W ubiegłych latach sporo mówiło się o możliwym wypuszczeniu przez Apple własnego telewizora. Teraz do tematu wrócił inwestor Carl Icahn, którego zdaniem firma prawdopodobnie w przyszłym roku pokaże swój telewizor UltraHD. Zdaniem The Wall Street Journal tak się jednak nie stanie.

O zamiarach zrewolucjonizowania telewizji i własnym telewizorze wypowiadał się jeszcze za życia Steve Jobs, co opisał w jego biografii Walter Isaacson. W 2013 roku Tim Cook wspomniał, że firma ma wielkie plany dotyczące telewizji.

Wszystko to podsycało spekulacje na temat możliwej premiery telewizora od Apple. Nadzieje na tego typu urządzenie rozwiewa jednak The Wall Street Journal. Zdaniem tej gazety Apple zawiesiło prace nad telewizorem jeszcze w ubiegłym roku. Co ciekawe, Apple pracowało nad nim stosunkowo długo , bo niemal 10 lat. Miał on być dodatkowo wyposażony w czujniki i kamery pozwalające na wykonywanie połączeń wideo. Ostatecznie jednak kierownictwo firmy nie przekonało się do tego projektu, uznając, że nie jest on na tyle atrakcyjny, by walczyć o rynek zdominowany w większości przez produkty Samsunga. Apple tymczasem zamierza dalej rozwijać Apple TV.

Źródło: The Wall Street Journal