opublikowane przez firmę ComScore wskazują na wzrost przewagi iPhone'a na amerykańskim rynku smartfonów w trzymiesięcznym okresie zakończonym w maju tego roku.

Urządzenia firmy Apple zyskały w tym czasie kolejne dwa punkty procentowe przewagi nad drugim w stawce Samsungiem. 43,5 procent osób zawierających umowy z dostawcami usług telefonii komórkowej wybrało smartfony Apple. To dokładnie o 1,8 punktu procentowego więcej niż w poprzednim trzymiesięcznym okresie.

iphone

Smartfony Samsunga wybrało 28,7 procent tych osób. Niewielkie spadki rzędu dziesiątych części punktu procentowego zaliczyły firmy LG, Motorola i HTC, których udział w rynku wynosi odpowiednio 8,2; 4,9 oraz 3,5 procent.

Jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych to w Ameryce rządzi Android, który posiada obecnie 52,1 procent udziału w rynku. Na drugim miejscu plasuje się iOS z udziałem wielkości 43,5 procent. Oprogramowanie takich firm jak Microsoft, BlackBerry czy Symbian praktycznie nie liczy się na tym rynku.

Źródło: AppleInsider za ComScore


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019