Przesiadłem się na ten tydzień z mojego wysłużonego sześcioletniego MacBooka Pro na najnowszy komputer Apple czyli MacBooka. W dużym skrócie - jestem pod ogromnym wrażeniem.

Dostałem od iDream do testów złotego MacBooka, wersję 256GB, 1,1GHz. O takiego:

alt text

Nieco bardziej długodystansowego testu spodziewajcie się po weekendzie, a także w kolejnej MacGadce. Teraz pozwólcie mi pozachwycać się jego wyglądem i wygodą użytkowania.

Najważniejsze spostrzeżenia to:

  • Złoty kolor jest śliczny. To nie jest taki złoty jak na mojej obrączce, która się świeci. To piękny, matowy złoty, który nie razi.
  • Komputer jest niewiarygodnie lekki. Gdy włożyłem go do torby, to przed wyjściem z domu dwa razy sprawdzałem, czy na pewno go zabrałem.
  • Jakość ekranu jest fantastyczna. Obraz wygląda jak przyklejony do wierzchniej warstwy. Kompletnie nie widać szyby, która chroni ekran.
  • Ale pal licho ekran i lekkość tego komputera. Największa jego zaleta to absolutnie genialna klawiatura. Trzeba się do niej przyzwyczaić. Piszę się na niej odrobinę inaczej. Ale jak się przywyknie, co w moim przypadku trwało mniej więcej jeden dzień, to pisanie zaczyna być prawdziwą przyjemnością. Świetny bardzo mały skok, stabilne klawisze, wspaniałe podświetlenie. Takie klawiatury Apple powinno wprowadzić do wszystkich swoich komputerów!
  • MacBook jest oczywiście absolutnie cichy. Nic nie wyje, choćby nie wiem jak był obciążony. W końcu, nie ma co wyć. Cały czas się zastanawiam jak oni to zrobili?!
  • Touchpad się ugina. Nie wiem kto wymyślił i powielał bzdury, że nie ma fizycznego kliku. Oczywiście, że jest.
  • Brakuje mi złącz USB. Dzisiaj musiałem coś w Pixelmatorze namalować i koniecznie potrzebowałem do tego myszki. Dobrze, że pożyczyłem przejściówkę, bo nie poradziłbym sobie.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

Macie jakieś pytania? Komentarze są Wasze.

MacBooka do testów przekazała mi firma iDream.