W serwisie Apple.com ruszyła właśnie nowa kampania "Shot on iPhone 6" promująca robienie zdjęć tym smartfonem. W jej ramach Apple stworzyło galerię, w której znalazło się kilkadziesiąt fotografii z całego świata wykonanych tym smartfonem.

Do każdego ze zdjęć dodano krótki opis zawierający także informacje o aplikacjach z jakich pomocą zostały wykonane i ewentualnie obrobione, jak i użytych akcesoriów (Olloclip). Poza systemową aplikacją były to także VSCO Cam, Instagram, Snapseed, Filterstom Neue, Flickr, Instaflash Pro czy Photoshop Express.

W galerii znalazły się zdjęcia m.in z USA, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Korei, Japonii, Hiszpanii czy Francji. Jest także jedno zdjęcie z Polski autorstwa Waldemara Nowaka.

alt text

Termin w jakim Apple wystartowało z kampanią "Shot on iPhone 6" nie jest przypadkowy. Tego samego dnia w Barcelonie nowe modele swoich flagowych smartfonów zaprezentowało HTC i Samsung. Ta ostatnia firma podczas prezentacji smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zaatakowała bezpośrednio Apple zestawiając wykonane nimi zdjęcia z tymi zrobionymi iPhonem 6.

Galeria "Shot on iPhone 6" dostępna jest pod adresem: www.apple.com/iphone/world-gallery/