Baterie w MacBookach powinny według producenta wytrzymać 1000 cykli ładowań. Zanim jednak osiągną ten stan, będą zmniejszać swoją pojemność względem stanu początkowego. Możemy jednak dbać o akumulator w laptopie aby wydłużyć jego żywotność i spowolnić proces deterioracji.

Idealnym narzędziem do dbania o baterie w MacBookach jest program FruitJuice. Aplikacja pozwala nam na przeprowadzenie cyklu konserwacyjnego, który zoptymalizuje pracę akumulatora w naszym laptopie. Ponadto program udostępnia użytkownikom szczegółowe statystyki dotyczące czasu pracy, ilości cyklów baterii czy czasu potrzebnego na naładowanie i rozładowanie akumulatora.

alt text

To jednak nie wszystko. FruitJuice analizując naszą pracę oraz stan baterii wysyła nam odpowiednie komunikaty. Stosowanie się do porad programu pozwoli nam odpowiednio zadbać o baterie w MacBookach. Aplikacja poinformuje nas kiedy mamy odłączyć i podłączyć zasilacz oraz przez jaki czas powinniśmy pracować bez zewnętrznego źródła zasilania.

Jeżeli chcecie dbać o wasze komputery, to szczerze polecam FruitJuice. Dwutygodniową wersję trial możecie pobrać ze strony producenta. Pełną wersję znajdziecie zaś w Mac App Store.