W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji na temat iPadów. Wczoraj opublikowaliśmy dane dotyczące globalnego rynku tabletów, które opracowane zostały przez firmę IDC. Wynika z nich, że tempo sprzedaży tych urządzeń znacznie zmalało. Apple prawdopodobnie pracuje iPadem Pro, który może okazać się panaceum na spadające przychody ze sprzedaży tabletów. Wczoraj w sieci pojawiły się nowe rendery obudowy rzekomego tabletu.

Wizualizacje obudowy opublikowane w grudniu poprzedniego roku wskazywały, że iPad Pro wyposażony zostanie w 12,9-calowy ekran. Najnowsze plotki w większości przypadków potwierdzają te doniesienia. Istnieją również źródła, które mówią o mniejszym, 12,2-calowym ekranie, lecz stanowią one zdecydowaną mniejszość.

Jak wynika z rysunku, iPad Pro wyposażony będzie w cztery głośniki, po dwa na górze i dole urządzenia. Przycisk Sleep/Wake, gniazdo słuchawkowe, port Lightning oraz przyciski do regulacji głośności zlokalizowane są w typowych dla siebie miejscach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku iPada Air 2, na rysunku nie widać przełącznika wyciszania lub blokady orientacji ekranu.

Warto zauważyć brak dodatkowego portu na lewej krawędzi, który pojawiał się w poprzednich renderach. Spekulowano wtedy, że może to być port USB-C lub drugi port Lightning.

Jeśli chodzi o specyfikację, to według najnowszych plotek iPad Pro wyposażony będzie w procesor A8X, 2 GB pamięci RAM oraz czujnik Touch ID. Mówi się także o możliwości wyposażenia tego urządzenia w dodatkowy rysik.

Poza nowym renderem obudowy, wczoraj w serwisie You Tube na kanale Unbox Therapy pojawił się film, w którym dla zobrazowania wielkości porównane zostały etui dla rzekomego iPada Pro (takie już istnieją) z iPadem Air. Materiał wideo można zobaczyć poniżej.

Źródła: MacRumors, 9To5Mac