O aplikacji otoMoto pisałem w lutym będąc na etapie poszukiwania samochodu. Teraz gdy akurat sprzedaje auto cały serwis przeszedł gruntowne zmiany.

Chwaliłem poprzednią aplikację, nie ze względu na design, który już nieco trącił myszką, ale funkcjonalność. Tamta wersja była esencją ogłoszeń, każdy kto szukał mógł naprawdę wygodnie i szybko dotrzeć do interesującego, go modelu, stosując przy tym niezbędne filtry.

Teraz cały serwis doczekał się odświeżenia wyglądu, nowego lekkiego, responsywnego i płaskiego interfejsu. Strona Otomoto jest obecnie naprawdę przejrzysta zarówno na iPhonie, iPadzie, czy komputerze. Prezentuje się nowocześnie.

alt text

Rozwinięto też aplikację, która zyskała niemal pełną funkcjonalność strony. Mamy opcję logowania, schowka i co najważniejsze dodawania ogłoszeń. Ta zmiana niesie za sobą zarówno dobre, jak i złe strony.

Nie ma już tej szybkiej wyszukiwarki, co wcześniej. Aby dostać się do konkretnego modelu, trzeba się przeklikać uzupełniając pola model i marka. Wcześniej wystarczyło wpisać interesującą nas nazwę i na podstawie podpowiedzi kierowani byliśmy do odpowiedniej sekcji. Dla mnie to potężny minus, w końcu aplikacje mobline i nowe wersje powinny z założenia ułatwiać, a nie utrudniać. Ma być szybciej, a wyszło wolniej. Co z tego, że ładniej.

alt text

Za to opcja dodawania ogłoszenia trafia w punkt z prostego powodu - dziś zdjęcia i tak wykonuje telefonem. Teraz mogę wrzucić zdjęcia bezpośrednio do ogłoszenia, uzupełnić dane z dowodu rejestracyjnego jeszcze przy samochodzie lub wygodnie na kanapie i później wystawić ogłoszenie. W przypadku mojego iPhone’a 6 Plus jest to prosty i dobry sposób.

alt text

Osobiście twierdzę, że włodarze otoMoto powinni postawić na dwie aplikacje. Jedną skupioną na wyszukiwaniu pojazdów, a drugą na dodawaniu ogłoszeń. Spakowano wszystko w jedno, starając się nawiązać też do klasycznej strony. To na niej znajduje się szybka wyszukiwarka, której brakuje w programie. To właśnie dlatego kolejny raz przeglądając ogłoszenia po prostu otworzę Safari, zamiast oficjalną aplikację.

Ładniej nie zawsze znaczy lepiej.

otoMoto można pobrać za darmo z App Store.

 otoMoto- Pobierz z App Store

Obserwuj @paweloko