*Jak podaje serwis ifoapplestore.com, szefowie sprzedaży detalicznej Apple odwiedzili ostatnio stolicę w Rosji by sfinalizować umowę wynajmu powierzchni handlowej w galerii mieszczącej się w historycznym i dopiero co zrekonstruowanym "Hotelu Moskwa".
*

"Hotel Moskwa" mieszczący się się kilkaset metrów od Placu Czerwonego jest w ostatnim stadium budowy, a jego otwarcie planowane jest na przełomie 2011 i 2012 roku.

Według źródeł, wiceprezes działu detalicznego Ron Johnson i wiceprezes ds. nieruchomości Bob Bridger wizytowali Moskwę i oglądali dwupiętrową przestrzeń budynku i potencjalnego salonu już pod koniec marca. Decyzje jeszcze nie zostały ostatecznie podjęte, ale według źródeł, nastąpi to już niedługo.

Apple Store w Moskwie, jeśli powstanie, będzie pierwszym tego rodzaju sklepem w bloku postkomunistycznym po salonie w Dreźnie w Niemczech.

W kolejce czeka również sklep Apple w Berlinie, jednak jego powstanie nie jest jeszcze potwierdzone - źródła milczą też oczywiście o salonach Apple w Polsce.

Źródło