Wraz z zainstalowaniem iOS 8.4 użytkownicy mobilnego sprzętu Apple mogą rozpocząć korzystanie z nowej usługi muzycznej firmy z Cupertino, jaką jest Apple Music. Serwis streamingowy oraz funkcje społecznościowe i radiowe zostały zaimplementowane w odmienionej aplikacji Muzyka, a już wkrótce pojawią się w nowej wersji programu iTunes na komputery Mac i PC, a także na Apple TV i urządzenia z systemem Android.

Apple Music oferuje użytkownikom największą bazę utworów z wszystkich serwisów streamingowych. Są one dostępne w jakości AAC 256 kb/s. Ponadto usługa została wyposażona w odmienioną wersję składanek na bazie iTunes Radio, a także umożliwia dostęp do rozgłośni internetowej Beats Radio. Użytkownicy, którzy posiadają utwory niedostępne w bibliotece Apple, mogą przenieść do 50 tysięcy utworów do chmury w ramach usługi iTunes Match będącej obecnie elementem Apple Music.

alt text

Pierwsze trzy miesiące korzystania z Apple Music są dostępne za darmo. Po okresie próbnym użytkownicy będą musieli zapłacić za korzystanie z usługi 4,99 € miesięcznie w taryfie indywidualnej lub 7,99 € w taryfie rodzinnej.