Nadchodząca wielkimi krokami VII część Gwiezdnych Wojen wzbudza jak na razie mieszane uczucia wśród fanów serii. Jedni podchodzą do niej z wielką (nową?) nadzieją, licząc na godnego reprezentanta gwiezdnej sagi, inni widzą w niej po prostu kolejny skok na pieniądze fanów. Reprezentanci obu grup już niedługo będą mogli poczuć przedsmak tego co przyniesie ze sobą Przebudzenie Mocy. Wszystko za sprawą Uprising - nowego mobilnego RPG na tablety i smartfony firmy Apple.

Nowa produkcja studia Kabam będzie bowiem pierwszą tabletową grą z uniwersum Gwiezdnych Wojen prezentującą wydarzenia rozgrywające się po Powrocie Jedi, przez co można ją traktować jako pewien rodzaj pomostu fabularnego pomiędzy VI i VII epizodem serii. W trakcie gry będziemy więc mogli dowiedzieć się między innymi, jakie konsekwencje pociągnęła za sobą śmierć Imperatora Palpatine oraz zwycięstwo rebeliantów w bitwie o Endor.

Niestety, twórcy gry nie zdradzili jak na razie zbyt wielu szczegółów dotyczących samej mechaniki rozgrywki. Wiadomo jedynie, że kierować będziemy samodzielnie stworzonymi postaciami, a do rozgrywki będzie można stanąć w pojedynkę lub wspólnie ze znajomymi. Co ciekawe, twórcy gry obiecują również, że skupiona wokół niej społeczność graczy będzie miała pewien wpływ na rozwój przedstawionego w niej świata, decydując między innymi o nowych lokacjach, postaciach i przedmiotach wprowadzanych w kolejnych rozszerzeniach i aktualizacjach.

Mimo iż cały projekt zapowiada się całkiem obiecująco, to jednak pewien niepokój budzi fakt iż produkcję gry powierzono studiu Kabam, które do tej pory zajmowało się głównie tworzeniem prostych i dość monotonnych (aczkolwiek bardzo wciągających) gier typu freemium. Wszystko wskazuje więc na to, że Star Wars: Uprising będzie kolejnym darmowym tytułem naszpikowanym mikropłatnościami. Pozostaje więc mieć nadzieję na to, że zarówno warstwa fabularna gry jak i sama mechanika rozgrywki będą na tyle interesujące, by można było przymknąć oko na męczące mechanizmy monetyzacji.

Gra Star Wars: Uprising pojawi się w App Store jesienią tego roku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie projektu