Tak, tak, tak! Samsung znów kopiuje Apple! I bardzo dobrze, ponieważ najlepszy tablet z system Android stanie się dzięki temu jeszcze lepszy. Nadchodzi Galaxy Tab S2 prawdziwy konkurent iPada.

Galaxy Tab S posiada świetny design, rewelacyjny wyświetlacza AMOLED, ciekawe rozwiązania w Samsungowej nakładce systemowej, a w Polsce także wiele darmowych lokalnych treści. Do tego już na początku trafiały się promocje, w których był w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Niestety urządzenie ma jedną wadę, którą posiada większość tabletów z system Android. Proporcje ekranu 16:10, które są dobre w laptopie, w telefonie, ale nie w tablecie. Format ten sprawdza się wyłącznie przy przeglądaniu internetu w trybie poziomym oraz graniu w takim układzie. Natomiast 4:3 stosowane w iPadzie jest poręczniejsze przy czytaniu magazynów, czy korzystaniu z dedykowanych aplikacji. Finalnie także przeglądanie internetu również na iPadzie jest komfortowe ze względu na stosowanie przez serwisy responsywnego designu.

Według najnowszych plotek Samsung Galaxy Tab S2 trafi do sprzedaży w kilku wersjach. Pojawi się model 8-calowy o proporcjach panoramicznych oraz model 9,7-cala z proporcjami 4:3. Samo urządzenie wzornictwem będzie nawiązywać do tabletów z serii A oraz najnowszych smartfonów Galaxy S6 i S6 Edge.

alt text

Nie pozostaje nic tylko czekać na premierę. Dla wielu może być to ciekawa alternatywa dla iPada. Szerokie portfolio Samsunga można krytykować, ale możliwość wyboru proporcji wedle własnych preferencji w kolejnej generacji rewelacyjnych Tabów S zdecydowanie cieszy.