Studio Supergiant Games nie może wprawdzie pochwalić się zbyt obszernym katalogiem gier, jednak braki w ilości nadrabia jakością. Zarówno ich debiutancki Bastion jak i wydany trzy lata później Transistor spotkały się bowiem z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy.

Kilka dni temu w App Store pojawiło się wreszcie długo wyczekiwane przez fanów tabletowe wcielenie drugiej z wspomnianych produkcji. Fabuła gry opowiada historię Red, słynnej śpiewaczki mieszkającej w futurystycznym mieście Cloudbank, która wchodzi w posiadanie tytułowego Tranzystora - miecza posiadającego własną osobowość. Jak to zwykle bywa z zabawkami tego typu Transistor natychmiast ściąga na swoją posiadaczkę szereg kłopotów, wśród których pierwsze skrzypce grają utrata głosu i zatarg z tajemniczą organizacją. Mechanika rozgrywki stanowi całkiem ciekawe połączenie zręcznościowego Hack'n'Slash'a i strategicznej gry turowej. Na szczególną uwagę zasługuje też niebanalna, ręcznie malowana oprawa graficzna, stanowiąca znak rozpoznawczy Supergiant Games.

Gra Trasistor dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 9,99 euro za wersję na iOS i 19,99 za wersję na OS X.

Transistor (iOS) - 9,99 euro

Transistor (Mac) - 19,99 euro