Korg to firma której nie trzeba chyba przedstawiać nikomu, kto choć trochę interesuje się elektronicznymi instrumentami klawiszowymi. Japoński gigant istnieje na rynku już od ponad pół wieku i w tym czasie zdążył wydać na świat wiele naprawdę udanych modeli cyfrowych pianin, syntezatorów i klawiatur sterujących. Od jakiegoś czasu w ofercie firmy znajdują się również muzyczne aplikacje na urządzenia z systemem iOS. Przez najbliższy miesiąc większość z nich będzie można nabyć za połowę oryginalnej ceny.

Pretekstem do zorganizowania tej kuszącej wyprzedaży była premiera aplikacji Korg iM1, będącej jak sama nazwa wskazuje wirtualnym wcieleniem legendarnej stacji roboczej z której korzystali między innymi Vangelis, Jon Lord i Mike Oldfield.

Cyfrowa wersja wspomnianego instrumentu nie ogranicza się jednak do reprodukcji brzmień swojego pierwowzoru, ale wprowadza też kilka nowych elementów ułatwiających obsługę aplikacji za pomocą ekranu dotykowego.

Nabywcy iM1 znajdą w nim więc między innymi wirtualny Kaoss Pad pozwalający zmieniać wysokość i barwę dźwięku za pomocą prostych ruchów palcem oraz Smart Keyboard, czyli uproszczoną klawiaturę ekranową pozwalającą ograniczyć zakres dźwięków do wybranej przez nas skali (oczywiście iM1 może współpracować również z zewnętrznymi klawiaturami MIDI). Korg iM1 dostępny jest obecnie do nabycia w promocyjnej cenie 19,99 euro.

Wśród dziewięciu muzycznych aplikacji objętych promocją znajdziemy również między innymi rozbudowany moduł brzmieniowy Korg Module oraz Korg Gadget - zestaw kilkunastu wirtualnych syntezatorów i automatów perkusyjnych wzbogaconych o prosty sekwencer. Wyprzedaż trwać będzie do 30 czerwca bieżącego roku.

Warto też dodać, że promocje obejmują nie tylko same programy, ale też płatne rozszerzenia dostępne do nabycia wewnątrz nich. Pełna lista przecenionych aplikacji wraz z aktualnymi cenami i linkami do sklepu App Store prezentuje się zaś następująco: