Prezydent Obama zyskał własne, prywatne konto na Twitterze, które według zapewnień ma prowadzić samodzielnie. Swój pierwszy tweet z konta @POTUS (skrót od President of the United States) wysłał z iPhone'a.

Sam fakt wysłania tweeta z iPhone'a przez prezydenta USA nie jest może specjalnie interesującą informacją. iPhone to dość popularny smartfon wśród wielu polityków na całym świecie. Dotąd jednak Obama korzystał przede wszystkim z telefonu BlackBerry, o czym kilkukrotnie wspominał. Smartfon tej kanadyjskiej firmy pojawiał się też wielokrotnie na zdjęciach w dłoni prezydenta.

Nie wiadomo czy prezydent USA zmienił swojego wysłużonego BlackBerry na iPhone'a, czy może używa obu urządzeń. Z pewnością jednak jest to ważny znak, że smartfon od Apple trafił ostatecznie do Białego Domu. Wcześniej Secret Service nie pozwalało prezydentowi korzystać z iPhone'a. Śmiało też można mówić o dużym sukcesie wizerunkowym Apple. To kolejny produkt tej firmy, z którego korzysta prezydent USA.

alt text

Warto przypomnieć, że istniejące od lat konto @BarackObama prowadzone jest przez sztab prezydenta.

Prywatne konto Baracka Obamy w serwisie Twitter.

Aktualizacja: Jak podaje Biały Dom, głównym telefonem Baracka Obamy pozostaje dalej BlackBerry. iPhone, z którego wysłane zostały tweety należy do biura prezydenta.

Warto wspomnieć, że od dawna Barack Obama korzysta z komputera Mac oraz iPada.