Nowy MacBook wyposażony jedynie w gniazdo USB typu C i gniazdo mini-jack, nie posiada tradycyjnego kabla z kontrolką ładowania w postaci umieszczonej we wtyczce Magsafe diody świecącej na pomarańczowo (ładowania) lub zielono (bateria naładowana). W przeciwieństwie do tego wraz z podłączeniem komputera do ładowania wydaje on taki sam dźwięk, jak iPhone czy iPad.

Kilku recenzentów tego komputera zwróciło na to uwagę, wskazując na to, jako dowód jeszcze większej bliskości tego komputera do urządzeń z iOS. Okazuje się jednak, że także na innych komputerach Mac z systemem OS X Yosemite można aktywować wspomniany sygnał dźwiękowy rodem z iPhone'a i iPada. Za jego odgrywanie w chwili podłączenia zasilania odpowiada mała aplikacja o nazwie PowerChime. Można ją aktywować na stałe z poziomu Terminala wprowadzając następującą komendę.

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool true; open /System/Library/CoreServices/PowerChime.app &

Wspomniana aplikacja wyświetla także grafikę informującą o podłączeniu komputera do ładowania, kiedy komputer jest uśpiony lub ma zablokowany ekran.

alt text

Wyłączenie na stałe wspomnianego sygnału dźwiękowego, a co za tym idzie wspomnianej aplikacji PowerChime następuje po wykonaniu w terminalu następującej komendy:

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool false;killall PowerChime

Podpatrzone na OS X Daily