Pisaliśmy wczoraj o odkryciu w iOS 9 przez Steve'a Troughton-Smitha klawiatury dla iPada przystosowanej do ekranu o większym rozmiarze, jaki znajdzie się prawdopodobnie w iPadzie Pro. Niedługo potem tajwański deweloper Hiraku Wan, wykorzystując to wcześniejsze odkrycie, znalazł w kodzie nowego systemu odniesienia do rozdzielczości ekranu tego urządzenia.

Wynika z nich, że ekran w iPadzie Pro posiadać będzie taką samą gęstość pikseli, jak te w obecnych modelach - 264 PPI - przy rozdzielczości 2732 x 2048 pikseli. Przy takiej gęstości i rozdzielczości przekątna ekranu powinna wynosić około 12,93 cala, co pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami na temat tego urządzenia.

Na możliwość wypuszczenia na rynek iPada Pro wskazują nie tylko fragmenty kodu czy dostosowująca się do wyższych rozdzielczości klawiatura, ale także szeroko omówione przez Apple nowe funkcje iOS 9, jak choćby tryb dzielenia ekranu pomiędzy dwoma aplikacjami. W nowym systemie pojawiła się także funkcja przewidywania ruchu palca po ekranie, pozwalająca na zmniejszenie opóźnienia pomiędzy faktycznym wykryciem dotyku, a reakcją oprogramowania. Zdaniem różnych komentatorów przygotowana ona jest przede wszystkim z myślą o stylusie, w jaki podobno ma być wyposażone to urządzenie.

Większy iPad ma być skierowany przede wszystkim do klientów korporacyjnych i profesjonalistów.

Źródło: AppleInsider za Twitter / Hiraku Wan