Jak donosi serwis iDownloadBlog, kolejne generacje iPhone'ów, które na rynek wejdą jesienią tego roku, wyposażone mają być w ekran o rozdzielczości wyższej niż obecne modele.

Według najnowszego raportu pochodzącego z chińskiego bloga Feng, który jest źródłem tych informacji, następca iPhone'a 6 wyposażony będzie w ekran o rozdzielczości Full HD czyli 1920 na 1080 pikseli, a ekran kontynuatora serii z Plusem będzie mieć rozdzielczość oznaczaną potocznie jako 2K lub "Quad HD" czyli nie mniej niż 2000 pikseli w poziomie. W ekrany o rozdzielczości QHD wyposażone są znajdujące się obecnie na rynku flagowe modele smartfonów z systemem Android np. Samsung Galaxy S6.

Różnica między wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD i 2K, pod względem ostrości wyświetlanego obrazu, jest niemal niewidoczna gołym okiem. Nowe ekrany iPhone'ów, jeśli plotki okażą się prawdzie, będą w stanie wyświetlić więcej treści. Oznacza to mniej przewijania oraz możliwość wyświetlenia większej liczby pozycji menu czy zdjęć.

Autor wpisu znajdującego się na chińskim blogu przypomina i podsumowuje wszystko to, co do tej pory wiadomo na temat nowych iPhone'ów. Oprócz ekranów o wyższej rozdzielczości można spodziewać się także implementacji technologii Force Touch, 12 megapikselowego aparatu fotograficznego, wydajniejszego procesora A9, dwóch gigabajtów pamięci RAM, ulepszonego TouchID, wzmocnionej obudowy, pokrytego szafirową powłoką ekranu w przypadku modelu z Plusem, nowej obudowy w kolorze różowego złota do wyboru oraz 32 GB pamięci masowej w najtańszej konfiguracji.

Źródło: iDownloadBlog, Feng