Mark Newson dołączył do zespołu projektowego Jony'ego Ive'a we wrześniu 2014 r. Newson i Ive to wieloletni przyjaciele, którzy mieli już wcześniej okazję razem współpracować. Wśród efektów ich wspólnej pracy znaleźć można m.in. złote słuchawki EarPods, specjalną wersję aparatu fotograficznego Leica M oraz czerwonego Maca Pro. Wszystkie te przedmioty zlicytowane zostały na aukcjach, z których dochód przeznaczony został na cele charytatywne.

W ubiegły wtorek w londyńskim domu aukcyjnym Phillips za 3,7 mln dolarów sprzedany został fotel zaprojektowany przez Marka Newsona. Transakcja przeszła do historii jako najdrożej sprzedany przedmiot, który zaprojektowany został przez żyjącego w chwili jej zawarcia projektanta.

"Lockheed Lounge", bo tak nazywa się ten przedmiot, to zasadniczo fotel wykonany z aluminium i włókna szklanego. Jak powiedział sam autor projektu fotel "nie jest zbyt wygodny". Newson zaprojektował w 1990 roku zestaw 15 takich mebli, które od tamtego czasu biły wiele rekordów na światowych aukcjach.

Jako ciekawostkę można dodać, że "Lockheed Lounge" pojawił się w 1993 w teledysku Madonny do utworu "Rain".

W swoim portfolio Newson posiada m.in. luksusowe samochody i łodzie motorowe, a także japońskie miecze i koncepcyjne projekty odrzutowych plecaków.

Źródła: BusinessInsider, 9To5Mac


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.