Informacje dotyczące nowych funkcji zaimplementowanych w OS X El Capitan oraz iOS 9 powoli się wyczerpują. Kolejna duża porcja newsów na temat tych systemów pojawi się zapewne jesienią kiedy Apple wyda ich ostateczne wersje. Przyszła pora na powrót plotek związanych z nadchodzącą wielkimi krokami nową generacją iPhone'ów.

Jak donosi japoński serwis Macotakara, obudowa nowych iPhone'ów wykonana będzie z tego samego aluminium, które wykorzystano przy produkcji Apple Watchów. Aluminium serii 7000 jest o około 60% twardsze niż to, które chroni układy scalone iPhone'ów serii 6. Informacje te pochodzą z raportu przedstawionego przez dobrze znanego analityka firmy KGI Securities - Ming-Chi Kuo.

Według Kuo, następna generacja iPhone'ów będzie szersza i wyższa o około 0,15 mm oraz grubsza o 0,2 mm od obecnej. Zmiany te wynikać mają z zastosowania wyświetlaczy z technologią Force Touch, które zajmować będą nieco więcej przestrzeni niż tradycyjne wyświetlacze pojemnościowe.

Zastosowanie twardszego aluminium może zapobiec kolejnej aferze bendgate. Niektóre zagraniczne serwisy spekulują, że zwiększenie grubości iPhone'a oznaczać może zastosowanie bardziej pojemnej baterii. Wydaje się jednak, że zwiększenie jej 0,2 mm nie daje inżynierom Apple dużego pola do popisu.

Szczegóły dotyczące przewidywanej specyfikacji nowych iPhone'ów znaleźć można m.in. tutaj.

Źródło: AppleInsider za Macotakara