Tradycją już stało się rozbieranie sprzętów Apple przez serwis iFixit. Tym razem szybsi okazali się użytkownicy z Chin. Na forum serwisu Feng.com pokazano zdjęcia z procesu rozkręcania nowego MacBooka.

Rozkręcanie i rozkładanie na części pierwsze urządzeń Apple jest nieodzownym elementem każdej z premier. Nowy iPhone, iPad, czy właśnie MacBook musi zostać pokazany od wewnątrz. W chińskim serwisie Feng.com użytkownik lilin7591 zaprezentował zdjęcia zaprezentował zdjęcia przedstawiające cały proces, od wyjęcia komputera z pudełka, po jego poszczególne komponenty.

alt text

alt text

Jak wiemy zresztą z marcowej prezentacji, w nowym 12-calowym MacBooku nie ma zbyt wielu elementów. Wszystkie najważniejsze podzespoły komputera, jak procesor, pamięć RAM, pamięć SSD ulokowane są na jednej małej płycie głównej. W środku nie znajdziemy też żadnych wiatraków. Najwięcej miejsca zajmują oczywiście akumulatory. Poza tym mamy jeszcze przewody łączące płytę główną z matrycą, klawiaturą, gładzikiem czy głośnikami, złącza słuchawkowe, nowy port USB-C, a także antenę do łączności WiFi i Bluetooth.

alt text

Podobnie jak w przypadku MacBooków Air, także nowy MacBook jest praktycznie nienaprawialny i nierozszerzalny.

Źródło: Feng.com za AppleInsider