Sam Barlow to człowiek znany w środowisku graczy głównie za sprawą pracy przy takich porudkcjach jak Silent Hill: Origins i Silent Hill: Shattered Memories. Zanim jednak rozpoczął on karierę twórcy gier komputerowych zajmował się on pisaniem interaktywnych opowiadań, takich jak chociażby eksperymentalne Aisle w którym cała fabuła zależna była od jednego polecenia wpisanego przez czytelnika.

Najnowszy projekt Barlow'a, który pojawi się w sklepie z aplikacjami App Store już 24 czerwca, stanowić więc będzie dla jego twórcy powrót do korzeni. Her Story będzie bowiem nietypową grą przygodową, w której główną rolę odegra nie sama historia, ale nietypowy sposób jej zaprezentowania. Gracz wcieli się w postać detektywa przeszukującego stare nagrania z przesłuchania kobiety podejrzanej o zabicie swojego męża. Sęk w tym, że w archiwum wirtualnego komisariatu na którym przyjdzie nam pracować panuje niewyobrażalny wręcz bałagan, dlatego też by znaleźć interesujące nas materiały będziemy musieli skorzystać z wyszukiwarki, wpisując w nią odpowiednie hasła. Każdy odnaleziony przez nas fragment przesłuchania będzie zawierać w sobie nie tylko kolejny element historii, ale też podpowiedzi dotyczące słów jakie należy wpisać by odnaleźć następne urywki nagrań. Rozwiązanie sprawy (a przy okazji poznanie całej historii) będzie wymagało więc od nas zarówno spostrzegawczości jak i zdolności do czytania między wierszami. Warto też dodać, że jako iż fabuła Her Story rozgrywa się na początku lat dziewięćdziesiątych, cały interfejs gry stylizowany będzie na oprogramowanie z tamtego okresu.

Gra Her Story trafi do sprzedaży już 24 czerwca i będzie dostępna na systemy OS X, iOS i Windows. Oficjalna cena produkcji nie jest jeszcze niestety znana, ale plotki głoszą, że nie powinna ona przekroczyć 5 euro.