Kiedy podczas konferencji Unpacked CEO Samsunga mówił o tym, że Galaxy S6 i S6 Edge mają najlepszy aparat fotograficzny wśród wszystkich smartfonów dostępnych na rynku, nie były to czcze przechwałki. Testy DxOMark udowodniły, że tak jest w istocie.

W ostatnich testach aparatów fotograficznych w najnowszych modelach smartfonów przeprowadzonych przez DxOMark, Galaxy S6 Ege uzyskał wynik 86 punktów i pobił zarówno iPhonea 6 Plus, jak i iPhone'a 6. Oba smartfony od Apple'a uzyskały po 82 punkty i znalazły się nie tylko za Galaxy S6 Edge, ale także za Galaxy Note 4.

alt text

Zdaniem DxOMark, aparat w nowym flagowym smartfonie Samsunga ma być wyraźnie lepszy od tych montowanych w iPhone'ach 6 i 6 Plus pod względem mniejszej ilości szumów przy dobrym oświetleniu, jakości tekstur czy lampy błyskowej. Pod względem ekspozycji, kontrastu i odwzorowania kolorów jakość aparatów montowanych w tych smartfonach jest do siebie podobna.

Wyniki najnowszych testów DxOMark z pewnością nie ucieszą Apple, które dwa miesiące temu wystartowało z nową kampanią, promującą właśnie możliwości aparatu fotograficznego w iPhone'ach 6 i 6 Plus.

Źródło: Cult Of Android za DxOMark