Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się Wam skasować przez przypadek plik, który później okazał się bardzo potrzebny, to pewnie znacie uczucie frustracji jakie towarzyszy tego typu sytuacji. Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż potem kombinować. Jednak kiedy zapobieganie nie dało rezultatu, zostaje nam tylko jedna alternatywa - program pokroju Disk Drill.

Czym jest Disk Drill? Najkrócej mówiąc to program na komputery Macintosh do odzyskiwania danych. Jego wielką zaletą jest to, że potrafi także odzyskać dane z dysków zewnętrznych, iPoda, pendrive'a sformatowanego na FAT czy NTFS. Jednym słowem - nie ważne z czym przyjdzie się nam zmierzyć, Disk Drill da sobie radę.

Podstawowe pytanie brzmi - po co mi tego typu program, skoro używam systemowego Time Machine? Odpowiedź, przynajmniej w moim przypadku, jest dość prosta. Backup na zewnętrzny dysk robię raz w tygodniu. W tym czasie może mi się zdarzyć, że coś skasuję i będę potrzebował szybko odzyskać. Poza tym nie robię backupu danych na moim iPodzie, czy mniejszych dyskach przenośnych oraz pendrive'ach, których używam. Osobiście nie mam więc najmniejszych wątpliwości, że Disk Drill jest aplikacją przydatną.

Poniżej prezentujemy krótki filmik, w którym przedstawiamy zasady działania programu Disk Drill:

Bezpośredni link do filmu, jeśli macie problemy z jego wyświetlaniem się na MyApple: http://www.viddler.com/explore/simonrejman/videos/3/

Disk Drill to narzędzie posiadające wiele funkcji i możliwości, jednak podane w przystępny i bardzo łatwy w obsłudze sposób. Pełna lista funkcji programu, a także obsługiwanych typów plików, znajduje się na stronie producenta. Danych tych nie ma sensu kopiować, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo. Wszystkim osobom zainteresowanym programem Disk Drill polecamy przeczytanie strony producenta, na której znajduje się wiele użytecznych informacji.

Program kosztuje w wersji dla jednego użytkownika 89$. Istnieje również możliwość wykupienia wersji dla przedsiębiorstwa. Możemy też przetestować program, ściągając ze strony producenta wersję demonstracyjną programu, pozbawioną pewnych funkcji.

Jeśli chcecie kupić program Disk Drill lub wypróbować darmową wersję testową to zajrzyjcie na tę stronę: http://www.cleverfiles.com/pro.html

Dla wszystkich zainteresowanych informacja odnośnie Mac App Store, którą udało nam się zdobyć bezpośrednio od producentów Disk Drill - na chwilę obecną program nie jest możliwy do nabycia tą drogą dystrybucji, jednak producent poinformował nas, że już w bliskiej przyszłości program Disk Drill pojawi się w Mac App Store.

**KONKURS!

Razem z firmą Clever Files, producentem programu Disk Drill, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy kody na wersję PRO programu. Aby zdobyć jeden z kodów, wystarczy, że opiszecie w komentarzu pod tym wpisem swoje doświadczenia związane z odzyskiwaniem/utratą danych. Trzy najciekawsze komentarze zdobędą darmowe kody. Na odpowiedzi czekamy do piątku, 22.04.2011, godziny 23:59.

Dla Wszystkich osób, którym nie uda się zdobyć kodów, mamy ciekawą promocję. 15% zniżka na produkt! Wystarczy, że użyjecie kodu MPLP-DDSCFT**

Dziękujemy firmie Clever Files za współpracę przy tworzeniu powyższej recenzji oraz udostępnienie programu Disk Drill do testów.