Użytkownicy iPhone'ów uwielbiają fotografować i nagrywać filmy a wszystko z uwagi na wbudowany, świetny aparat i masę przeróżnych aplikacji do obróbki, które dają naprawdę znakomite efekty. Dzisiaj zrecenzuję wam coś, co naprawdę wywołuje spory uśmiech na twarzy u każdego amatora fotografii - SNAP! 6 firmy Bitplay.

SNAP6! to specjalna obudowa (tzw. Camera Case), która zamienia naszego iPhone'a w kompaktowy aparat fotograficzny. Dostępna w wersji dla iPhone'a 6 oraz 6 Plus. Dzięki tej obudowie możemy poczuć się jakbyśmy trzymali w ręku prawdziwego "kompakta". Wyprofilowany grip poprawiający chwyt oraz specjalny spust migawki pod palcem zdecydowanie poprawiają komfort fotografowania. W trzech narożnikach mamy również miejsca na podpięcie paska, który daje nam dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem telefonu.

Największą frajdę sprawiają nam jednak dodatkowe obiektywy, które możemy zamontować do naszej obudowy. Obiektywy mają gwint poprzez który montuje się je w miejscu aparatu. Producent przygotował dla nas kołowy filtr polaryzacyjny, obiektyw szerokokątny (Wide Angle) wraz z macro 1.5X, obiektyw rybie oko (Fish Eye) z macro 5X oraz teleobiektyw z trzykrotnym powiększeniem. Obiektywy, tak jak dodatkowy skórzany pasek (w zestawie dołączony jest materiałowy), kupuje się osobno na stronie producenta.

alt text

alt text

alt text

alt text

Wykonanie

Obudowa jest plastikowa, bardzo precyzyjnie wykonana i idealnie spasowana z telefonem - plastik dobrej jakości. Dostępna w 4 kolorach (Classic Black, Premium Silver, Dark Blue, Strawberry Pink). Od środka brzegi wyłożone są specjalną taśmą, która zapobiega porysowaniu obudowy telefonu przy zakładaniu. Nic nie trzeszczy, wszystko dobrze się trzyma, spust migawki działa naprawdę ok. Obiektywy są metalowe (bardzo duży plus) i sprawiają wrażenie solidnych, profesjonalnych miniaturek. Do każdego obiektywu dołączony jest kapselek zabezpieczający przed porysowaniem szkła oraz materiałowy woreczek do przechowywania. Całość ma świetny design co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach zrobionych przeze mnie.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

Zdjęcia wykonane dodatkowymi obiektywami (nie są retuszowane, są prosto z telefonu, bez jakiejkolwiek obróbki)

Zdjęcia wykonane obiektywem Fish Eye z macro 5X

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

Zdjęcie wykonane teleobiektywem (3X)

alt text

Zdjęcie zrobione iPhone'm bez dodatkowego obiektywu

alt text

A teraz z obiektywem szerokokątnym

alt text

Podsumowanie

Bitplay SNAP! 6 to naprawdę świetny dodatek do naszego iPhone'a, jeżeli lubimy fotografować i kręcić filmy. Grip w obudowie znacznie poprawia komfort fotografowania a obiektywy dają nam dodatkowe możliwości. Firma sugeruje aby korzystać z aplikacji z dodatkami i filtrami oraz funkcjami manualnymi, która została wyprodukowana przez nich. Oprogramowanie dostępne jest oczywiście w App Store za darmo z ograniczonymi funkcjami, jednak wpisując specjalny kod umieszczony w pudełku dostajemy pełną wersję.

Więcej informacji na stronie producenta: www.bitplayinc.com

Ceny: Camera Case SNAP! 6 dla iPhone 6 - 50 USD / dla iPhone 6 Plus - 60 USD, dodatkowe obiektywy - od 25 do 40 USD, skórzany pasek - 20 USD