Nigdy nie ukrywałem, że wybierając sprzęt marki Apple, kierowałem się tylko i wyłącznie perspektywą świetnego softu, który był pisany pod tą platformę czy też innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Również design produktu i precyzja jego wykonania skłaniała mnie do zakupu tego sprzętu. Niestety rynek akcesoriów komputerowych jest zalany masą tandetnie wykonanych produktów, które nie idą w parze z wzornictwem firmy z Cupertino. Power bank U-Stone firmy Lepow, który przedstawię wam poniżej jest świetnym przykładem, że można produkować solidne akcesoria i na dodatek cieszące oko.

Zacznijmy od designu

alt text

alt text

Jak widać na zdjęciach, kwestia opakowania również nie została pominięta - jest ekologiczne i oryginalne. Produkt ma intrygujący kształt, jest bardzo opływowy i wykonany z tajemniczego materiału. Nigdzie nie znalazłem informacji czego użyto do wykonania obudowy urządzenia. Ma ona lekko szorstką strukturę i jak zapewnia producent jest wysokiej jakości, co można poczuć w dłoni. U-Stone power bank dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - khaki brown z niebieskim wykończeniem i ta, którą opisuję w kolorze stone gray z pomarańczowymi elementami. Zarówno jedna jak i druga wersja są bardzo estetyczne i dobrze komponują się kolorystycznie.

Warto wspomnieć, że urządzenie Lepow U-Stone został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

alt text

alt text

alt text

alt text

alt text

Co drzemie w środku?

Power bank wyposażony jest w litowo-polimerowy akumulator o pojemności 12 000 mAh co wystarcza na 8 pełnych ładowań iPhone'a 6 (pełne ładowanie od 20% do 100% - nigdy nie rozładowuję iPhone'a do końca). Aby naładować U-Stone'a "do pełna" potrzebujemy 7 godzin.

Jak zauważyliście na pewno na zdjęciach, w urządzeniu jest bardzo sprytnie schowany kabel USB, który możemy całkowicie wypiąć. Z jednej strony ma standardowe złącze a z drugiej micro. Kabel jest płaski i wykonany z gumy. Na górze urządzenia mamy też wskaźnik stanu naładowania U-Stone'a w postaci 4 maleńkich niebieskich diod LED. Co ciekawe wskaźnik włącza się dopiero gdy poruszymy power bank'iem czy weźmiemy go do ręki - fajny dodatek.

alt text

alt text

alt text

Podsumowanie

Długo szukałem power banku, który by mi się podobał - kiedy trafiłem na Lepow U-Stone od razu chciałem go mieć. Jak dla mnie to jeden z fajniejszych gadżetów, które posiadam. Lubię go używać i zawsze mam go w torbie czy plecaku. Pojemność 12 000 mAh jest dla mnie w zupełności wystarczająca. Dzięki zaokrąglonym krawędziom dobrze pasuje np. w wewnętrzną kieszeń kurtki.

Cena: 101,99 USD (aktualna promocja to 39,99 USD)

Więcej informacji: www.lepowglobal.com